Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

[VB2010] Podstawianie "du?ych" liczb do TextBox'a

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Visual Studio: C#, VB, VC++, …
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bogdan

PostWysłany: Pon Lip 27, 2020 12:59 pm  OP    Temat postu: [VB2010] Podstawianie "du?ych" liczb do TextBox'a Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witam.
Przy podstawianiu "du?ych" liczb typu single (np. 123456789) do texBox'a liczby te s? podstawiane w postaci wyk?adniczej:
Kod:
Private Sub form_Load(sender As System.Object, e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
TextBox1.Text = CSng("123456789").ToString
End Sub

Wynik jaki otrzymujemy to: 1,234568E+08.
Jak mo?na zmieni? to zachowanie ?rodowiska, ?eby w polu tekstowym pojawia?a si? podstawiana warto?? bez formatowania?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
samolot

PostWysłany: Pon Lip 27, 2020 10:50 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Kod:
   TextBox1.Text = FormatNumber(Liczba, -1)

Wynik jest taki:
Cytat:
123 456 800,00

przy czym parametr -1 jest i tak domy?lny i mo?e go nie by? wcale, wówczas liczba jest wy?wietlana z dwoma miejscami dziesi?tnymi. Je?li chcesz 3 miejsca to piszesz 3:
Kod:
TextBox1.Text = FormatNumber(Liczba, 3)
, i tak dalej...
bogdan

PostWysłany: Wto Lip 28, 2020 6:47 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Niestety - to nie to.
Nie zauwa?y?e?, ?e nie jest to liczba o któr? chodzi?o (zosta?a zaokr?glona, wynik jest taki sam jak po u?yciu String.Format ("{0:F}",Liczba))
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Wto Lip 28, 2020 7:56 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Rzeczywi?cie nie zwróci?em uwagi, ale ja mia?em zmienn? Liczba zadeklarowan? jako Single, czego w poprzednim po?cie nie pokaza?em.
Zmieni?em t? deklaracj? na String. Pe?en kod Buttona jest teraz taki:
Kod:
    Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click

Dim Liczba As String = 123456789
        TextBox1.Text = FormatNumber((Liczba), -1)

End Sub
No i wynik teraz w polu tekstowym jest taki:
Cytat:
123 456 789,00

bogdan

PostWysłany: Sro Lip 29, 2020 7:55 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ale? w?a?nie o to chodzi w problemie, o którym dyskutujemy. Jak podstawi? liczb? (single, double) do pola tekstowego (np. w celu edycji) zachowuj?c jej prawid?ow? warto??.
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Sro Lip 29, 2020 9:23 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Je?li liczb? chcesz edytowa? w polu tekstowym jako string, to wg mnie musisz j? mie? jako string tam?e - tak ja zrobi?em i mam po??dany przez ciebie efekt. A z pola tekstowego mo?esz pobra? ten string do zmiennej liczbowej pod warunkiem, ?e ten zapis jest zapisem liczby. ( IsNumeric() ). Ja tu nie widz? ?adnej sprzeczno?ci czy problemu.
Poza tym ka?da liczba, któr? wstawisz do w?a?ciwo?ci Text pola tekstowego staje si? tam tekstowym zapisem liczby a nie liczb? i w?a?nie dlatego mo?esz tam edytowa? jej zapis tekstowy.

bogdan

PostWysłany: Pią Lip 31, 2020 7:57 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Z regu?y nie bior? udzia?u w polemikach. Tym razem zrobi? wyj?tek.
Cytat:
Je?li liczb? chcesz edytowa? w polu tekstowym jako string, to wg mnie musisz j? mie? jako string
Do tego w?a?nie s?u?y konwersja Single--->String i o tym jest ten w?tek.
Nie widzisz ?adnego problemu ... - no to popatrz dobrze.
Przyk?ad nr 1. Prosty kalkulator (dwa pola do wprowadzania liczb i trzecie do wy?wietlania wyniku) Jak wy?wietlisz wynik mno?enia (lub innego dzia?ania) dwóch (odpowiednio du?ych) liczb zmiennoprzecinkowych w postaci nie wyk?adniczej ?
Przyk?ad nr 2. Baza danych - odczyt przedmiotowej "du?ej" liczby, podstawienie jej do formularza w celu edycji (i tu przyda?oby si? j? skonwertowa? do pola tekstowego). Chyba nie proponujesz przechowywania liczb jako stringów w BD ?
Takich przyk?adów pewnie mo?na wymy?li? du?o wi?cej
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Pią Lip 31, 2020 4:18 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cytat:
Jak wy?wietlisz wynik mno?enia (lub innego dzia?ania) dwóch (odpowiednio du?ych) liczb zmiennoprzecinkowych w postaci nie wyk?adniczej ?
Rzeczywi?cie jest to problem.
Pami?tam, ?e z tymi zaokr?gleniami zawsze by?y k?opoty. Zrobi?em teraz co? takiego:
Kod:
Dim Mnozna As Double = 1234.78 * 100
        Dim Mnoznik As Double = 9864.34 * 100
        Dim Iloczyn As Double = (Mnozna * Mnoznik) / 10000 '12180289,7452

Dim Wynik1 As String = Math.Round(Iloczyn, 4)
        Dim Wynik2 As String = FormatNumber(Iloczyn, 4)
        Dim Wynik3 As String = Format(Iloczyn, "###########.0000")
        txtWynik.Text = Wynik2

Nie wiem czy to odpowiada twoim wymaganiom. To nie jest mój sposób, jak pami?tam dyskusje na ten temat tocz? si? chyba od "zawsze".

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Visual Studio: C#, VB, VC++, … Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach