Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

[Excel] Odkrywanie kolumn, których liczba będzie podana w komórce.

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Oprogramowanie biurowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fixe

PostWysłany: Pią Lut 15, 2019 11:04 pm  OP    Temat postu: [Excel] Odkrywanie kolumn, których liczba będzie podana w komórce. Odpowiedz z cytatem Pisownia

Może ten problem w takiej wersji już się pojawił. Ja jednak go nie znalazłem. Stąd moja prośba o pomoc do Was.
Robię arkusz z testem. Testowana będzie określona ilość prób. To, ile prób będzie, wskaże wartość w odpowiedniej komórce. Przyjmijmy, że będzie to komórka A1. Załóżmy też, że kolumna z testem dla pierwszej próby to kolumna D. I teraz zależności od wartości w komórce A1, chciałbym żeby odkryła się odpowiednia ilość kolumn na prawo od kolumny D.
Teraz najtrudniejsza część. Jak powinno wyglądać makro dla takiej operacji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekq

PostWysłany: Sob Lut 16, 2019 3:01 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Kod:
    With Arkusz1
        .Columns.Hidden = False

.Columns("D").Resize(, .Range("A1")).Hidden = True

End With

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fixe

PostWysłany: Sob Lut 16, 2019 9:02 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Serdecznie dziękuję. Makro działa bez zarzutu. Z jednym wyjątkiem. Ukrywa kolumny zamiast odkrywać schowane :)
Powrót do góry
Fixe

PostWysłany: Sob Lut 16, 2019 11:23 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Tak przy okazji. Mam kolumn w której są np. listwy wyboru. Czy jest jakaś możliwość ukrycia kolumn razem z formantami, które w nich są? Na razie listwy wyboru (te akurat mam w kolumnach ) są cały czas widoczne. Na dodatek, przy ukrywaniu nakładają się na siebie przez co ostatnia widoczna kolumna staje się bezużyteczna.
Powrót do góry
jacekq

PostWysłany: Nie Lut 17, 2019 2:14 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Jeśli to listy wyboru - rozważ sprawdzanie poprawności (wstążka Dane-grupa Narzędzia danych-Poprawność danych).

Jeśli muszą być formanty - ukrywaj je w kodzie VBA przed ukryciem kolumny (przed odkryciem odkrywaj). Może wystarczy tworzyć i wyświetlać jeden formant, w kolumnie aktywnej komórki?

Fixe napisał:
Makro działa bez zarzutu. Z jednym wyjątkiem. Ukrywa kolumny zamiast odkrywać schowane :)

Liczyłem na twoją spostrzegawczość i inwencję. :D
Powrót do góry
Fixe

PostWysłany: Nie Lut 17, 2019 11:17 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Zrezygnowałem z listw wyboru w postaci formantów na rzecz tego, co można zrobić poprzez "poprawność danych".
Wiem, że Cię rozczarowałem ale problem z odkrywaniem kolumn pozostał aktualny :)
Powrót do góry
jacekq

PostWysłany: Pon Lut 18, 2019 7:42 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Kod:
.Columns("D").Resize(, .Range("A1")).Hidden = False
.Columns("D").Resize(, nMax - .Range("A1")). Offset(.Range("A1")).Hidden = True

gdzie nMax to liczba wszystkich kolumn biorących udział w operacji.

Pisane na kolanie w tramwaju :-D, ale kierunek powinien być już jasny.
Powrót do góry
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Oprogramowanie biurowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach