Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

[Access 2010] Menedżer tabel połączonych

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Bazy danych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miromat

PostWysłany: Sob Lut 17, 2018 9:07 pm  OP    Temat postu: [Access 2010] Menedżer tabel połączonych Odpowiedz z cytatem Pisownia

Nie wiem czy to właściwe miejsce, bo problem nie jest związany z tworzeniem bazy, a raczej z konfiguracją bądź instalacją Accessa. Ale spróbuję go przedstawić.
Otóż, gdy baza jest podzielona na front i back i chcę zlinkować tabele, zaznaczam tabele i wybieram "Menedżer tabel połączonych". I dalej nic się nie dzieje. Nie ma żadnej reakcji na wybranie tego polecenia. Jak to naprawić? Może ktoś będzie wiedział.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolinavb
Site Admin

PostWysłany: Nie Lut 18, 2018 10:06 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Nie wiem co masz na myśli pisząc "nic się nie dzieje" ? Albo załącz sówj obrazek.

Gdy brak we froncie tabel połączonych kolejno, obrazeki gdy_brak_tabel_0.png -> gdy_brak_tabel_1.png ->gdy_brak_tabel_2.png -> gdy_brak_tabel_3.png

Gdy są już we froncie tabele połączone to wówczas obrazek gdy_sa_tabele_polaczone.png

gdy_sa_tabele_polaczone.png
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  gdy_sa_tabele_polaczone.png
 Wielkość pliku:  57.81 KB
 Pobierano:  31 raz(y)

gdy_brak_tabel_3.png
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  gdy_brak_tabel_3.png
 Wielkość pliku:  188.02 KB
 Pobierano:  29 raz(y)

gdy_brak_tabel_2.png
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  gdy_brak_tabel_2.png
 Wielkość pliku:  77.74 KB
 Pobierano:  26 raz(y)

gdy_brak_tabel_1.png
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  gdy_brak_tabel_1.png
 Wielkość pliku:  111.08 KB
 Pobierano:  27 raz(y)

gdy_brak_tabel_0.png
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  gdy_brak_tabel_0.png
 Wielkość pliku:  58.15 KB
 Pobierano:  26 raz(y)

Powrót do góry
Miromat

PostWysłany: Nie Lut 18, 2018 7:40 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

To jest przypadek, gdy są już tabele podłączone, a chcę zmienić linkowanie.
Pisząc "nic się nie dzieje" mam na myśli dokładnie to co ten zwrot znaczy tzn. innymi słowy "nie ma żadnej reakcji".
W pierwszym poście z rozpędu napisałem, że zaznaczam tabele. Do zaznaczenia tabel w ogóle nie dochodzi.
Po wybraniu polecenia "Menedżer tabel połączonych' nie ma żadnej reakcji. Nie pojawia się okienko, w którym należy zaznaczyć tabele do linkowania, nie pojawia się okno z obrazka gdy_brak_tabel_3.png, aby wskazać plik źródłowy z tabelami.
Dodam jeszcze, że na innym komputerze wszystko to działa z ta samą bazą bez problemu.
Powrót do góry
mrowek

PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 6:07 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Sprobuj naprawic pakiet Office, instalatorem.

menadzer tabel polaczonych jest dodatkiem officowym i w czasie uruchamiania powinien byc widoczny w obiektach vba jak w zrzucie, moze sie pojawia a nie ma go w oknie.

https://i.imgur.com/Z23j0T1.png
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Bazy danych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach