Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Na czym polega "kopanie" Bitcoina? I co z tego wynika?

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
samolot

PostWysłany: Wto Gru 26, 2017 4:11 pm  OP    Temat postu: Na czym polega "kopanie" Bitcoina? I co z tego wynika? Odpowiedz z cytatem Pisownia

Bitcoin - niby jest to "waluta zastępcza", którą można płacić w Internecie. Więc zrozumiałe jest, że ludzie chcą ją zdobywać.
Czytam o tym w pismach komputerowych, ale tak naprawdę nie rozumiem, dlaczego akurat "się to kopie". A ściślej biorąc, jak to się robi. Na czym polega ich uzyskiwanie? I dlaczego ich ilość do zdobycie jest ograniczona?

mrowek

PostWysłany: Wto Gru 26, 2017 11:53 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

kojarze to w taki sposob: na podstawie jakis przeslanek ( byc moze klucz publiczny ) wiadomo jaki jest kolejny hash blocku ale potrzeba do niego znalezc rozwiazanie w postaci klucza priv, koparki robia bruteforce i szukaja rozwiazania, jesli koparka albo zbior koparek (poole) znajda rozwiazanie bloku to otrzymujesz stala liczbe kryptowaluty + bonus

zaleznie od implementacji ilsoc waluty jest skonczona/nieskonczona, tu jest stala. (najprawdopodobniej dlatego ze ilosc zlota tez jest ograniczona)
zlozonosc problemu klucza/bloku rosnie wykladniczo

nie wiem natomiast jak jest z potwierdzeniem transakcji, blok sam w sobie jest kontenerem i ma konkretna ilosc mb miejsca na zapis danych transakcji na walucie, przy wykopaniu te transakcje sa potwierdzane i zapisane do tego bloku, osoby przesylajac zlecenia, placa dobrowolny koszt transakcyjny, ktory jest kumulowany i wyplacany jako bonus dla znalazcy nowego bloku.

po wyczerpaniu ilosci waluty, koparki beda zarabiac tylko na potwierdzaniu transakcji. (technicznie nie wiem jak)

danych mozliwych w do zapisu w bloku jest za malo na pomieszczenie duzej ilosci transakcji, popularnosc popsula funkcjonowanie, stad byl rozlam waluty aby powiekszyc rozmiar bloku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
samolot

PostWysłany: Sro Gru 27, 2017 10:22 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Czyli, że jest to, jak rozumiem, szukanie wyników działania jakiegoś algorytmu. Czyli sprawdzono teoretycznie, że tych wyników działania algorytmu jest na pewno skończona ilość. Aby te wyniki wszystkie znaleźć trzeba bardzo dużej mocy obliczeniowej. "Kopaniem" jest wykonywanie tego algorytmu po to, by znajdować kolejne wyniki. Tylko, jeśli już się kolejny wynik obliczeń osiągnie, to na czym polega to, że ja niby mam ten wynik? Czym jest ten wynik, i dlaczego jest tak cenny? Że niby ja go mam, ale kto inny nie może mieć? Nie można go najzwyczajniej skopiować? Na czym polega unikalność tej "waluty", że nie jest ona do "podrobienia" ?
Czy to, co wyżej napisałem o moim wyobrażeniu na temat "kopania kryptowaluty " , jest bliskie temu, czym to zjawisko rzeczywiście jest?

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach