Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Startup - od czego zacz?? prac? z Access'em

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

W nieznanym ?wiecie programowania trafiasz na dwie ?cie?ki. Któr? wybierasz?
SQL
42%
 42%  [ 3 ]
VBA
0%
 0%  [ 0 ]
Inna
57%
 57%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 7

Autor Wiadomość
rhondo

PostWysłany: Czw Cze 08, 2017 6:52 pm  OP    Temat postu: Startup - od czego zacz?? prac? z Access'em Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witam!
Na pocz?tek s?ów kilka o mnie. Pracuje w du?ej fabryce ?ywnosci, na nocnej zmianie, która nazywa si? Hygiene Shift. Specyfika mojej pracy polega na tworzeniu procedur na mycie linii produkcyjnych, oraz - to esencja mojej pracy - trenowaniu ludzi przeciwko stworzonym procedurom.

Departament Hygiene zatrudnia oko?o 200 osób, z czego oko?o 95% to Standard Operatives, czyli osoby które musz? by? trenowane. Pozosta?e 5% to Managment, i takie tam osoby decyzyjne.

Lista procedur jest bardzo d?uga, jest ich oko?o 200 (!), plus mnóstwo detali pracowników (oprócz personalnych równie? detale dotycz?ce odbytych treningów, znanych linii, wydanego ekwipunku, etc) które przechowywane s? w wielu osobnych plikach.

Kilka miesi?cy temu postanowi?em klikn?? ikonk? Accessa, z którym nigdy wcze?niej nie mia?em ?adnej styczno?ci. W tej chwilii Baza Danych posiada ju? setki rekordów z wielu kategorii, powoli "wch?aniaj?c" dane poprzednio porozrzucane w wielu plikach Excela i Worda.

Obrany kierunek okaza? si? strza?em w dziesi?tke, Managerowie zaakceptowali pomys? i pozwolili na jego rozwój, oczywi?cie - na zasadzie beta testów.

META:
Jak zawsze mawia? mój Tata, kiedy zbytnio si? rozgadywa?em: do mety ;)

Otó?, praca z t? aplikacj? spodoba?a mi si? na tyle, ?e po?wi?cam prywatny czas na doskonalenie bazy i przez to w?asnych umiej?tno?ci. Chcia?bym jednak zako?czy? w ko?cu etap pracy na zasadzie prób i b??dów, i rozpocz?? bardziej profesjonalne szkolenie. Na pocz?tek jaki? kurs internetowy, pó?niej zobaczymy :)

Pytanie w najprostszy sposób mog? sformu?owa? w ten sposób:
Od czego zacz???

Moj? wiedz? o Accesie nazwa?bym wci?? podstawow?. Swobodnie poruszam si? po programie, tworz? z ?atwo?ci? tabele oparte o unikalne ID (?eby nie zajmowa?y zbyt wiele miejsca) i u?ywam ma?o skomplikowanych kwerend do wy?wietlania wyników w raportach lub formularzach. Tworz? proste formularze uzupe?niaj?ce kilka tabel na raz. Relacje pomi?dzy tabelami doprowadzaj? mnie czasami do zgrzytania z?bów, w przypadku kiedy co? pójdzie nie tak, ale z regu?y udaje mi si? zdiagnozowa? problem i go rozwi?za?, b?d? znale?? inn? drog? do uzyskania oczekiwanego efektu.

Moja wiedza na temat programowania jest bardzo nik?a, zawsze porusza?em si? po graficznych interfrejsach, nie programowa?em nic na w?asn? r?k?, aczkolwiek je?li zobacz? SQL kod, b?d? potrafi? mniej wi?cej (chocia? raczej mniej;) okre?li? jego dzia?anie.

My?l? ?e opisa?em si? wystarczaj?co :)

I teraz, kiedy chcica?bym nieprzerwanie ulepsza? mój projekt, dorad?cie prosz?. Od czego zaczyna??
VBA, SQL, lub mo?e co? innego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hurgadion

PostWysłany: Czw Cze 08, 2017 8:30 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Hej,
je?eli chcesz rzeczywi?cie czego? si? nauczy?... to spróbuj mo?e ciut bardziej ciekawego narz?dzia ni? Access (niestety nie znam, i nie poznam, chyba ?e b?d? musia?, dla mnie to amatorskie rozwi?zanie w Firmie)... spróbuj mo?e od razu zaj?? si? SQL... jest takie fajne narz?dzie SQLite+DB Browser for SQLite umo?liwiaj?ce postawienie bezserwerowej bazy danych... dane trzymamy na dysku, a je?eli trzeba zrobi? analiz? danych, to mozna dane eksportowa? do .csv i wrzuci? do Excela, du?o bardziej przyjazne ?rodowisko do Analizy Danych ni? Access... mo?na te? pomy?le? o rozwi?zaniach chmurowych, poczytaj o Azure... ale je?eli Access ogarnia Twoje problemy, to powinien wystarczy? SQLite... Pozdrawiam...

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach