Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

[Eclispe] Ustawianie właściwych ścieżek projektu

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Java
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrekmyster

PostWysłany: Nie Kwi 23, 2017 11:12 am  OP    Temat postu: [Eclispe] Ustawianie właściwych ścieżek projektu Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witam, zaczynam przygodę z programowaniem i już na samym początku pojawił się problem, którego sam nie umiem rozwiązać. Więc tak: jdk mam zainstalowane na D:\Java\..., a eclispe na D:\eclispe\... (mam wersję eclipse classic)

Napisałem swój pierwszy projekt i gdy naciskałem zielony trójkąt(RUN) wyskakiwał błąd: Error: Could not find or load main class WitajSwiecie.java, więc otworzyłem cmd i tam pozmieniałem(chyba) ścieżkę path(z filmiku z internetu) i skomplikowanym(?) ten program po czym uruchomiłem znowu eclispe i gdy teraz naciskam trójkąt to wyświetla mi się napis "Witaj Świecie !" tylko, że jak chce dodać jakiś napis do "Witaj Świecie !" np, żeby wyglądało to tak: "Witaj Świecie ! Jestem tu" i wciskam zielony trójkącik to program pyta się czy zapisać projekt, wtedy wciskam tak i pojawia się napis w konsoli "Witaj Świecie !" bez "Jestem tu" wygląda to tak: https://zapodaj.net/470331fb54c18.jpg.html . Teraz, gdy chcę stworzyć nowy projekt to znowu pojawia mi się Error: Could not find or load main class NAZWA.java i w ogóle nie mogę go skompilować(?) nawet w cmd. Proszę o pomoc! Siedzę nad tym od wczoraj i powoli się irytuje :(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
samolot

PostWysłany: Nie Kwi 23, 2017 12:54 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cytat:
...program pyta się czy zapisać projekt, wtedy wciskam tak

Skoro program informuje, że nie może czegoś tam znaleźć, to proponuje bardzo uważnie patrzeć na to ,co program proponuje przy zapisie, co się dzieje w czasie zapisywania projektu, czy zmian projektu. Zamiast kikać bezmyślnie "Tak" , to najpierw zobacz, czy nie masz tam opcji "Zapisz jako..."
Warto poczytać w ustawieniach środowiska, gdzie ono zapisuje domyślnie projekty i ściśle tego pilnować.

Dam Ci przykład z mojego środowiska VB 2010. Jeśli uruchamiam środowisko, to pokazuje się wstępne okno IDE, bez wczytanego projektu i jest w nim lista ostatnio uruchamianych projektów. Ta lista pamięta ścieżki tych projektów. Jeśli użytkownik zapisał poprzednio projekt w lokalizacji niestandardowej, to uruchomienie z tej listy otwiera tę lokalizację. W przeciwnym razie otwiera się lokalizacja domyślna projektów.
Opanuj u siebie sposób zarzadzania tymi ścieżkami, a będziesz miał z tym spokój.

Jeśli po kliknięciu projektu z listy ostatnio używanych mam informację, że IDE czegoś nie może znaleźć, to wtedy z poziomu Systemu Operacyjnego wchodzę do katalogu, w którym wiem, że projekt ostatnio zapisałem, i klikam dwukrotnie plik projektu. IDE otwiera go wtedy bez problemu, a do listy ostatnio uruchomionych dopisuję sobie to ostatnie otwarcie z uaktualniona ścieżką

Ostatnio zmieniony przez samolot dnia Nie Kwi 23, 2017 3:42 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotrekmyster

PostWysłany: Nie Kwi 23, 2017 2:42 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Hmm, faktycznie masz rację, bo mój projekt jest tylko w folderze src, natomiast w bin pusto. Zaraz postaram się to ogarnąć i dam znać. Dzięki za odpowiedz!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Java Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach