Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Jak się przekonać do Windows 10?

Idź do strony Poprzedni  1, 2

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
samolot

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 11:15 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

szpak napisał:
W sobotę naużerałem się z instalacją aktualizacji. KB4015438 (1.1GB) nie chciała się zainstalować. WU stanęło na 50% i koniec a pobranie poprawki i próba instalacji offline niczym się skończyła bo rozwaliła system.
Nie wiem dlaczego się użerałeś, bo u mnie aktualizacje instalują się w tle, bez mojego udziału. Faktem jest, że u mnie ona się też nie może zainstalować od 20 marca, ale ja w tym czynnego udziału nie biorę w sensie śledzenia postępu. Jak ją poprawią, to się może zainstaluje, ale ja nie cofam się z takich powodów do Windows 7, bo to tylko pogarsza sprawę. Jak piszą, ta poprawka usprawnia działanie multimediów. Mnie akurat to w programowaniu jest średnio potrzebne, wiec spokojnie poczekam. Podobnie było jesienią zeszłego roku z obsługą drukarek. To mnie bardziej bolało, bo moje funkcje drukowania nie chciały wszystkie działać. Ale tak było na komputerze użytkownika, który chciał używać mój program, ale nie miał wszystkich aktualizacji systemu u siebie. Minęło jakiej 2 miesiące i nagle z a którąś aktualizacją problem całkowicie zniknął, a widzę teraz, że zdanie się na zarzadzanie automatycznie drukarkami przez system operacyjny jest rozwiązaniem optymalnym, bo system sam dba o to, czy drukarka jest ustawiona jako domyślna , czy nie, rozpoznaje to sam i zawsze mu pasuje, nawet, gdy drukarka zostanie rozłączona przez rozłączenie kabla, a nie przez do tego przeznaczonym przyciskiem.
szpak napisał:
Jeszcze dużo Microsoftowi zostało by zrobić z tego W7.
Wg mnie nie mają takiego zamiaru i będą robić schody tym, co chcę wracać do Windows7. To jest przeszłość, od której oni chcą odejść. Trwanie przy Windows 7 z każdym dniem będzie przysparzało problemów.

hurgadion napisał:
ja zawsze jestem system dwa do tyłu... jest o tyle dobre, że większość aplikacji, wirusów, trojanów, spamu, itd. jest kierowanych właśnie pod najnowszy SO, szczególnie przy Microsofcie... zauważyłem, że wtedy system chodzi stabilniej... ja długo np. pracowałem na XP...

Nic bardziej mylnego. Windows XP nie jest już wspierany wiec nie są dla niego wydawane nowsze funkcje, z tego tez powodu także nie wszystkie nowsze zabezpieczenia dadzą się na nim zainstalować. A spadek ataków na Windows XP może wynikać z tego, że staje się systemem schyłkowym, więc mniej atrakcyjnym dla autorów wirusów.

hurgadion napisał:
ja zawsze jestem system dwa do tyłu...

Jako programista, powinieneś raczej być zawsze jeden, dwa, ale do przodu. Zysk jest taki, że starsze systemy już i tak znasz, ale tkwiąc przy starym już, na przykład Windowsie 7, nie wiesz a atutach Windowsa 10. I jako programista, jesteś o krok do tyły w stosunku do użytkowników nowszych systemów.

szpak napisał:
Jak jest czysty to działa w miarę ok ale jak już go zapakuję wszystkim co używam to zaczynają się cuda.
Może niektóre programy z tego "wszysto, co używasz" mu szkodzą? Jeśli nożyczkami do papieru tnę też drut, to szybko się psują.

szpak napisał:
Chodzi o sterowniki. Niby stery z W7/W10 mają działać w W10 ale u mnie np. na Hp 6450b tak nie jest.
Sterowniki grafiki: komunikat = ten sterownik nie jest dla tej wersji systemu Windows.

Miałem laptopa HP, teraz mam już drugą drukarkę HP. Jeśli chodzi o ich serowniki, to oni prowadza agresywną politykę oferowania swoich sterowników i oprogramowania do swoich drukarek, a ich laptop, gdy go miałem jako "system komputerowy HP", ciągle ściągał ich dodatki i oferował sterowniki "made inHP" które zawsze, wg mnie, były gorsze od sterowników i oprogramowania oferowanego przez system Windows.

szpak napisał:
jak ma się czuć ktoś kto ma jedno konto, zintegrowane z Outlookiem itp. i potrzebuje w terenie dostać się choć by do korespondencji a nie ma modemu przy sobie?

Jeśli planujesz podróż do Paryża autobusem i samolotem, a kupisz bilet tylko na autobus, to nie dziw się, że do samolotu cię po prostu nie wpuszczą. Po prostu kup także bilet na samolot. Czyli skonfiguruj sobie oba konta.

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach