Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

W?asny system operacyjny na urz?dzeniach mobilnych

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szpak

PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 6:35 am  OP    Temat postu: W?asny system operacyjny na urz?dzeniach mobilnych Odpowiedz z cytatem Pisownia

Akcja wygl?da tak:

1. mam swój system operacyjny oparty na Linuxie
2. mam pewien program który jest ?ci?le zintegrowany z urz?dzeniem (tablet z androidem)

(dla przyk?adu - co? takiego jak np. Automapa w nawigacji Lark)

Chcia? bym zacz?? sprzedawa? urz?dzenie z oprogramowaniem pod w?asn? mark? lub na urz?dzeniach innych importerów tak jak robi to np. firma Aqurat (twórca map AutoMapa) na urz?dzeniach firmy Lark.

Chcia? bym si? dowiedzie? jak wygl?da ca?y proces zwi?zany z zamówieniem u jakiego? cho?skiego producenta sprz?tu tabletów OEM które móg? bym promowa? pod w?asn? mark?.
Czy jest taka opcja bym kupi? sobie np. 1000 czy 10000 tabletów hurtem o Chi?czyka i móg? je sprzedawa? pod w?asnym logo? Pewnie jest ale naprawd? nie wiem jak to si? odbywa.

Kolejna sprawa to ceny. Najta?szy obecnie tablet (7" 512MB 4GB Flash, 3G, GPS) kosztuje oko?o 20USD ju? na rynku. Ile mo?e kosztowa? takie urz?dzenie w wersi OEM w hurcie?

Rozumiem te? ?e wtedy maj?c 10000 takich tabletów mog? wgrywa? co mi si? podoba, tak?
Pytam bo nie wiem jak to jest z producentami chipsetów i bebechów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Garf

PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 9:15 am      Temat postu: Re: W?asny system operacyjny na urz?dzeniach mobilnych Odpowiedz z cytatem Pisownia

szpak napisał:
Chcia? bym zacz?? sprzedawa? urz?dzenie z oprogramowaniem pod w?asn? mark?.

Tutaj raczej nie ma problemu, sprawd? tylko czy jako producent elektroniki nie musisz mie? jaki? papierów extra/jakie warunki musisz spe?ni? (g?ównie mam tu na my?li zu?yty sprz?t elektroniczny).

szpak napisał:
Chcia? bym si? dowiedzie? jak wygl?da ca?y proces zwi?zany z zamówieniem u jakiego? cho?skiego producenta sprz?tu tabletów OEM które móg? bym promowa? pod w?asn? mark?.

• Wysy?asz zapytanie ofertowe
  • Wybierasz najlepsz? ofert?
  • Sk?adasz zamówienie/podpisujesz umow?
  • P?acisz (wszystkim woko?o - producentowi, firmie transportowej, Urz?dowi Celnemu, etc)
  • Dostajesz towar
Oczywi?cie pod warunkiem ?e wszyscy w ?a?cuchu dostaw s? uczciwi.

szpak napisał:
Kolejna sprawa to ceny. Najta?szy obecnie tablet (7" 512MB 4GB Flash, 3G, GPS) kosztuje oko?o 20USD ju? na rynku. Ile mo?e kosztowa? takie urz?dzenie w wersi OEM w hurcie?

Po prostu zapytaj?

szpak napisał:
Rozumiem te? ?e wtedy maj?c 10000 takich tabletów mog? wgrywa? co mi si? podoba, tak?
Pytam bo nie wiem jak to jest z producentami chipsetów i bebechów.

Nawet z 1 mo?esz robi? co chcesz. To Twój problem ?eby te bebechy obs?u?y? - czyli dosta? sterowniki od producenta lub zap?aci? mu, aby napisa? je pod Twój system. Ew. samemu je "wyczarowa?" (cz?sto bez dokumentacji).

Stanis?aw Lem
Powrót do góry
szpak

PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 9:59 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Spoko, ale czy w przysz?o?ci je?li na urz?dzeniu b?dzie mój system oparty na linuksie to czy taki Intel nie przytr?bi si? do tego ?e u?ywam sterowniki pod chipsety od nich i je zmodyfikowa?em na potrzeby sprz?tu?
Mi tu chodzi o to by obs?u?y? jedynie urz?dzenie które po w??czeniu i tak odpali jedn? jedyn? aplikacj?.
Co? a'la nawigacja satelitarna. Odpalasz urz?dzenie i za chwil? masz TomToma i nikogo nie obchodzi na jakim systemie wsta? ten TomTom.
Powrót do góry
marcin_an

PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 11:12 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

szpak napisał:
czy w przysz?o?ci je?li na urz?dzeniu b?dzie mój system oparty na linuksie to czy taki Intel nie przytr?bi si? do tego ?e u?ywam sterowniki pod chipsety od nich i je zmodyfikowa?em na potrzeby sprz?tu?
To jest napisane w umowie, któr? zawierasz z Intelem. Je?eli b?dziesz post?powa? zgodnie z t? umow?, to nie mog? si? do niczego przyczepi?.

Zreszt? tak samo, jak w umowie, któr? zawierasz, u?ywaj?c Linuksa (j?dra) oraz ka?dego z programów na swojej dystrybucji.

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach