Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Jestem początkujący i już się zgubiłem

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hurgadion

PostWysłany: Czw Mar 23, 2017 7:28 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Hej,
ten kurs, o którym piszesz, to kurs w wersji standardowej dydaktyki... niezbyt nowoczesnej, jak sądzę... na platformach o których mówię masz wiedzę i dydaktykę, nie dość że praktyczną to od Fachowców z I półki...

Nie jestem przeciwnikiem C/C++, ale to są języki trochę już przestarzałe, na pewno będą funkcjonować w różnym kontekście jeszcze przez wiele lat, natomiast będą, jak sądze, wypierane przez nowsze rozwiązania i technologie, ale nie mam pojęcia w którym kierunku to ewoluuje...

co do oprogramowania komputerka pokładowego, to nie jestem w sumie w temacie... ale być może wystarczy zastosować zwykły system regułowy (bez wnikania w bardziej zaawansowane, inteligentne systemy decyzyjne)... w dużym skrócie: ściągamy z czujnika dane, tak jak piszesz, przerabiamy na sygnał cyfrowy, a potem w zależności od wartości wykonujemy pewne działania... czyli stosujemy zwykłą instrukcję warunkową... to znaczy odpowiednią ilość tych instrukcji:
Kod:

IF cyfrowa wartość sygnału jest w pewnym zakresie THEN ...

Trendy w IT (może coś pominąłem): Java, Python, plus technologie związane z zagadnieniami Big Data... zresztą looknij tutaj... SQL i Javascript pominąłem, ponieważ bardziej uważam je za ukierunkowane środowiska programistyczne niż za pełnoprawne języki programowania (jeżeli coś bredzę, to śmiało może mnie ktoś wyprostować)...

marcin_an

PostWysłany: Czw Mar 23, 2017 6:29 pm      Temat postu: Re: Jestem początkujący i już się zgubiłem Odpowiedz z cytatem Pisownia

Oprócz tego, co powiedziane wyżej przez poprzedników, kilka uwag niżej. Zwróć uwagę na to, co napisał Lethern o nauce języka programowania. To jest zaledwie sposób komunikacji z komputerem. Rzecz nieodzowna, ale sama możliwość rozmowy nie oznacza jeszcze, że będziesz w stanie cokolwiek sensownego do niego powiedzieć ;).

szpak napisał:
Na chwilę obecną siedzę nad C,C# i C++
Czemu akurat ten zestaw? Pytam dlatego, że wskazałeś trzy języki, które są zupełnie odmiennymi narzędziami, a wiem, że niektórzy początkujący - patrząc tylko na nazwę - nie zauważają tego.

szpak napisał:
Bawiąc się krótkio w temacie zauważyłem że w świecie prawdziwego programisty nie mam szans na dobrą pracę bez znajomości: JAVA, Visaul Basic, Visual NET, HTML, PHP, CSS i wielu, wielu innych.
Ludzi, którzy znają to wszystko, jest tyle, co nic. I bynajmniej nie mają oni dużo większych szans na znalezienie zatrudnienia. Wymieniłeś wiele niezwiązanych ze sobą technologii, których absolutnie nie musisz znać razem. Jeżeli masz zamiar być programistą Javy, to nikt od ciebie nie oczekuje znajomości PHP. Jeżeli masz zamiar zajmować się VB.NET*, to kto będzie pytał o Javę albo HTML+CSS?

Przy okazji: HTML i CSS to nie są języki programowania. Coś takiego, jak "Visual NET", w ogóle nie istnieje.

hurgadion napisał:
z tym Pythonem w Szkołach to ciekawa sprawa, i chyba ruch w dobrym kierunku...
Dobrym ruchem byłoby wyrzucenie z obecnego programu nauczania programowania, podobnie jak 4/5 innych rzeczy. Możnaby to zastąipć czymś pożytecznym i nieszkodliwym.

szpak napisał:
A to coś:
http://cpp0x.pl/kursy/
Wydaje się być naprawdę opisane jak trzeba.
arturoo3 podał sensowne źródła. Co prawda są już mocno stare, ale przynajmniej pisane przez osoby, które coś wiedzą. Ten kurs, który zalinkowałeś wyżej, nie pokrywa nawet podstaw i to wersji języka sprzed 20 lat. I takich "kursów" znajdziesz w sieci setki: napisane przez studentów, którym nauczyciel - sam pamiętający czasy dinozaurów - pokazał na zajęciach jakieś popłuczyny, zrozumieli połowę z tego, a słomianego zapału starczyło im na pobieżne napisanie 2-3 pierwszych godzin zajęć. Omijaj je z daleka.

szpak napisał:
Wracając do tematu budowy układów to chciał bym zacząć od prostego komputera podkładowego w samochodzie.
Co prawda w innym wątku napisałem, że warto zepsuć sobie kilka kontrolerów, ale i tak dam ostrzeżenie: najpierw opanuj podstawy część analogowej elektroniki, jeśli chcesz cokolwiek podłączać do instalacji w samochodzie. Wszystkie elementy układu musisz odpowiednio zabezpieczyć, bo zakłócenia mogą być potworne.

szpak napisał:
Wybaczcie mi za słowa prawdy, lecz to co znalazłem tu:
http://www.coderscity.pl/forum33.html
często wprawia mnie w zakłopotanie i przede wszystkim dziwny uśmieszek!
Dlaczego te wszystkie prace nie są skończone i są na tak niskim poziomie?
Czyżby (przyśli/niedoszli) programiści dali na luz?
Jest bardzo, bardzo mało konkretnych programów. Większość z nich ma błędy, nie działa, krzaczy się, nie dopracowane, nieskońcozne. Co się z ludźmi dzieje?
To jest dział, w którym można pokazać swoją twórczość. Jako moderatorzy nie oceniamy ich jakości - to jest sprawa autora, jak chce się zaprezentować. Tak się składa, że najaktywniejsi są początkujący, bo to oni najbardziej cieszą się ze swoich prac, choćby były bezwartościowe. Tym samym poziom prac jest adekwatny do tego, co mogą zaprezentować autorzy. Jeżeli ktoś ma sensowne doświadczenie, to zwykle bierze udział w większym projekcie. Jeżeli szukasz kodów, obejrzyj sobie np. co jest na GitHubie. To powinno podpowiedzieć ci również, że większych projektów nie tworzy jedna osoba.

szpak napisał:
Niestety, muszę nadgonić elekktornikę bo sporo się zmieniło.
To mała podpowiedź: zmieniły się też dostępne rozwiązania. Dzisiaj komputer o mocy obliczeniowej przekraczającej to, co miałeś na biurku 10 lat temu, ma rozmiar karty kredytowej i kosztuje 100-150zł (patrz: Raspberry PI**). Może wcale nie chcesz iść w ATmegi. Inna sprawa, że - po raz kolejny - musiałbyś pod Windowsem sobie samodzielnie zbudować odpowiednie środowisko do pracy, jeśli chcesz programować na swoim komputerze z Windowsem.

hurgadion napisał:
Nie jestem przeciwnikiem C/C++,
C czy C++? Bo to dwa różne języki...

hurgadion napisał:
(...) ale to są języki trochę już przestarzałe,
W jakim sensie przestarzałe? Bo o ile C++ ma swoje problemy (nie bez powodu odwróciłem się od niego), to C ma się świetnie w dziedzinach, do których został stworzony. Nawet nie widać na horyzoncie potencjalnego konkurenta.

hurgadion napisał:
SQL i Javascript pominąłem, ponieważ bardziej uważam je za ukierunkowane środowiska programistyczne niż za pełnoprawne języki programowania (jeżeli coś bredzę, to śmiało może mnie ktoś wyprostować)...
SQL nie jest w ogóle językiem programowania. JavaScript*** jest jak najbardziej językiem skryptowym ogólnego przeznaczenia, z powodzeniem jako taki stosowanym.
____
* Z tym, że polecałbym raczej C#, jeśli masz zamiar iść w .NET - Visual Basic to taki na siłę pociągnięty produkt, nadal utrzymywany tylko po to, żeby programiści starego VB (w wersji <=6) nie zaczęli szukać innych języków i tym samym zmniejszyć "ryzyko" powstawania oprogramowania na systemy inne niż Windows.
** Tylko patrz na wersję A lub B <= 2. Wersja B3 oraz wersje Zero są absurdalnie drogie, bo producent ogranicza podaż, nie da się ich łatwo dostać i pośrednicy pompują ceny.
*** A w zasadzie ECMAScript, bo JS to konkretna implementacja ES.

szpak

PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 6:21 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Nie było mnie chwilkę bo myślałem nad samym sobą i przyznam się szczerze że nic nie wymyśliłem.
Przeglądałem rynki pracy w Polsce i na zachodzie. Przemyślałem wiele kwestii. Jedno już wiem.
Naj naj prawdopodobniej zacznę od pisania programów. Nie ogarnę wszystkiego czego wymagają na rynku pracy. Praktycznie każde ogłoszenie zawiera informacje że, szukamy programisty a w daleszej części spis języków które programista na dane stanowisko musi znać. Na zachodzie jeszcze nie jest tak źle bo jak szukają kogoś do języka C to tylko do C, jak szukają kogoś do JAVY to tylko do JAVY a u nas jak szukają do Alfę i Omegę w jednym. Nie da się ogarnąć tego wszystkiego w krótkim czasie (rok, dwa) a z czegoś żyć trzeba.

Drogę jednak wybrałem. Chciał bym w przyszłości napisać kilka aplikacji i w nich zostać.
Oczywiście wszystko legalnie. Mam firmę zarejestrowaną (ale zawieszoną) za granicą. Mogę legalnie handlować w internecie. Nie chcę walczyć o stołek u kogoś, zbuduję sobie swój. To najrozsądniejsza obecnie opcja bo i tak w przyszłości dojdzie do tego że będę pisał programy. Nic nie stoi na przeszkodzie by pisać dla siebie i to później sprzedać. Droga długa i pod górkę ale jak już wjadę na górkę to później będzie z górki.
Dzięki temu właśnie mogę się ograniczyć do jednego języka i więcej nie gubić.
-----------------

Największym jednak problemem dzisiaj jest poznanie tego świata czyli licencji.
Nie za bardzo wiem jak to się odbywa ale to już temat na inny "temat".

Obecnie stoję w miejscu w którym wybieram język dla samego siebie. Chciał bym w przyszłości stworzyć kilka aplikacji które działały by na urządzeniach mobilnych (Android) oraz pod Windowsem na laptopach.
Od tego zaczynam.

Powiedzcie mi jedno... ale to czysty przykład.
W czym napisali coś takiego jak np. Auto Mapa?
Pytam bo w AutoMapie jest wszystko to czego będę później szukał.
Aplikacja działa na Windows i działa na Androidzie.
Działa na wielu rozdzielczościach. Potrafi zczytywać pozycję z GPS, potrafi odbierać dane przez GPRS/EDGE.
Ma też mozliwość tworzenia własnych punktów i notatek.

Mozna to wszystko napisać tylko i wyłącznie w C czy C++?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sousuke

PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 9:33 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ty to serio masochista jesteś. Można ale po co. W C# możesz napisać aplikacje na Windowsa, Linuxa, Maca (Linux i Mac - .NET Core, nowa technologia, ale jest), Android, iOS, WindowsPhone, WindowsMobile, aplikacje mobilne, aplikacje IoT, a nawet na telewizory (smartTV) i inne, dużo łatwiej i przyjemniej niż w C czy C++.
szpak

PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 10:03 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

To był tylko przykład bo właśnie zastanawiam się nad C# ze względu na to że go polubiłem.
Dobra. Biorę się za pisanie jakiejś pierdoły - w końcu już czas.
Powrót do góry
szpak

PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 12:32 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

... ale po drodze wpadłem i na to:

http://www.coderscity.pl/stare/teoria/

Niby było by wszystko to czego szukam.
Visual Basic umożliwia tworzenie zarówno bardzo prostych aplikacji jak i bardzo rozwiniętych programów. Pozwla on m.in. na:

tworzenie pełnoprawnych aplikacji systemu Windows
dostęp do plików dyskowych, drukarek, portów komunikacyjnych i innych urządzeń
wykorzystanie plików graficznych w różnych formatach
tworzenie własnych formantów ActiveX
dostęp do baz danych SQL, dBASE, Microsoft Access i innych
wykorzystanie wewnętrznych funkcji Windows przez użycie API
wymianę danych z innymi aplikacjami przez Clipboard, Dynamic Data Exchange, Object Linking and Embedding
dostęp do danych przez użycie Data Access Objects i Remote Data Objects
tworzenie rozbudowanych aplikacji w strukturze klient-serwer
tworzenie aplikacji wykorzystujących dostęp do internetu i intranetu
i wiele innych...

Kurczę, i to jeszcze graficznie można zacząć pisać softa jakiegoś.

Strona którą wykopałem jest stara i dotyczy Visual Bacisa 6.0
Który to kurczę rok? :-)
Powrót do góry
Sousuke

PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 1:28 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ja się z tego uczyłem ponad 15 lat temu. Graficznie możesz też tworzyć GUI w C# wykorzystując WinFormsy (ta sama technologia co w VB6).
lethern

PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 2:24 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Jeśli dobrze rozumiem, gdybyś dostał w rękę książkę z 1960, wychwalającą ówczesną technologię, to pisałbyś z entuzjazmem w języku z 1960? Proponuje zapomnieć wszystkiego co się dowiedziałeś o visual basic i wziąć cokolwiek powszechnie używanego w XXI wieku.

Nie wiem dlaczego nie skopiowałeś rubryki z wymaganiami: "System operacyjny Windows 95"

Ostatnio zmieniony przez lethern dnia Sro Mar 29, 2017 2:27 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
arturooo3
Moderator

PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 2:27 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

hurgadion napisał:
arturooo3: z tym Pythonem w Szkołach to ciekawa sprawa, i chyba ruch w dobrym kierunku... jest to w Programie Nowej Ustawy o Szkolnictwie, orientujesz się może ?

Nie kojarzę kiedy i co, ale słyszałem już jakiś czas temu, że szkoły wprowadzają (przynajmniej kilka miesięcy). Nie wiem czy ktoś odgórnie narzucił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin_an

PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 8:17 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

szpak napisał:
Praktycznie każde ogłoszenie zawiera informacje że, szukamy programisty a w daleszej części spis języków które programista na dane stanowisko musi znać. Na zachodzie jeszcze nie jest tak źle bo jak szukają kogoś do języka C to tylko do C, jak szukają kogoś do JAVY to tylko do JAVY a u nas jak szukają do Alfę i Omegę w jednym. Nie da się ogarnąć tego wszystkiego w krótkim czasie (rok, dwa) a z czegoś żyć trzeba
Możesz pokazać takie "praktycznie każde" ogłoszenia? Przejrzałem te z ostatniego miesiąca w naszym dziale "Oferowana praca i współpraca". W załączniku "jobs.csv" jest wynikowy zbiór danych. Z 30 ofert dwie - oznaczone pytajnikiem - nie kwalifikują się do rozważań, bo są zbyt nieprecyzyjne (wspólnik do e-biznesu oraz "bierzemy każdego"). Cztery kolejne nie są ofertami programistycznymi (admin MSSQL, tester (x2) oraz SEO). Wśród pozostałych 20 ofert (83%) wymaga dokładnie jednego języka programowania. Gdzie jest zatem te "praktycznie każde"?*

Pozostałe 4 wymagają dwóch. Owe cztery oferty to:
  • rozwiązywanie studentowi kolokwium. Prawie na pewno oferta dotyczy jednego języka (C albo C++), tylko student - jak zwykle bywa - nie wie nawet, jakiego języka dotyczy program.
  • ktoś do dokończenia serwisu. Autor, jak wielu podobnych ogłoszeniodawców, zdaje się nie orientować w temacie: sam nie wie, jakie technologie naprawdę są wykorzystywane, prawdopodobnie pomylił już Javę z JavaScript itp. Znaczy się: "mam koparkę - szukam pracownika, który wie, jak wygląda łopata, opona czy coś takiego".
  • Dwie oferty dotyczące aplikacji webowych na .NET: tutaj i tutaj). To są jedyne dwie oferty, które faktycznie wymagają znajomości więcej niż jednego języka programowania, bo potrzebny jest jeden język .NET-owy oraz ECMAScript. Wiesz, gdzie leży haczyk? Nikt nie szuka programistów danego języka jako takich. Szuka się ludzi znających daną technologię. I tutaj ogłoszeniodawca też nie szuka programisty, który zna C# i ECMAScript. Szuka osoby, która potrafi tworzyć aplikacje webowe w .NET, do czego jest potrzebne - m.in. radzenie sobie z ECMAScriptem.
I tyle zostaje z "praktycznie każda": dokładnie nic.

szpak napisał:
Drogę jednak wybrałem. Chciał bym w przyszłości napisać kilka aplikacji i w nich zostać.
Zapomnij. Gdybyś miał już za sobą lata doświadczenia jako programista, to mógłbyś o czymś takim myśleć - i to też tylko pod warunkiem znajomości rynku i posiadania niszy do wstrzelenia się. To nie są lata 80-te, kiedy świat - jak gąbka na pustyni - chłonął każdą kroplę oprogramowania.

Sam niczego dużego i poważnego nie zrobisz. Jako początkującemu zabraknie ci wiedzy i doświadczenia nawet dla prostych zagadnień, chociaż zapewne nawet nie będziesz sobie zdawał z tego sprawy. Nie pokierujesz też skutecznie zespołem programistów, nie znając dobrze terenu. Rynek jest też mocno nasycony - to, co chcesz stworzyć, inni wydali już zapewne setki razy. Chcesz sprzedawać piasek na pustyni? ;)

Nie odbierz tego jako próby zniechęcenia cię do podejmowania prób. Warto próbować z jakimiś niewielkimi programami - np. na rynku gier (szczególnie na smartfony) ciągle można odnieść sukces, jeśli będziesz miał nietuzinkowy pomysł. Jeżeli bardzo dobrze znasz jakąś dziedzinę, gdzie informatyzacja dopiero raczkuje, a ty masz do tego wiedzę i kontakty, to tam również możesz zbić fortunę. Chcę ci jedynie uświadomić, żebyś nie wiązał swojej przyszłości z mrzonkami o tym, że ot tak sobie naklepiesz przypadkowy program, zaoferujesz go światu, a ten padnie na kolana i pieniądze popłyną rzeką.

O wiele bardziej realistyczną wizją jest podjęcie pracy u kogoś lub branie zleceń (ale w tym od 2 lat jest w Polsce posucha straszna). To nie stoi w żaden sposób w opozycji do prób napisania i wydania jakiejś małej gry. Chyba że, jak pisalem wyżej, masz już swoją niszę, gdzie na pewno przyjmą twoje oprogramowanie ze względu na brak konkurencji.

szpak napisał:
Dzięki temu właśnie mogę się ograniczyć do jednego języka i więcej nie gubić.
Kompletnie odwrotnie. Jeśli chcesz sam pisać oprogramowanie, to przygotuj się na konieczność dobrego opanowania kilku języków programowania, z tuzina innych języków i dużo większej liczby różnego technologii z całego spektrum zagadnień.

szpak napisał:
Powiedzcie mi jedno... ale to czysty przykład. (...) Mozna to wszystko napisać tylko i wyłącznie w C czy C++?
Można to napisać w czymkolwiek, co dana platforma obsługuje. Aczkolwiek C do pisania aplikacji użytkowych to wyprówanie sobie bez sensu flaków, a efekt i tak będzie nędzny.

szpak napisał:
Visual Basic umożliwia
Umożliwiał. Środowisko już od dawna nie jest wspierane.
szpak napisał:
tworzenie zarówno bardzo prostych aplikacji jak i bardzo rozwiniętych programów.
Rozwiniętych jak na lata 90-te. Przy czym o ile teoretycznie mogłeś pisać "rozwinięte programy", to w praktyce cokolwiek naprawdę złożonego to droga przez mękę.
szpak napisał:
tworzenie pełnoprawnych aplikacji systemu Windows
Windows 95 i Windows 98.
szpak napisał:
dostęp do plików dyskowych
Po prostu niesamowite osiągnięcie!
szpak napisał:
drukarek
W stylu z lat 90-tych.
szpak napisał:
portów komunikacyjnych
Już nie, ze względu na uprawnienia.
szpak napisał:
i innych urządzeń
Tych, które były w latach 90-tych.
szpak napisał:
wykorzystanie plików graficznych w różnych formatach
Takich, których od dobrych 15 lat w praktyce się nie wykorzystuje.
szpak napisał:
tworzenie własnych formantów ActiveX
Które są martwym tematem.
szpak napisał:
dostęp do baz danych SQL, dBASE, Microsoft Access i innych
W formie sprzed dwóch dekad, za której stosowanie w obecnych programach powinni już chyba wprowadzić odpowiedzialność karna.
szpak napisał:
wykorzystanie wewnętrznych funkcji Windows przez użycie API
Czyli coś, czego i tak się nie używa w typowych aplikacjach.
szpak napisał:
wymianę danych z innymi aplikacjami przez Clipboard, Dynamic Data Exchange, Object Linking and Embedding
dostęp do danych przez użycie Data Access Objects i Remote Data Objects
Kolejny raz cofamy się do ery dinozaurów?
szpak napisał:
tworzenie rozbudowanych aplikacji w strukturze klient-serwer
Przeciętny student na pojedynczych laborkach pisze dzisiaj jako ćwiczenie aplikacje bardziej "rozbudowane" niż to, co dało się napisać w tamtej wersji VB.
szpak napisał:
tworzenie aplikacji wykorzystujących dostęp do internetu i intranetu
W rozumieniu raczkującej wersji komunikacji sieciowej z lat 90-tych.

Poważnie: jeśli już koniecznie chcesz się uzależniać od Microsoftu, to weź chociaż współczesny i sensowny język. Np. wielokrotnie już polecony C#. O VB (nawet obecnych jego wersjach) zapomnij, bo dla ciebie nie mają one żadnych przewag nad C#. Microsoft utrzymuje ten język tylko dlatego, żeby osoby już go znające mogły się odnaleźć w nowszej rzeczywistości i nie zacżęły zapoznawać się z technologiami innych producentów. Nie należysz do tej grupy, więc nie ma powodu, żebyś VB dotykał.

____
* Próbka z forum jest niewielka (N=30), więc może po prostu przypadkowo nie pokrywać takich przypadków. Jest to jednak bardzo mało prawdopodobne. Dokładnie rzecz biorąc nie częściej niż raz na 39180 przypadków i jest to oszacowanie skrajnie optymistyczne. Przyjmujące najbardziej korzystną dla ciebie interpretację "praktycznie każde", czyli "połowa". Dodatkowo części ułamkowe również zaokrągliłem na korzyść twojego twierdzenia. W praktyce "praktycznie każde" należałoby zinterpretować jako coś bliższego 100% i wtedy mówimy o sytuacji równie prawdopodobnej, co trafienie szóstki w totka wiele razy z rzędu.

jobs.csv
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  jobs.csv
 Wielkość pliku:  427 Bajty
 Pobierano:  65 raz(y)

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach