Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Ile czasu zajmie mi nauczenie si? Pythona w Javogodzinach ?

Idź do strony 1, 2  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dru?yna R

PostWysłany: Wto Lut 28, 2017 10:43 pm  OP    Temat postu: Ile czasu zajmie mi nauczenie si? Pythona w Javogodzinach ? Odpowiedz z cytatem Pisownia

Je?li JAVY naucz? si? w 2 lata (tak by móc zarabia? 4000 na r?k?) to w ile czasu naucz? si? Pythona?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hurgadion

PostWysłany: Wto Lut 28, 2017 11:32 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Hej,
ci??ko powiedzie?... ale jedno jest pewne, drugiego j?zyka cz?owiek si? uczy szybciej, o ile nie jest ograniczony umys?owo...

samolot

PostWysłany: Wto Lut 28, 2017 11:45 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

D?ugo?? czasu nauki j?zyka nie jest wprost proporcjonalna do wysoko?ci zarobków w zawodzie programisty. Algorytm jest nieco bardziej z?o?ony :)
dru?yna R

PostWysłany: Wto Lut 28, 2017 11:49 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

samolot napisał:
D?ugo?? czasu nauki j?zyka nie jest wprost proporcjonalna do wysoko?ci zarobków w zawodzie programisty. Algorytm jest nieco bardziej z?o?ony :)

chodzi mi o to ze na poziomie umozliwiajacym prace jako normalny programista.
ech, no jak ja mam to pytanie zada? by?cie mi powiedzieli o ile szybciej si? mo?na Pythona nauczy? od Javy ;/

hurgadion napisał:
Hej,
ci??ko powiedzie?... ale jedno jest pewne, drugiego j?zyka cz?owiek si? uczy szybciej, o ile nie jest ograniczony umys?owo...

nie, tez mi nie o to chodzi by sie pythona uczyc po javie... chodzi mi o to, ze zastanawiam czy lepiej sie nauczyc javy czy pythona zeby zostac programista. O ile pythona naucz? si? szybciej, bo Jav? kalkuluj? na 2 lata, a mam juz 27 lat, wiec musz? si? ?pieszy? z kariera programisty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lethern

PostWysłany: Wto Lut 28, 2017 11:55 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Pewnie mo?na powiedzie?, ?e w zawodzie programisty do pewnej stawki p?aci si? za "znajomo?? j?zyka", ale pó?niej ma to mniejsze znaczenie.. Jakby to jeszcze wyja?ni?... W pierwszej mojej robocie pracowa?em w j?zyku który pierwszy raz widzia?em na oczy

W nauce naturalnego j?zyka gramatyka to jedno, a s?ownictwo to drugie... w przypadku programowania te? masz sk?adni?, i dochodz? biblioteki (pomijam tu wiedz? ogóln?, jak algorytmika, zasady OOP itd)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcin_an

PostWysłany: Sro Mar 01, 2017 3:04 am      Temat postu: Re: Ile czasu zajmie mi nauczenie si? Pythona w Javogodzinach ? Odpowiedz z cytatem Pisownia

dru?yna R napisał:
Je?li JAVY naucz? si? w 2 lata (tak by móc zarabia? 4000 na r?k?) to w ile czasu naucz? si? Pythona?
Jak opisa? smak pomara?czy w jab?kosmakach?

Zale?y, o co pytasz.
  • Nauczy? si? samej sk?adni, "na sucho": 1.5-1.9 javogodziny, w zale?no?ci od tego, jak du?? cz??? sk?adni chcesz mie? przerobion?. Bo 100% sk?adni typowo nikt si? nie uczy*.
  • Nauczy? si? sk?adni i podstawowych idiomów: 0.4-0.8 javogodziny, w zale?no?ci od tego, jak szybko potrafisz pozby? si? nawyków z innych j?zyków.
  • Nauczy? si? sk?adni, podstawowych idiomów oraz typowych bibiotek/framworków (co? jak Java + Spring/Hibernate/Jackson/...): nijak nie da si? oceni?, bo Python jest inaczej wykorzystywany. To j?zyk do klejenia i wi?kszo?ci bibliotek uczysz si? w razie potrzeby.
Ostatni punkt zdradza równie?, czemu nauka Pythona jest zawsze du?o krótsza od nauki Javy. Masz znacznie mniej do opanowania.

Warto?ci mocno szacunkowe i subiektywne.

samolot napisał:
Tutaj jest nie tylko "nieco", ale du?o bardziej z?o?ony. Zakres u?ycia Pythona i Javy pokrywa si? tylko w nieznacznym zakresie. W Javie ma?o kto napisze proste sklejenie kilku gotowych narz?dzi: to nie jest j?zyk skryptowy i zarobki nie b?d? na poziomie tych, jakie otrzymuje administrator systemu czy cz?owiek od robienia na bie??co drobnych poprawek. Analogicznie niewielu jest szale?ców, którzy chcieliby pisa? w Pythonie rozproszony system klasy enterprise: zatem 15000z?/m-c w j?zyku "w??owym" to rzecz rzadka.
____
* Je?li s?dzisz, ?e masz wykut? na pami?? ca?? sk?adni? Javy, to z tej?e pami?ci wygrzeb, co robi s?owo kluczowe strictfp ;).

dru?yna RR
Gość

PostWysłany: Sro Mar 01, 2017 7:55 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

no nie dogadam si? z Wami... ;/

co to za porównanie jab?ek i gruszek vs czas nauki Javy i czas nauki Pythona. To jest przecie? mierzalne.

Inaczej sformu?uj? pytanie
przeci?tnie ile czasu mniej zajmuje nauka Pythona od Javy (na takim poziomie by móc pracowa? jako programista tego j?zyka)?
Powrót do góry
marcin_an

PostWysłany: Sro Mar 01, 2017 10:02 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Jezeli przeczytasz co? wi?cej ni? pierwsze zdanie odpowiedzi, b?dziesz wiedzia?.
druzyna RR
Gość

PostWysłany: Sro Mar 01, 2017 7:45 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

przeczyta?em i twierdz?, ?e nie odpowiedzia?e? na moje pytanie.
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Sro Mar 01, 2017 11:02 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Twoje twierdzenie jest z typu tych "nieomylnych" , ?e: "mamo, przecie? krówki s? niepotrzebne, bo wiadomo, ?e mleko kupuje si? w sklepie". Czyli na podstawie znajomo?ci 30% zagadnienia formu?ujesz opinie na temat pozosta?ych 70 %. Nadal uwa?asz, ?e droga jest prosta, podczas gdy ma si? wra?anie, ?e nie dotar?e? do pierwszego zakr?tu. Nadal jeste? przekonany, ?e odpowied? na twoje pytanie musi by? prosta i jednoznaczna.
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach