Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Ile czasu zajmie mi nauczenie się Pythona w Javogodzinach ?

Idź do strony 1, 2  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
drużyna R

PostWysłany: Wto Lut 28, 2017 10:43 pm  OP    Temat postu: Ile czasu zajmie mi nauczenie się Pythona w Javogodzinach ? Odpowiedz z cytatem Pisownia

Jeśli JAVY nauczę się w 2 lata (tak by móc zarabiać 4000 na rękę) to w ile czasu nauczę się Pythona?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hurgadion

PostWysłany: Wto Lut 28, 2017 11:32 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Hej,
ciężko powiedzieć... ale jedno jest pewne, drugiego języka człowiek się uczy szybciej, o ile nie jest ograniczony umysłowo...

samolot

PostWysłany: Wto Lut 28, 2017 11:45 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Długość czasu nauki języka nie jest wprost proporcjonalna do wysokości zarobków w zawodzie programisty. Algorytm jest nieco bardziej złożony :)
drużyna R

PostWysłany: Wto Lut 28, 2017 11:49 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

samolot napisał:
Długość czasu nauki języka nie jest wprost proporcjonalna do wysokości zarobków w zawodzie programisty. Algorytm jest nieco bardziej złożony :)

chodzi mi o to ze na poziomie umozliwiajacym prace jako normalny programista.
ech, no jak ja mam to pytanie zadać byście mi powiedzieli o ile szybciej się można Pythona nauczyć od Javy ;/

hurgadion napisał:
Hej,
ciężko powiedzieć... ale jedno jest pewne, drugiego języka człowiek się uczy szybciej, o ile nie jest ograniczony umysłowo...

nie, tez mi nie o to chodzi by sie pythona uczyc po javie... chodzi mi o to, ze zastanawiam czy lepiej sie nauczyc javy czy pythona zeby zostac programista. O ile pythona nauczę się szybciej, bo Javę kalkuluję na 2 lata, a mam juz 27 lat, wiec muszę się śpieszyć z kariera programisty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lethern

PostWysłany: Wto Lut 28, 2017 11:55 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Pewnie można powiedzieć, że w zawodzie programisty do pewnej stawki płaci się za "znajomość języka", ale później ma to mniejsze znaczenie.. Jakby to jeszcze wyjaśnić... W pierwszej mojej robocie pracowałem w języku który pierwszy raz widziałem na oczy

W nauce naturalnego języka gramatyka to jedno, a słownictwo to drugie... w przypadku programowania też masz składnię, i dochodzą biblioteki (pomijam tu wiedzę ogólną, jak algorytmika, zasady OOP itd)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcin_an

PostWysłany: Sro Mar 01, 2017 3:04 am      Temat postu: Re: Ile czasu zajmie mi nauczenie się Pythona w Javogodzinach ? Odpowiedz z cytatem Pisownia

drużyna R napisał:
Jeśli JAVY nauczę się w 2 lata (tak by móc zarabiać 4000 na rękę) to w ile czasu nauczę się Pythona?
Jak opisać smak pomarańczy w jabłkosmakach?

Zależy, o co pytasz.
  • Nauczyć się samej składni, "na sucho": 1.5-1.9 javogodziny, w zależności od tego, jak dużą część składni chcesz mieć przerobioną. Bo 100% składni typowo nikt się nie uczy*.
  • Nauczyć się składni i podstawowych idiomów: 0.4-0.8 javogodziny, w zależności od tego, jak szybko potrafisz pozbyć się nawyków z innych języków.
  • Nauczyć się składni, podstawowych idiomów oraz typowych bibiotek/framworków (coś jak Java + Spring/Hibernate/Jackson/...): nijak nie da się ocenić, bo Python jest inaczej wykorzystywany. To język do klejenia i większości bibliotek uczysz się w razie potrzeby.
Ostatni punkt zdradza również, czemu nauka Pythona jest zawsze dużo krótsza od nauki Javy. Masz znacznie mniej do opanowania.

Wartości mocno szacunkowe i subiektywne.

samolot napisał:
Tutaj jest nie tylko "nieco", ale dużo bardziej złożony. Zakres użycia Pythona i Javy pokrywa się tylko w nieznacznym zakresie. W Javie mało kto napisze proste sklejenie kilku gotowych narzędzi: to nie jest język skryptowy i zarobki nie będą na poziomie tych, jakie otrzymuje administrator systemu czy człowiek od robienia na bieżąco drobnych poprawek. Analogicznie niewielu jest szaleńców, którzy chcieliby pisać w Pythonie rozproszony system klasy enterprise: zatem 15000zł/m-c w języku "wężowym" to rzecz rzadka.
____
* Jeśli sądzisz, że masz wykutą na pamięć całą składnię Javy, to z tejże pamięci wygrzeb, co robi słowo kluczowe strictfp ;).

drużyna RR
Gość

PostWysłany: Sro Mar 01, 2017 7:55 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

no nie dogadam się z Wami... ;/

co to za porównanie jabłek i gruszek vs czas nauki Javy i czas nauki Pythona. To jest przecież mierzalne.

Inaczej sformułuję pytanie
przeciętnie ile czasu mniej zajmuje nauka Pythona od Javy (na takim poziomie by móc pracować jako programista tego języka)?
Powrót do góry
marcin_an

PostWysłany: Sro Mar 01, 2017 10:02 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Jezeli przeczytasz coś więcej niż pierwsze zdanie odpowiedzi, będziesz wiedział.
druzyna RR
Gość

PostWysłany: Sro Mar 01, 2017 7:45 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

przeczytałem i twierdzę, że nie odpowiedziałeś na moje pytanie.
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Sro Mar 01, 2017 11:02 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Twoje twierdzenie jest z typu tych "nieomylnych" , że: "mamo, przecież krówki są niepotrzebne, bo wiadomo, że mleko kupuje się w sklepie". Czyli na podstawie znajomości 30% zagadnienia formułujesz opinie na temat pozostałych 70 %. Nadal uważasz, że droga jest prosta, podczas gdy ma się wrażanie, że nie dotarłeś do pierwszego zakrętu. Nadal jesteś przekonany, że odpowiedź na twoje pytanie musi być prosta i jednoznaczna.
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach