Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Znikaj?ce pliki - co mo?e by? tego przyczyn??

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
samolot

PostWysłany: Sob Lut 11, 2017 1:06 pm  OP    Temat postu: Znikaj?ce pliki - co mo?e by? tego przyczyn?? Odpowiedz z cytatem Pisownia

Na pendrajwie mam takie zjawisko, ?e w nazwach pików pojawi?y si? wczoraj krzaki, nie daj? si? te pliki otworzy?. Po przeskanowaniu pendrajwa Nortonem ten ostatni pousuwa? te uszkodzone pliki a zawieraj?ce je katalogi pozamienia? na na takie jak wida? w za??czniku. Jednocze?nie Norton nie znalaz? nic niepokoj?cego, ?adnych komunikatów o wyeliminowanym zagro?eniu. Co to mo?e oznacza??

Puste pliki.png
 Opis:
To by?y katalogi

Pobierz
 Nazwa pliku:  Puste pliki.png
 Wielkość pliku:  3.36 KB
 Pobierano:  164 raz(y)

Ostatnio zmieniony przez samolot dnia Sob Lut 11, 2017 7:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcin_an

PostWysłany: Sob Lut 11, 2017 2:25 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Uszkodzony pendrive?
samolot

PostWysłany: Sob Lut 11, 2017 7:01 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Pendrajw jest stosunkowo nowy. Ma ok 2 miesi?ce. Co prawda u?ywam go do?? intensywnie, codziennie. Czasem zdarza si? potracenie go, gdy jest w gnie?dzie. Pomijaj?c, na razie, to przypadkowe potr?canie go, czy przyczyn? k?opotów mo?e by? gniazdo usb?. Pytam o to, bo mam k?opoty z pendajwami, z których korzystam w w?a?nie w tym gnie?dzie. To ju? trzeci pendrajw, z którym "co? sie dzieje". W ci?gu ostatnich kilku dni, po jego w?o?eniu w gniazdo, dostawa?em od razu komunikat, ?e wymaga on przeskanowania bo system ma k?opot z jego przeczytaniem.
Póki ci, kopiuj? ca?? jego zawarto?? na zewn?trzny dysk zapasowy.

izaw

PostWysłany: Sob Lut 11, 2017 10:48 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Sprawd? system plików programem Chkdsk w wierszu polece?.

Dziwne te chi?skie znaki, mo?e sprawd? jakim? innym skanerem.

mrowek

PostWysłany: Sob Lut 11, 2017 10:54 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

co to za pendrajw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
samolot

PostWysłany: Sob Lut 11, 2017 11:02 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Producent ADATA, polecili mi taki w serwisie komputerowym.
marcin_an

PostWysłany: Nie Lut 12, 2017 7:33 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ani m?odo??, ani znaczek na obudowie* nie gwarantuj? bezawaryjno?ci. To jest rzecz losowa i mo?e si? zdarzy? najwy?szej jako?ci sprz?towi dopiero co wypuszczonemu z fabryki**. Takie kwestie mo?na rozwa?a? dopiero w kategoriach statystyki, nie pojedynczych przypadków. Tak wi?c nie przejmuj si? tym i nie zak?adaj, ?e polecono ci albo sprzedano bubel. ADATA to nie jest szczyt jako?ci, ale do dna te? mu daleko. Mo?esz rzuci? okiem na oferty i zobaczysz, ?e przy podobnych parametrach inni producenci l?duj? w tym samym przedziale cenowym.

Bardziej zastanawia mnie, czemu awaria dotkn??a trzy pami?ci w jednym gnie?dzie. Sugerowa?oby to uszkadzanie sprz?tu przez gniazdo - a w to jest mi bardzo trudno uwierzy?. Nie to, ?e ca?kowicie niemo?liwe, ale scenariusz taki jest moooocno nierealny. Próbowa?e? u?ywa? innego gniazda po poproszeniu systemu o "naprawienie"*** flaszki? Mo?e po prostu to jedno jest uszkodzone i powoduje b??dne odczyty/zapisy?

Innych pomys?ów nie mam.

____
* Sama pami?c jest prawdopodobnie Samsunga lub Toshiby. ADATA lutuje to na p?ytk?, wsadza w obudow? i dokleja logotyp.
** Ca?kowicie nowe urz?dzenia maj? nawet minimalnie wy?sze prawdopodobie?stwo pojawienia si? b??dów - mniej wi?cej z tego samego powodu, dla którego ?rednia czasu ?ycia 1000 lat temu by?a du?o ni?sza ni? teraz... ale tylko wliczaj?c dzieci.
*** Najch?tniej zaleci?by pe?ne sformatowanie, ale nawet nie wiem, jakim oprogramowaniem mo?na to prawid?owo zrobi? pod Windowsem. Zatem pozostawiam to w kategoriach naprawienia systemu plików na no?niku danych.

samolot

PostWysłany: Nie Lut 12, 2017 1:57 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Jak to nazwa?e?, "po poproszeniu systemu o "naprawienie"*** flaszki" , zgodzi?em si? na to by naprawia? bez zmiany gniazda. Trwa?o to ze 40 minut i potem ju? otworzy?em bez problemu zawarto?? pendrajwa. Takich przypadków by?o kilka.
Poprzednio w tym gnie?dzie zdarza?y mi si? z poprzednimi pendrajwami przypadki niemo?no?ci odczytu, czasami wystarczy?o wyj?? go i ponownie w?o?y? do gniazda i ju? system go widzia?. czasami przek?ada?em go do innego gniazda i tam nie by?o k?opotów z odczytem.

Ostatnio, po tym uszkodzonym pendrajwie zacz??em u?ywa? SanDisk, którego akurat mia?em "w zapasie". On po kilku dniach znowu mia? k?opoty z odczytem. Wtedy od razu w serwisie kupi?em tego ADATA i przy zakupie poprosi?em o przekopiowanie danych na niego . No i teraz mija ok miesi?ca i tym te? mam k?opoty.

Ostatnio zmieniony przez samolot dnia Nie Lut 12, 2017 6:47 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcin_an

PostWysłany: Nie Lut 12, 2017 5:12 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ale mnie nie chodzi o to, czy w tym gnie?dzie uda?o ci si? co? naprawi?. Chodzi mi o to, czy problemy pojawiaj? si?, gdy u?ywasz innych gniazd. Bo mo?ilwe, ?e po prostu ten konkretny port USB jest uszkodzony i zapisuje b??dne dane na flaszk?.

O co chodzi z linkiem do IRibbonControl nie wiem. Nota bene: SanDisk, nie SanDick :D.

samolot

PostWysłany: Nie Lut 12, 2017 6:48 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

SanDisk - ju? poprawione , palec mi si? musia? omskn?? :)
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach