Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Pendrive: błąd wej./wyj. przy próbie odczytu

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin_an

PostWysłany: Pon Gru 19, 2016 3:51 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

samolot:
A, jeśli zgadzałeś się, to też chętnie poznam szczegóły ich wyjaśnień. Bo jeśli otworzyli obudowę i przez "monolityczne" rozumieją kontroler pamięci i kontroler USB zintegrowany z samą pamięcią, to ja chcę wiedzieć, co to za sprzęt. W sensie: co za scalak tam siedzi. Wszystkie sprzęty, z którymi się spotkałem miały jedną z trzech form:
  • Oddzielnie pamięć, oddzielnie kontroler pamięci i oddzielnie kontroler USB (już rzadkość).
  • Pamięć z kontrolerem pamięci i oddzielnie kontroler USB.
  • Goła pamięć + oddzielnie kontroler pamięci i USB.
Chyba że mamy do czynienia z drugim z powyższych przypadków i doszli do wniosku, że kontroler pamięci się sypnął (fizycznie) - wtedy jestem w stanie uwierzyć w takie wyjaśnienia.

Swoją drogą: nie ma pośpiechu. Nie musiałeś im od razu odpowiadać, żeby odesłali. Może dałoby się zasugerować lepsze rozwiązanie. Teraz, jeśli będziesz chciał znowu skorzystać z ich usługi, będzie trzeba przechodzić przez cały proces [i koszty] ponownie :/.

samolot

PostWysłany: Pon Gru 19, 2016 11:58 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Garf napisał:
Czy wysyłając pendrive do analizy wypełniałeś jakiś formularz zlecenia?
Tak.
Garf napisał:
na takim formularzu powinno znaleźć się pole wyboru czy zgadzasz się na otwarcie nośnika.
Tak, było pole wyboru "Diagnoza rozszerzona", które zaznaczyłem. W opisie tego pola wyboru było zdanie: "jeżeli jest taka konieczność to w ramach analizy dysk jest otwierany w komorze bezpyłowej"
Garf napisał:
Jeśli się zgodziłeś, to można wtedy na Twoją odpowiedzialność rozpruć obudowę.
Rozpruli, co wydać na załączonym zdjęciu. Aczkolwiek rozpruli zewnętrzną metalowa obudowę. To co wyjęli to jest zatopione w plastikowej kostce", na której wydać tylko metalowe styki.

marcin_an napisał:
A, jeśli zgadzałeś się, to też chętnie poznam szczegóły ich wyjaśnień.
Wczorajszy cytat pochodził z wczorajszego ich maila. Dziś dostałem go przesyłką In Post z nieco szerszym opisem:
Cytat:
Niestety nie jest możliwe odzyskanie danych z nośnika.
Utrata danych została spowodowana zwarciem w układach sterujących nośnika.
Tym samym niestety nie jest możliwe dotarcie do jakiejkolwiek części danych.
Przypadki, w których nie można odzyskać danych należą do zdecydowanej mniejszości.
Średnio odzyskujemy dane w 80%. Tym samym, niestety, zdarzają się jednak przypadki, kiedy
utraconych danych nie można odzyskać.

marcin_an napisał:
...to ja chcę wiedzieć, co to za sprzęt. W sensie: co za scalak tam siedzi.
Biorąc pod uwagę to co widać na zdjęciu, wg mnie trudno powiedzieć, wszystko jest zatopione w plastiku. Aczkolwiek na jego spodzie jest numer, który technologom producenta na pewno dałby odpowiedź. Nie wiem, czy ludzie w ULTRAMEDIA korzystali z tego numeru, aby dowiedzieć się, co jest w środku. Czy też wiedzieli to z doświadczenia? Może elementy zatopienie w plastiku "uznają za nierozbieralne bez uszkodzenia" ? Wydaje mi się, że diagnozę oparli tylko na badaniu zewnętrznych styków pod względem możliwości odczytu czegokolwiek, co da się w ten sposób odczytać. i tyle.
marcin_an napisał:
Nie musiałeś im od razu odpowiadać, żeby odesłali. Może dałoby się zasugerować lepsze rozwiązanie.
Na przykład jakie? Być może jakieś inne jest. No bo jeśli o nich chodzi, to zaproponowali "odesłanie albo utylizację". Gdybym się zgodził na utylizacje, to być może w ramach zdobywania doświadczenia zrobili by mu sekcję zwłok", nie ponosząc odpowiedzialności za dane.

marcin_an napisał:
...jeśli będziesz chciał znowu skorzystać z ich usługi, będzie trzeba przechodzić przez cały proces [i koszty]
Chyba za otwarcie zewnętrznej obudowy już nie, bo już to zrobili. A jeśli by mieli rozbierać tę plastikową kostkę, to, ponieważ :
ULTRAMEDIA w odpowiedzi napisał:
Tym samym niestety nie jest możliwe dotarcie do jakiejkolwiek części danych
, to zakładam, że chyba wiedzą co piszą?

PPP4.jpg
 Opis:
Rozpruta obudowa i wyjęta z niej "kostka"

Pobierz
 Nazwa pliku:  PPP4.jpg
 Wielkość pliku:  79.87 KB
 Pobierano:  84 raz(y)

marcin_an

PostWysłany: Wto Gru 20, 2016 12:28 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ok, zwracam im honor. Co prawda tam nadal fizycznie siedzą 2-3 oddzielne układy, ale całość jest zatopiona w jednej obudowie i bez jej rozpuszczenia niewiele zrobią. Z rozpuszczeniem lub starciem zobaczą ścieżki, które też niewiele im dadzą, bo producent prawie na pewno nie udostępnia dokumentacji. A mało realnym jest, żeby robili reverse engineering układu, jeśli nie dostaną naprawdę porządnych pieniędzy.
samolot

PostWysłany: Wto Gru 20, 2016 1:02 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

W sumie pogodziłem się z utratą projektów, które na nim były.
Te starsze miałem zarchiwizowane, ale niestety,miałem w nich "wartość dodaną" z ostatnich 3 miesięcy, te ostatnie funkcje były najbardziej wydajne i przetestowane pod względem niezawodności i przydatności w mojej pracy. Dopiero teraz doceniłem, ile mi oszczędzały czasu. Ale teraz zapewne napisze je ponownie, unikając błędów, które tam były.

marcin_an

PostWysłany: Sro Gru 21, 2016 3:51 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Stare, mądre przysłowie: "ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe, i tych, którzy będą je robić".

Na przyszłość: do backupów nie potrzeba szybkiego medium i nie musi też być ono najwyższej klasy: nawet najtańsze karty pamięci za 10-15zł/szt. wystarczą. Ze 2-3 takie karty i masz spokój na lata. Alternatywnie, jeśli konieczność szyfrowania danych nie stanowi dla ciebie problemu, wiele firm oferuje tanie trzymanie backupów w chmurze - mówimy o kosztach poniżej 10zł za rok za np. 8GB.

Co do opcji, które miałeś: jeśli oferowali utylizację bez dodatkowych kosztów, mogłeś skorzystać. Miałbyś kłopot z głowy.

Marcin_Miga

PostWysłany: Czw Gru 22, 2016 9:38 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

samolot, uderz do http://www.ram-serwis.pl - naprawdę robią cuda. I w miarę tanio. odzyskali mi 10tys zdjęć :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
samolot

PostWysłany: Czw Gru 22, 2016 10:38 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

To co, roztopią ten plastik, w którym pamięć jest zatopiona na amen (zobacz załącznik) ? Jakoś trudno uwierzyć?
Marcin_Miga

PostWysłany: Czw Gru 22, 2016 10:47 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Załączniki widziałem. Nie wiem, co zrobią - nie znam się na tym. Ale wiem co naprawiają i z czego odzyskują dane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Garf

PostWysłany: Czw Gru 22, 2016 11:10 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Zawsze możesz wysłać zapytanie mailem (wraz ze zdjęciem pendrive'a). Nie będziesz wtedy niepotrzebnie ponosił kosztów przesyłki jeśli stwierdzą że nie są w stanie z tego nic odzyskać.

PS. Wezmą malutki młoteczek i rozbiją masę ;)

Stanisław Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcin_an

PostWysłany: Czw Gru 22, 2016 3:22 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Samolot:
Tylko cokolwiek ci zaproponują, nie bądź w gorącej wodzie kąpany - poczekaj, zapytaj. Najwyżej usłyszysz, że nie możemy ci pomóc. Ale nie musisz od razu im odpowiadać.

Garf:
Kwas azotowy ;).

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach