Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Kurs PHP

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> PHP
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Garf

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 5:17 pm  OP    Temat postu: Kurs PHP Odpowiedz z cytatem Pisownia

Poszukuję dobrego kursu (ew. książki) dla PHP. Przeszukanie kursów dostępnych w internecie nie dało pożądanych wyników - większość już dość mocno trąci myszką...

Kurs nie jest dla mnie - ja już zdążyłem wyłysieć przy pracy z PHP'em. Potrzebuję czegoś, na czym będę mógł się oprzeć przy nauce innej osoby. Osobiście nie chce mi się/nie mam czasu (niepotrzebne skreślić) na zrobienie czegoś własnego.

Kurs najlepiej gdyby trzymał się wersji 5.3-5.6. W razie braku czegokolwiek - niech to będzie kurs, który ma dobrze napisany spis treści :)

Stanisław Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcin_an

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 8:44 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

1. Czemu linia 5.x, skoro obecna wersja to 7.0.11, a 7.1 jest już jako RC?
  2. Czemu oficjalna dokumentacja nie wystarczy? Mówię o pierwszej części, nie dokumentacji bibliotek: tam najpierw jest szybki przegląd z przykładami i lista "ficzerów" języka.
  3. To ma być kurs samego, czystego PHP (czyli absolutne minimum), czy praktycznego tworzenia stron? Jeśli to drugie, to raczej popatrz na publikacji dotyczące frameworków, a PHP "wciśnij" po drodze, wyjaśniając składnię na przykładach używających bibliotek.

Garf

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2016 8:00 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

1. Większość firm hostingowych tkwi jeszcze w epoce 5.x, wiele projektów komercyjnych też. Rewolucji wielkiej w składni nie ma, myślę że specyficznych smaczków wersji 7.0 nie będziemy na początku ruszać. Moja uwaga skierowana była bardziej w kursy, które np. posiadały opis konfiguracji register_globals. A jest takich dość sporo...
2. Dokumentacja dokumentacją, tylko wg mnie nie jest ona ułożona w stylu "do nauki". Ale dokumentację jak najbardziej biorę pod uwagę.
3. Zaczynając od minimum (żeby zweryfikować wiedzę tej osoby o PHP, wdrożyć w sam język), potem przyjdzie czas na framework'i. Trudno tłumaczyć Symfony3 i jego automagiczne mechanizmy oparte na OOP, skoro uczący się OOP zna wyłącznie z nazwy.

Stanisław Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jonas
Gość

PostWysłany: Czw Maj 04, 2017 9:30 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Może ten kursik PHP 7.1?
https://www.phpdevs.pl/
Powrót do góry
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> PHP Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach