Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

[Windows 10] Nie ładują sie wszystkie elementy po uruchomieniu komputera

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
samolot

PostWysłany: Wto Mar 08, 2016 9:13 pm  OP    Temat postu: [Windows 10] Nie ładują sie wszystkie elementy po uruchomieniu komputera Odpowiedz z cytatem Pisownia

Dziś miałem takie zjawisko na komputerze w pracy, że po włączeniu go i zalogowaniu nie wszystko jest na pasku zadań i nie wszystko działa:
1. Nie ma na pasku po prawej stronie daty i zegara
2. Zniknęły z paska zadań przypięte do niego ikony
3. Jest na pasku zadań ikona "Menu Start", ikona "Szukaj", ikona "Widok zadań", ale żadna z nich nie reaguje na prowoklik myszki. Reagują na lewy przycisk myszki, można na przykład tam wybrać "Właściwości" , ale w oknie właściwości większości zadań nie można wykonać, bo nie reagują na prawy przycisk myszki.

4. Ponieważ pasek zadań reaguje na lewy przycisk myszki , to daje się na nim z menu podręcznego uruchomić Managera Zadań. Ale tam nie ma na liście żadnych zadań. Nie można tam wybrać innego widoku zadań, bo właśnie nic nie reaguje na prawy przycisk myszki.

5. Na pulpicie mam kilka skrótów do moich programów. I te skróty działają Dwuklikiem prawego przycisku da się te programy uruchomić, i wewnątrz okien tych programów myszka działa i działają tam wszystkie funkcje.
Po zamknięciu mojego programu i powrocie do pulpitu mam to co opisałem. Czyli na przykład nie reaguje Menu Start na działanie myszki. Nie można więc wyłączyć laptopa programowo, z poziomu Menu Start.
Wymusiłem twardy restart, a wiec przytrzymałem przycisk Power kilka sekund, aż laptop się wyłączył. Poczekałem kilkanaście sekund i ponownie go włączyłem. System dłużej się uruchamiał, co jest zrozumiałe, bo zapewne analizował poprzednie "niestandardowe zamkniecie" , ale się po dłuższej chwili uruchomił. Niestety objawy są takie same. Co to może być? Wygląda ma jakiegoś wirusa. Myślę, że jakiegoś powodu nie ładują się jakieś pliki systemowe, które odpowiadają za funkcjonowanie elementów na pulpicie. Dalej już nie sprawdzałem, bo musiałem wyjechać. Liczę na jakieś sugestie z waszej strony.

wiesniak

PostWysłany: Wto Mar 08, 2016 11:01 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Brzmi jak tryb tabletu, aczkolwiek zegar powinien zostać. Masz ikonkę powiadomień? Jeśli tak, to tam masz różne opcje systemowe, w tym tryb tabletu. Jeśli nie, to w ustawieniach -> system jest "tryb tabletu" i tam możesz go wyłączyć.

Jeśli chodzi o menadżera zadań, to być może musisz nacisnąć guziczek - nie pamiętam jak jest opisany - pokaż detale/więcej, czy coś w tym guście i wtedy będziesz widział wszystko "normalnie".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
samolot

PostWysłany: Wto Mar 08, 2016 11:12 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cytat:
Brzmi jak tryb tabletu
Ale jakim cudem ? Mam normalnego laptopa i nie mam ekranu dotykowego. Może ostatnia aktualizacja Windowsa 10 coś poprzestawiała?
Cytat:
Masz ikonkę powiadomień?
Mam, ale klikałem ją w każdy możliwy sposób - bez jej jakiejkolwiek reakcji.
Cytat:
..to w ustawieniach -> system jest "tryb tabletu" i tam możesz go wyłączyć.
Tylko, że do żadnych ustawień nie mogę wejść, bo nic z ikon systemowych nie reaguje na kliknięcia prawego przycisku.
Cytat:

Jeśli chodzi o menadżera zadań, to być może musisz nacisnąć guziczek - nie pamiętam jak jest opisany - pokaż detale/więcej, czy coś w tym guście
Pisałem wyżej dlaczego w menadżerze nic nie mogę zrobić.
Nie było nic systemowego w pierwszym widoku, bo w pierwszym widoku jest domyślnie zazwyczaj to, co użytkownik uruchomi, na przykład przeglądarka. Zapewne byłby tam na liście mój program, ale w tym czasie nie był uruchomiony.
Jutro spróbuje uruchomić go w trybie awaryjnym i zobaczę co mi pokaże.

samolot

PostWysłany: Nie Mar 13, 2016 9:38 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Po uruchomieniu i naciśnięciu F2 pokazał się blue screen z komunikatem, że "System na problem" ze wskazaniem, że, jak się uruchomi, to mam przeczytać powiadomienia. Był jeszcze podany "kod problemu" ale nie zdążyłem go spisać.
Gdy system się uruchomił, to opisanych problemów, jakie opisałem w pierwszym poście, już nie było. Poszukałem w ustawieniach opcje "Znajdź i usuń problemy" i tam znalazłem opis, że "jedna z aktualizacji jest źle skonfigurowana". Następnie obejrzałem historię aktualiazcji i tam jest kilka wpisów, że "nie udało się jakiejś aktualiazcji prawidłowo zainstalować". Próbowałem skorzystać z opcji wysłania raportu o problemie do Microsoftu, ale po kilku minutach "mielenia" dostałem komunikat, że wysłanie nie było możliwe. Kilka prób i to samo. Nie znalazłem odpowiedzi dlaczego tak się dzieje.

samolot

PostWysłany: Wto Lut 21, 2017 11:34 pm  OP    Temat postu: Aktualizacja systemu Windows 10 Version 1607 dla komputerów z procesorami x64 Odpowiedz z cytatem Pisownia

Windows 10 znowu ma jakieś problemy.
U mnie ostatnia aktualizacja Windowsa 10 z 24 stycznia 2017 jest opisana tak:
Cytat:
Aktualizacja systemu Windows 10 Version 1607 dla komputerów z procesorami x64 (KB321132)

Nie pisał bym o tym, gdyby nie to, że dziś nie mogłem uruchomić Windowsa. Kilkadziesiąt minut mielił coś zanim pokazał ekran logowania, a gdy go pokazał to nie reagował na wpisane hasło. Po kolejnych kilkunastu minutach wreszcie zareagował na to i się otworzył. Po czym znowu nie reagował długo, tym razem na kliknięcie w Menu Start.
Gdy wreszcie zaczął reagować, to wszedłem w panel sterowania i uruchomiłem szukanie problemów. Znalazł problem polegający na tym, że "usługa Windows Update nie jest zarejestrowana, lub jest ona uszkodzona".
Próbowałem obejrzeć ostatnie aktualizacja ale w Panelu Sterowania znikł aplet dotyczący Windows Update. Po prostu go nie było. Dopiero gdy wpisałem w polu wyszukiwania słowa Windows Update, to znalazł "Pokaż ostatnie aktualizacje" no i w ten sposób trafiłem na spis ostatnich aktualizacji. Tę ostatnią dotyczącą Windowsa, z 24 stycznia, przytoczyłem wyżej. Wg opisu dotyczy ona właśnie "usług aktualizacji" i przypuszczam, że to ona właśnie coś narobiła, że system się długo uruchamia, tak jakby nie mógł w czasie uruchamiania sprawdzić aktualizacji.
Taka sytuacja w długim uruchamianiem nastąpiła dziś po raz pierwszy od 24 stycznia, czyli do dziś system się uruchamiał w normalnym czasie, czyli w miarę szybko.

Na komputerze w pracy z Windowsem 10 też ostatnio w czasie jego uruchamiania jakoś dziwnie długo trwają te chwile, gdy na czarnym ekranie nic się nie dzieje, widać tylko wskaźnik myszki.
Czy mieliście podobne sytuacje i co to może oznaczać?

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach