Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

[Lenovo M20] Samoczynne klikanie myszy

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vsqool

PostWysłany: Wto Mar 01, 2016 12:23 pm  OP    Temat postu: [Lenovo M20] Samoczynne klikanie myszy Odpowiedz z cytatem Pisownia

Hej,

Mam od jakiś 2 miesiący mysz lenovo M20. Od jakiegos czasu wariuje po okolo 5min od podłączenia. Za każdym razem po podłączeniu jest wszystko ok a po tym czasie zaczyna samoczynnie klikać prawy czy lewy przycisk. Myślicie, że mogę z tym coś zrobić sam czy pozostaje jedynie kupno nowej myszy ?

Pozdrawiam,
Michał

wiesniak

PostWysłany: Sro Mar 02, 2016 3:23 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Sprawdzałeś inną mysz na tym komputerze i wadliwą na innym? To pozwoli wykluczyć inne przeczyny.
Czy poza klikaniem myszka też "lata" po całym ekranie jak szalona? Takie samoczynne akcje pasują do złamania kabla, zwykle zaraz za wyjściem z myszki albo przy wtyczce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vsqool

PostWysłany: Sro Mar 02, 2016 9:51 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Sprawdzałem wadliwą mysz na 2 innych komputerach. Na stacjonarnym i na laptopie i podobne zachowanie. Ruch myszki się nie zmienia. To znaczy, że nie porusza się sama tylko zaczyna klikać przyciski. Głównie prawy ale lewy czasem też. Wygląda to jakby po pewnym czasie nagrzewała się część w niej i takie zachowanie powodował. Próbowałem w momencie gdy zaczyna klikać ruszać wtykiem przy USB ale to w niczym nie pomagało.
marcin_an

PostWysłany: Czw Mar 03, 2016 1:10 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Może mikroprzełącznik jest skopany i sam załącza? Albo uszkodzony jest tranzystor na wejściu kontrolera i losowo zaczyna przewodzić. Można zgadywać w nieskończoność.

Czemu po prostu nie wymienisz jej w sklepie na sprawną?

vsqool

PostWysłany: Czw Mar 03, 2016 12:04 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Była kupiona na Alieexpress :/ Chyba jednak nic nie da się z tym zrobić wobec tego kupie nową.

Dziękuje za pomoc :)

marcin_an

PostWysłany: Czw Mar 03, 2016 8:48 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Kupowanie od Chińczyków czegoś wartego więcej niż kilkanaście złotych? Bleh... toć to loteria zupełna! ;)

Nie wiem, czy jest warto się bawić. Możesz wymienić mikroprzełączniki i sprawdzić, co będzie. Tylko pytanie, czy gra jest warta świeczki.

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach