Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Lech Wałęsa: kret czy nie kret?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
refri

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 11:55 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cytat:
(...)zamkniętym w swoim anachronicznym postrzeganiu świata(...)
Czy nowoczesne postrzeganie swiata jest wada czy zaleta to zweryfikuje przyszlosc. Jak na razie to konserwatywne, to "anachroniczne" postrzeganie swiata wydalo obecna cywilizacje, z ktorej dobra teraz czerpiemy. Nie jest ona idealna ale na razie ludzkosc lepszej nie wydala. Czy liberalne majstrowanie przy tym pomoze czy zaszkodzi napewno sie dowiemy.
Cytat:
(...)Widzi wokół siebie wyimaginowane spiski i "układy"(...)Jeśli chcesz wierzyć w teorie spiskowe, to sobie wierz(...)
Ostatnie kilka tysiecy lat ludzkosci (w polityce) to glownie historia spiskow.
Cytat:
(...)wiec za wszelka cenę chce sobie zawczasu zapewnić nieusuwalność(...)
W jaki sposob to robi? Niezmiernie mnie to ciekawi.
Cytat:
(...)Kaczyński, z jakiegoś powodu chce tę równowagę zachwiać(...)
Kiedy w najnowszej histori Polski panowala ta rownowaga i pomiedzy czym a czym?
Cytat:
(...)politycy to często marionetki w rękach międzynarodowego biznesu (...) to jest jakiś patologiczny margines (...)
Taka postawa to idealizm, to stanowisko zyczeniowe.
Cytat:
(...)kilkadziesiąt lat po II wonie polskie władze w majestacie "państwowej własności" rozgrabiały Polskę(...)
Polskie wladze? Aby napewno mowa o tym samym ustroju, miejscu i czasie? Taka to byla wtedy "rownowaga". Dla mnie polskie wladze to wladze dzialajace dla dobra Polakow, majace dobro innych grup spolecznych na drugim planie.
Cytat:
(...)Ludzie uważali, że "państwowe" to niczyje więc mogą kraść(...)"niby państwo" ich okradało(...)
Takie "okradanie" to element tego systemu, wpisany w jego charakerystyke.

Opisujac to zjawisko tym samym jezykiem, dla bycia zrozumialym, to jezeli chodzi o "tyranie" Pana Kaczyskiego, uwazam, ze lepiej miec "tyrana wydajacego rozkazy koalicji rzadzacej" w kraju niz za granica. Swojego, latwiej zrozumiec, wspomoc czy obalic. Swoj ma granice "tyranii" - zyje na tej samej ziemi co lud ja objety. Obcemu konsekwencja "spalonej ziemi" jest tylko konsekwencja braku z niej zysku, a czasem moze byc dlugofalowym celem ekonomicznym.

No i na koniec mam pytanie: Jaki to ma zwiazek z tym czy Pan Walesa byl "kretem" w rekach obcych naszemu narodowi sil, czy nie byl?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hurgadion

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 2:53 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

mam tylko jedno pytanie... skąd ten Macierewicz się urwał... co Duda poprawi to Macierewicz wszystko schrzani i jeszcze pogłębi problemy związane ze stosunkami dyplomatycznymi... zaczynam się martwić o pozycję Naszego Kraju na arenie międzynarodowej, więcej nić ciut... :(
samolot

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 8:32 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

refri napisał:
Jak na razie to konserwatywne, to "anachroniczne" postrzeganie swiata wydalo obecna cywilizacje, z ktorej dobra teraz czerpiemy

W kontekście Kaczyńskiego mylisz kolejność i pojęcia. Gdyby to porównać do wchodzenia po schodach: ruszasz z piwnicy na IV piętro. Wicek w piwnicy spadł ze schodów i się zabił. Dlatego idący po nim Janek na schodach parteru dorobił poręcze aby zabezpieczyć się przed upadkiem. Po nim następny wchodzący na I piętrze zaczął podskakiwać, i mimo poręczy wypadł ze schodów. Dlatego następny powiedzmy Lech zarządził, by wszyscy wchodzący mieli na sobie szelki bezpieczeństwa. Od tej chwili kilku zawisło na szelkach ale się nie zabiło. Ale przyszedł następca, Jarek. On wszedł na najwyższe pietro korzystając z balustrad i szelek, a po tym postanowił, że wszyscy inni będą wbiegli po schodach, a, żeby jemu nic nie przeszkadzało, kazał porozbierać balustrady, usunąć krepujące szelki, czyli wrócił do anachronicznych metod i rozwiazań. Siedzi sobie na IV piętrze wygodnie w fotelu i z głupim rozbawieniem cieszy się, że teraz nikt go nie wysadzi ze stołka, bo po drodze rozbiją się o jego anachroniczne rozwiązania. I Kaczyński w taki to sposób "teraz czerpie z anachronicznych rozwiązań".

refri napisał:
Cytat:
(...)wiec za wszelka cenę chce sobie zawczasu zapewnić nieusuwalność(...)
W jaki sposob to robi? Niezmiernie mnie to ciekawi.
W taki, jak wyżej opisałem

refri napisał:
Dla mnie polskie wladze to wladze dzialajace dla dobra Polakow, majace dobro innych grup spolecznych na drugim planie.

W twoim zdaniu pobrzmiewa coś, z czym się nie zgadzam: że, wg Kaczyńskiego i być może wg ciebie, inne grupy, to inne grupy Polaków w Polsce. No właśnie, na którym planie Kaczyński ma dobro innych grup, niż jego priorytetowa grupa "patriotycznych inaczej"?

refri napisał:
No i na koniec mam pytanie: Jaki to ma zwiazek z tym czy Pan Walesa byl "kretem" w rekach obcych naszemu narodowi sil, czy nie byl?

Pośredni ma. Hasłowo "Wałęsa" jest tu symbolem tych, którzy ktytykują PiS, a Kaczyński jest symbolem tych co bronią Wałęsy. Ta dyskusja, mimo, że początkowo dotyczyła literalnie Wałesy, to tak naprawdę jest to odzwierciedlenie głębokiego, dwubiegunowego sporu obecnie w Polsce o jej kształt i przyszłość.

Ostatnio zmieniony przez samolot dnia Pon Mar 14, 2016 9:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jacekq

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 8:55 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

refri napisał:
Swoj ma granice "tyranii"

Naiwność, ślepa wiara, czy już zmanipulowanie?
:D

Według Jarka, każdy kto nie jest za nim (bo przecież nie z nim) jest obcy i sterowany przez... obce mocarstwa(?) - jakie to podobne do komunistycznych haseł...

W ten sposób niby walcząc z bolszewizmem stosuje te same (co bolszewickie) hasła i bardzo podobne (do bolszewickich) metody.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hurgadion

PostWysłany: Sro Cze 15, 2016 4:00 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Hmmm, PISowcy chyba mają rzeczywiście jakieś problemy ze zrozumieniem demokratycznych zasad... Dzisiaj mi zablokowali możliwość wpisu na Fan Pejczu Sz. P. Prezydenta, a ja jestem (a może byłem ?) jego zwolennikiem (!)... Chyba im się nie spodobał wpis, że na poligonie AnaKońDa trenują przed inwazja pytonów... :) Ale to miał być żart, i napisałem tylko na swoim Fan Pejczu :)

Powoli zaczynam rozumieć chyba Koderów... :)

marcin_an

PostWysłany: Sro Cze 15, 2016 9:57 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

A co ma możliwość komentowania jakiejś prywatnej strony osoby pełniącej obecnie funkcję Prezydenta do demokracji? PiS stanowi z mojego punktu widzenia zagrożenie dla demokracji, ale ostatnią rzeczą, którą zakwalifikowałbym jako objaw tegoż, jest możliwość dodania wpisu gdzieśtam. Już większym, i to znacząco, jest sam fakt prowadzenia przez Kancelarię Prezydenta takiej strony (co akurat nie jest pomysłem tej partii).
samolot

PostWysłany: Sob Gru 16, 2017 12:52 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Dziś stajenny zamurowuje ostatnie okna w stajni, a woźnica pozmniejszał wybiegi dla koni do wielkości kojca. W stajni zamiast okien na świat, zamontowano monitory z jednym tylko programem Narodowej Telewizji Prawdziwych Koni. We wszystkich stajniach konie z klapkami na oczach chwalą sobie Głównego Woźnicę, bo od 2 lat mają co miesiąc w żłobach po 500 kg obroku. Powoli zapominają smaku świeżej trawy. I chociaż obrok dostają tylko na co drugiego źrebaka, to wiele koni z klapkami na oczach zaspokaja pierwszy głód i nie widzi potrzeby wybiegu na szerokie pola. Główny Woźnica wszystkie Stadniny Koni Arabskich w kraju zaczyna zamieniać w Państwowe Kuźnie Wałachów, w skrócie PKW ( wszelkie podobieństwa i skojarzenia są całkowicie przypadkowe :))
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Strona 12 z 12

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach