Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Lech Wałęsa: kret czy nie kret?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacekq

PostWysłany: Nie Mar 13, 2016 3:38 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Tomek S napisał:
Obecna opozycja też się tego obawiała, że prezes będzie próbował zatrzymać rozgrabianie więc ostatnim tchnieniem zdążyła jeszcze sprywatyzować kopalnie

Za chwilę z miną niewiniątka Prezes zrobi to samo.
Cóż, Ty widzisz rycerza na białym koniu, mesjasza itp. Ja widzę Wielkiego Bolszewika, któremu przez lata wątroba puchła z zazdrości, co widać przy okazji kolejnych, nienawistnych wystąpień.
Nie dogadamy się raczej. :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomek S

PostWysłany: Nie Mar 13, 2016 6:38 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

jacekq napisał:
Za chwilę z miną niewiniątka Prezes zrobi to samo.
Cóż, Ty widzisz rycerza na białym koniu, mesjasza itp. Ja widzę Wielkiego Bolszewika, któremu przez lata wątroba puchła z zazdrości, co widać przy okazji kolejnych, nienawistnych wystąpień.
Nie dogadamy się raczej. :/

Zapewne masz rację - nie istnieje polityka bez korupcji. Dodam że wiele lat temu sam głosowałem na Wałęsę, później głosowałem na PO i byłem przeciwnikiem PiSu. Obecnie jestem obserwatorem, nie biorę udziału w głosowaniach bo uważam że ludzie którzy przebywają za granicą nie powinni wybierać polityków tym co płacą podatki w kraju. Do tego co robi obecnie PiS podchodzę ostrożnie mimo to mam wrażenie że PiS chce zrobić coś dobrego dla Polski. Wydaje mi się że wygrana PiSu pokazuje jak wielki wpływ na polski rząd miały Niemcy i nadal mają kontrolując sporą część mediów w Polsce. Trochę żal mi się zrobiło Kaczyńskiego który dostał baty od Waszej większości po części moim zdaniem niesłusznie :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
izaw

PostWysłany: Nie Mar 13, 2016 7:07 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Tomek S napisał:
Obecna opozycja też się tego obawiała, że prezes będzie próbował zatrzymać rozgrabianie więc ostatnim tchnieniem zdążyła jeszcze sprywatyzować kopalnie Wybranym za złotówkę. Negocjacje prywatyzacji zakończono 10 dni przed wyborami.

Po pierwsze głównym udziałowcem Tauronu jest, niech zgadnę, Skarb Państwa. Drugim KGHM będący również własnością Skarbu Państwa.
Po drugie jak czytałeś
Cytat:
Kopalnia Brzeszcze to jeden z dawnych zakładów Kompanii Węglowej (KW) - wydzielony z niej i przejęty przez SRK. W taki sposób zrealizowano jeden z punktów styczniowego porozumienia pomiędzy rządem a związkami zawodowymi, zakładającego m.in. przekazanie do SRK najbardziej obciążających KW kopalń (celem ich restrukturyzacji) oraz sprzedaż pozostałych do nowej spółki, tzw. Nowej Kompanii Węglowej.

nie jest to łakomy kąsek. Ma to na celu uratowanie kopalni przed bankructwem. Wziąłbyś tą kopalnie za 1 zł? Ja nie, nawet gdyby ni dopłacili.

I z takich wyrwanych informacji tworzy się spisek.

Tomek S

PostWysłany: Nie Mar 13, 2016 8:11 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

izaw napisał:
Po pierwsze głównym udziałowcem Tauronu jest, niech zgadnę, Skarb Państwa. Drugim KGHM będący również własnością Skarbu Państwa.

Skarb Państwa ma 34% Tauronu (wliczone 3% z 10% należących do KGHM) ze 100% tortu.

izaw napisał:
Ma to na celu uratowanie kopalni przed bankructwem.

Jak każda inna prywatyzacja mająca na celu ratunek państwowej firmy. Scenariusz zawsze ten sam, gdy firma jest w rękach państwa (nas wszystkich) to się nie da, nie opłaca, zazwyczaj trzeba dopłacać. Po prywatyzacji jest zawsze cud, firma nagle przynosi zyski. Wracamy do korupcji i polityków którzy celowo działają na szkodę państwa poprzez złe zarządzanie państwowymi firmami.

Były jeszcze inne głośne prywatyzacje np Ciech SA, w chwili sprzedaży aktywa firmy dwukrotnie przewyższały cenę za którą sprzedano zakłady.
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Nie Mar 13, 2016 8:33 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Tomek S napisał:
...mam wrażenie że PiS chce zrobić coś dobrego dla Polski.

Niech robi cos dobrego dla Polski, tylko niech to robi legalnie. Kaczyński uważa, że w wyniku transformacji w Polsce z dobrodziejstw nowego rozwoju gospodarki, nowego ustroju skorzystały tylko tak zwane elity, a warstwy biedniejsze, z prowincji, skrzystały znacznie mniej. Jego problem polega na tym, że o ile diagnoza jest zgodna z prawdą, to on chce tym "poszkodowanym" środowiskom ułatwić skorzystanie z efektów rozwoju w sposób "na skróty", bo boi się, i zdaje sobie sprawę, że jego metody są na granicy prawa, że mu to zostanie zablokowane. A idzie na skróty, bo wie, że jego czas aktywności politycznej dobiega końca. Do tego dochodzi te 8 lat posuchy i odczuwanego upokorzenia. Boi się, że nie zdąży zrobić tego, co planuje. Nie rozumie tej zmiany jakościowej, że dziś nie da się rządzić metodami sprzed 30 lat. Jest politykiem wycofanym, zamkniętym w swoim anachronicznym postrzeganiu świata. Widzi wokół siebie wyimaginowane spiski i "układy". Tworzy wrażenie "oblężonej twierdzy": oto ON , zbawca narodu, i ci wszyscy, korzy, wg niego, są wrogami Polski. Na ten, w swojej wymowie patriotyczny jego przekaz, podatni są Ci, którzy czują, że dzieje im się krzywda. On to doskonale rozumie i podgrzewa nienawiść do "elyt". Bo w ten sposób konsoliduje swoich zwolenników. Jednocześnie wie, że do wprowadzenia zmian nie starczy mu 4 lata, wiec za wszelka cenę chce sobie zawczasu zapewnić nieusuwalność. Najgorsze jest to, że to jest postępowanie na zasadzie: "po mnie choćby potop"

izaw

PostWysłany: Nie Mar 13, 2016 10:45 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Tomek S to wziąłbyś kopalnię za złotówkę, czy nie?
Tomek S

PostWysłany: Nie Mar 13, 2016 10:57 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

samolot napisał:
Widzi wokół siebie wyimaginowane spiski i "układy"

A może te układy są realne ? Może są tak silne że kontrolują media i prasę, rządy, całe państwa, światowy pieniądz, banki centralne, firmy ratingowe, ONZ ... Po drugiej wojnie światowej Wybrani wyciągnęli wnioski - konflikt zbrojny to ostateczność jeśli wszystkie inne opracowane metody zawiodą. Po co niszczyć państwo skoro później trzeba je odbudować.

Wprowadzanie demokracji na Ukrainie ...
http://www.prisonplanet.pl/polityka/soros_przyznal_sie,p672012007

Wprowadzanie demokracji w Rosji przy pomocy Wybranego zakończone niepowodzeniem. Stary lis z KGB nie nabrał się na stary numer.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/fas-niemcow-zostal-zabity-przez-bliskie-kontakty-z-usa/xvsvxe
https://pl.wikipedia.org/wiki/Boris_Niemcow

Tutaj trochę o układzie, jego zarządzie i działaniu. Sporo ciekawych faktów których potwierdzenie można wygooglować z wielu innych źródeł.
https://newtimes.pl/ekonomia-zachodu-dolar-derywaty-fed-i-banki-oczami-chin/

izaw napisał:

Wyczuwam że pytanie podchwytliwe :D, to zależy od konstrukcji umowy, wynikających z niej zobowiązań, być może po analizie i opinii mojego prawnika. Przede wszystkim taka sytuacja nie powinna mieć miejsca a kopalnia powinna być zarządzana przez dobrze opłacanych ekspertów takich ci w Tauronie.
Powrót do góry
marcin_an

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 12:08 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Zawsze mnie zastanawia, czemu ci wszyscy, którzy są tak świetnie poinformowani o wszelkich spiskach i układach, nie potrafią tej wiedzy wykorzystać dla własnej korzyści. Jarosław Kaczyński - rozumiem, bo to ciamajda; jeden z tych, którzy może i chętnie coś tam by dla siebie chapnęli, tylko są na to zbyt głupi i tchórzliwi. Ale świat nie składa się tylko z takich jak on czy Antoni Macierewcz. Zbigniew Ziobro jest dostatecznie sprytny, ma odpowiednie wpływy i znajomości, i co? Ty, Tomku, chyba też masz głowę na swoim miejscu, prawda? To trochę tak, jak z najzacieklejszymi wrogami kapitalizmu: co to oni nie poprzewidują w kwestii zachowania rynku, ale żaden z nich nigdy nie ugrał na tym złamanego grosza.

Dla mnie najlepszym wyznacznikiem pewności co do swoich poglądów jest włożenie w nie pieniędzy. Czekam na chętnych. Jak od 20 lat obserwuję różnego rodzaju przekręty, układy, brzydkie rozgrywki i spiski, tak do chwili obecnej:
  • Zbiory zwolenników wszelkich podobnych teorii i osób faktycznie o nich wiedzących są niemalże całkowicie rozłączne.
  • Nie spotkałem ani jednej osoby, która odważyłaby się poświadczyć taką wiarę finansowo*. Jedyny biznes, jaki widziałem w tym kontekście, to robienie ludziom wody z mózgu: wydawanie gazet, książek, prowadzenie stacji telewizyjnych, kanału YT przedstawiającego jak jest naprawdę, beznamiętne wykorzystywanie ich do uzyskania miejsca w sejmie, zbieranie datków, próby wymuszenia na państwie uzyskania przywilejów etc.
Dziwna sprzeczność, nieprawdaż?
____
* I piszę to jako osoba, która sama kilkukrotnie poddawała swoje poglądy tego rodzaju testowi.

izaw

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 12:54 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Tomek S napisał:
izaw napisał:

Wyczuwam że pytanie podchwytliwe :D, to zależy od konstrukcji umowy, wynikających z niej zobowiązań, być może po analizie i opinii mojego prawnika. Przede wszystkim taka sytuacja nie powinna mieć miejsca a kopalnia powinna być zarządzana przez dobrze opłacanych ekspertów takich ci w Tauronie.

Winę za stan kopalni ponoszą w pierwszej kolejności związki zawodowe, w drugiej rozbuchane aspiracje placowe górników, a po trzecie układy. Układy polegają na tym, że węgiel jest głęboko, trudno dostępny w porównaniu do australijskiego, chińskiego. Nawet węgiel ukraiński jest tańszy. Ci co chcą zadowolić górników, jednocześnie pierwsi protestują przeciw podwyżkom cen węgla, elektryczności itd. Ale jedno zależy od drugiego.

Pytanie podchwytliwe? Na pewno? A przecież całemu światu ogłosiłeś, że to przekręt. Byłeś pewny, że oszustwo. Zatem powinieneś konsekwentnie być gotowym kupić i mega zarobić.

Przemyśl to sobie.

jacekq

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 3:31 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

izaw napisał:
Winę za stan kopalni ponoszą w pierwszej kolejności związki zawodowe, w drugiej rozbuchane aspiracje placowe górników, a po trzecie układy.

A wszystko jest wielkim systemem argentyńskim, którego utrzymanie dotąd było, co prawda, możliwe, ale z coraz większym trudem. Kiedyś to musi walnąć z potężnym hukiem. Wymyślanie spisków tutaj tylko pogarsza sytuację, bo od dawna wiadomo, że pytanie nie brzmi czy zamykać, ani kiedy, bo wiadomo, że jak najszybciej, tylko jak to zrobić, żeby nie było społecznych konsekwencji. I nie mam tu na myśli protestów i palonych opon...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Strona 11 z 12

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach