Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Co robi przycisk 'Pisownia" nad postem?

Idź do strony 1, 2  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Sprawy dotyczące forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
samolot

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 11:16 pm  OP    Temat postu: Co robi przycisk 'Pisownia" nad postem? Odpowiedz z cytatem Pisownia

Właśnie. Chodzi i ten przycisk z ikonką ptaszka, nad postem. Po jego kliknięciu pokazuje się nieaktywne okno i co dalej można tam zrobić? Bo chyba nic?

Przy tej okazji mam związaną z tym tematem propozycję , by po napisaniu posta, w momencie kliknięcia "Wyślij" pokazywało się przypomnienie, by użytkownik sprawdził pisownię. Niech zobaczy ile ma słów podkreślonych na czerwono, bo niektórzy tego w ogóle nie sprawdzają. Rozumiem, że literówki to rzecz codzienna i się zdarza. Gorzej gdy ktoś "wali" błędy ortograficzne i często albo nie zwraca na to uwagi, albo, co gorzej nie zdaje sobie sprawy ze swej w tej sprawie ignorancji. To niech przynajmniej okno pisania posta wpaja dobre nawyki, bo teraz niektóre posty są, wbrew intencjom ich autorów, reklamą błędów. A wiadomo, że większość ludzi ma pamięć wzrokową. Jeżeli więc widzą słowo "póki" sto razy widziane jako "puki" to zatraca się pamięć, która wersja jest prawidłowa.

Ostatnio zmieniony przez samolot dnia Czw Lis 26, 2015 11:32 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcin_an

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 11:20 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Po kliknięciu tego przycisku otwiera się sprawdzanie pisowni. Tzn. w nowej zakładce (tudzież nowym oknie, jeśli ktoś pozwala stronom uruchamiać nowe okna) pojawia się widok posta z zaznaczonymi błędami.
samolot

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 11:47 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Teraz tak ale 20 minut temu było tak jak pisałem, a nic nie zmieniałem ze sposobem otwierania się okien. Więc nie wiem dlaczego nagle to działa? Zmieniałeś coś?
Jeśli to jeszcze raz wystąpi, to pokażę zrzut.

W międzyczasie uzupełniałem poprzedni post proponując pewną modyfikacje, jeśli to możliwe.

Edit
Udało mi się zrobić zrzut.

Puste okno 'Pisownia'.png
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  Puste okno 'Pisownia'.png
 Wielkość pliku:  18.29 KB
 Pobierano:  117 raz(y)

jelcyn
Site Admin

PostWysłany: Pią Lis 27, 2015 12:08 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Sprawdzałem przed chwilą. U mnie przycisk pisownia działa - patrz załącznik.

pisownia.png
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  pisownia.png
 Wielkość pliku:  14.81 KB
 Pobierano:  106 raz(y)

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin_an

PostWysłany: Pią Lis 27, 2015 1:09 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Czy sytuacja występuje na jakiejkolwiek innej przeglądarce?

Co do pomysłu z komunikatem: jestem zdecydowanie przeciwny. Konieczność przeskakiwania takiego komunikatu przy każdym wysłaniu posta jest wkurzająca. No i właśnie: przeskakiwania. Po kilkunastu razach użytkownik przyzwyczaja się i potwierdza rutynowo jako normalną część procedury dodawania wiadomości. W ten sposób zignoruje również sytuację, gdy zostanie wyświetlone coś naprawdę istotnego.

izaw

PostWysłany: Pią Lis 27, 2015 1:19 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

U mnie na FF42 też puste okno. Tyle, że mam kontrolę pisowni podczas pisania i z tego korzystam.
samolot

PostWysłany: Pią Lis 27, 2015 10:20 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Jelcyn napisał:
Sprawdzałem przed chwilą. U mnie przycisk pisownia działa - patrz załącznik.

Nie chodziło o przycisk w oknie pisania posta, lecz o przycisk z "ptaszkiem" nad każdym postem w oknie z listą postów w danym dziale. teraz odpowiadam spod Windowsa 7 z IE 11. widok w załączniku

Natomiast wczoraj ta sytuacja miała miejsce tez w IE11, ale pod Windows 10. Przy czym okno raz było puste a innym razem wyświetlała się treść do poprawienia.
W oknie pisania posta jest dobrze.

Cytat:
jestem zdecydowanie przeciwny

No, wiem, że to byłoby niewygodne. Na pewno jednak zauważyliście, że piszącym zdarza się robić błędy, a te ortograficzne szczególnie rażą. Ja czasami je poprawiam, ale nie zawsze. Odnoszę wrażenie, że większości osób jest to obojętne, a szkoda.

Okno sprawdzania pisowni Windows 7.png
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  Okno sprawdzania pisowni Windows 7.png
 Wielkość pliku:  61.96 KB
 Pobierano:  100 raz(y)

jacekq

PostWysłany: Pią Lis 27, 2015 11:40 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Może po prostu jeśli nie ma żadnych błędów, nie jest wyświetlany żaden tekst. Można to uznać za nieobsłużony przypadek, ale chyba nie potrzeba go obsługiwać - nie ma błędów, to puste okno wskazuje, że nie trzeba sobie zawracać głowy - szczególnie przydatne, gdy tekst jest długi.

Nawiasem mówiąc zaczerwienia się słowo nieaktywne...

samolot napisał:
Przy czym okno raz było puste a innym razem wyświetlała się treść do poprawienia.
W oknie pisania posta jest dobrze.

Znaczy floating errors? :D
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Pią Lis 27, 2015 11:52 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

W tym okienku w oknie pisanie posta tekst się pokazuje zawsze, najwyżej nic nie jest podkreślone na czerwono.
Natomiast to, o czym piszę, zdarza się w oknie z listą tematów, o czym pisałem wyżej.

Słowa nie zawarte w słowniku podkreślane są na czerwono, ale jeśli jesteś pewien, że napisane sa prawidłowo, to możesz takie słowo dodac do słownika.

Ostatnio zmieniony przez samolot dnia Nie Lis 29, 2015 10:29 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
marcin_an

PostWysłany: Nie Lis 29, 2015 2:20 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

samolot napisał:
Na pewno jednak zauważyliście, że piszącym zdarza się robić błędy, a te ortograficzne szczególnie rażą.
I robią je pomimo tego, że przeglądarka domyślnie podkreśla im błędy na czerwono ;).
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Sprawy dotyczące forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach