Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

[Oz] Sprawdzanie typu obiektu

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne języki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hurgadion

PostWysłany: Pon Lis 09, 2015 9:55 am  OP    Temat postu: [Oz] Sprawdzanie typu obiektu Odpowiedz z cytatem Pisownia

Kolejne pytanie z geografii, hehe :) Mam następujące klasy (dalej Oz):

Kod:

class Class0 ... end
class Class1 ... end
class Class2 ... end

Mam teraz obiekt X, pewnej klasy nie wiem jakiej (no, w sumie mogę nie wiedzieć). Jak sprawdzić jakiej klasy jest ten obiekt ?? Wiem, że prezentacja obiektu klasy Class0 jest w formie <0: Class0>...

Potrzebuję to, aby zrobić instrukcję warunkową typu:

jeżeli obiekt X jest klasy i, to ....

Pozdrawiam :)

PS. Świetne jest to forum, po prostu trzyma poziom na odpowiedniej wysokości... :) Chyba moje ulubione... :)

Wątek wydzielony przez moderatora. Nie dopisuj się z nowymi pytaniami do starych wątków - i to jeszcze z innego tematu, w złym dziale! marcin_an

hurgadion

PostWysłany: Pon Lis 09, 2015 11:23 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Pierwszy raz mi się zdarzyło, że w poście w którym zadałem pytanie, nieświadomie wyartykułowałem odpowiedź... :) Po prostu nie muszę znać w moim problemie klasy do której należy obiekt, wystarczy tylko skorzystać z metod, które są przypisane do tego obiektu... Uffff, a myślałem nad tym ponad 24 godziny, z przerwą na sen... :) przekopałem pół google (bez łopaty)... :) można ten wątek w sumie wyciąć... :)
jacekq

PostWysłany: Wto Lis 10, 2015 10:13 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Znaczy duck typing?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hurgadion

PostWysłany: Sro Lis 11, 2015 11:47 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

niezupełnie (nie znałem tego sposobu badania klasy obiektu, całkiem miło mi się kojarzy, hehe), po prostu stworzyłem w każdej klasie metodę o tej samej nazwie, działającą w sposób zależny od klasy obiektu... :) czyli mając jakiś obiekt.... nie znam jego klasy... wywołuję metodę o ustalonej nazwie i ona działa tak jak chcę, bez względu na to jaki to jest obiekt... Ciekawa sprawa z tym programowaniem obiektowym... odkrywam powoli właśnie jego tajniki... a generalnie mam problem związany z rekurencyjnym przechodzeniem od obiektu jednej klasy do obiektu innej klasy (takie rekurencyjne przeskakiwanie między obiektami różnych klas)... Uff, to chyba tyle... :)
Luke

PostWysłany: Czw Lis 12, 2015 9:18 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Czyli duck typing. :)

Trochę OT, ale bardzo mnie ciekawi - czemu zdecydowałeś się na tak mało popularny język?
Z tego, co wyczytałem, to jest stosunkowo powolny, co raczej nie zachęca.

hurgadion

PostWysłany: Czw Lis 12, 2015 10:57 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Oz nie jest moim głównym celem, wybrałem go dlatego, że jest to język funkcyjny (lubię te języki, znam troszkę MLa i Haskella), można potrenować rekurencję oraz ma możliwość programowania obiektowego, które jest ciekawe i ważne. Generalnie uczę się programowania i interesują mnie wszelkie zagadnienia związane z optymalizacją. Język w tym momencie nie ma dla mnie już zbyt większego znaczenia, najbardziej lubię chyba (ze względu na prostotę i jasną składnię) Pythona. Poza tym jest kurs II-częściowy z programowania w Ozie właśnie, na poziomie całkiem niezłym, wykłady prowadzi jakiś wykładowaca z Louvain (byłem tam kiedyś, 20 km od Brukseli), ten fakt pomógł mi podjąć decyzję... Generalnie jest to jeden z lepszych kursów (dydaktycznie i merytorycznie, ciekawe są zadanka programistyczne) jakie robiłem do tej pory, a robiłem ich dość sporo... Ufff, ale się rozgadałem, to znaczy rozpisałem... :)
Luke

PostWysłany: Czw Lis 12, 2015 3:13 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Rozpisałeś się, ale nie podlinkowałeś kursu. :)
hurgadion

PostWysłany: Czw Lis 12, 2015 3:25 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

oto Ci On :)
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne języki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach