Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

[Windows 10] Czym otwierać pliki poczty i inne uwagi o Windows 10

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
samolot

PostWysłany: Czw Sie 20, 2015 8:40 pm  OP    Temat postu: [Windows 10] Czym otwierać pliki poczty i inne uwagi o Windows 10 Odpowiedz z cytatem Pisownia

W ramach udostępnionej darmowej opcji zaktualizowałem Windows 8.1 do Windows 10 Home . Problem mam taki, że nie mogę odczytać plików pocztowych typu .eml. Używam programu pocztowego wp.pl i dość często dotychczas zapisywałem wiadomości w tym formacie na dysk celem późniejszego przeczytania. Dotychczas w Windows 8.1 robiłem to i potem lokalnie otwierałem te pocztę programem Windows Live.
Obecnie, pod Windowsem 10 próba otwarcia tego pliku kończy się takim komunikatem:
Cytat:
Nie można uruchomić programu, ponieważ na kompouterze nie
znaleziono MSVCR110.dll. Spróbuj ponownie zainstalować program,
aby naprawić ten problem.

W panelu rozwiązywania problemów dowiedziałem się, że program Windows Live nie jest zgodny z Windowsem 10. Dlatego, jak na razie, nie próbowałem go zainstalować, ani ściągać tej biblioteki.
Czy zna ktoś sposób , jak pod Windowsem 10 rozwiązać ten problem?
Dodaję, że zapis pliku typu .eml na dysk robiłem z poziomu przegledarki Edge jak i IE11. Nic to nie zmienia w kwestii niemożności jego otwarcia.

Ostatnio zmieniony przez samolot dnia Sro Gru 02, 2015 12:48 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcin_an

PostWysłany: Czw Sie 20, 2015 9:07 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Z problemem z zepsuciem się Windowsa nie pomogę, ale tak dla informacji...

Pliki .eml to po prostu goła zawartość maila - nic więcej. W najgorszym przypadku można otworzyć nawet Notatnikiem. W zależności od sposobu kodowania można będzie nawet odczytać treść bezpośrednio lub będzie kodowana base64 - wystarczy skopiować i przerzucić przez jakikolwiek dekoder base64. Możesz nawet sobie taki napisać.

Z gotowych narzędzi: Thunderbird radzi sobie bez problemu. Obstawiam, że jakikolwiek inny przyzwoity klient poczty także.

samolot

PostWysłany: Sob Lis 21, 2015 7:59 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Na razie poszukam jeszcze w samym Windowsie 10, co on oferuje, bo za krótko go znam. Własnego Klienta pocztowego kiedyś napisałem, ale to nie jest na tyle niezawodne, bym na tym się opierał. Póki co na domowym Win 10 mogę zapisywaćać nie całego maila, ale same załączniki, a te można oczywiście pod Windowsem 10 otwierać. Natomiast maile służbowe jeszcze w zasadzie czytam w Windowsie 7, a tego na razie nie będę aktualizował. Zapis całych maili jest potrzebny do dokumentacji korespondencji z kontrahentami, bo może posłużyć jako dowód. (jakby co).

Edit 2015-11-22
Dziś okazało się, że Windows 10 zaczął otwierać plik typu *.eml. Nie dziwie się, bo wczoraj czytałem, że Microsoft wypuścił nową dość dużą aktualizację Windows'a 10

artykuł napisał:
Wyczekiwana od wielu miesięcy nowa publiczna kompilacja systemu Windows 10 trafiła właśnie do ogólnodostępnej usługi Windows Update. W stosunku do pierwotnego wydania z 29 lipca wersja ta wnosi ogromną liczbę poprawek i modyfikacji, praktycznie w każdym obszarze platformy Windows 10.

Dzisiejsze wydanie dystrybuowane jest pod nazwą Windows 10 Version 1511, zaś pod nazwą tą ukrywa się (była już) testowa kompilacja o numerze 10586. Niniejsze wydanie, do którego Microsoft odnosi się w swojej notatce prasowej mianem listopadowej aktualizacji (nieformalnie Threshold 2), wnosi 'szereg usprawnień we wszystkich aspektach platformy i doświadczenia użytkownika'.

jacekq

PostWysłany: Sob Lis 21, 2015 8:14 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Podpiąłbym to pod zbawienną moc sprawczą forum CodersCity i trzymał się tej wersji. ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
samolot

PostWysłany: Sro Gru 02, 2015 12:47 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

No na pewno, jest w tym jakieś 0,001 promila naszego udziału :)
W Windows 10 jest oczywiście opcja "wysłania wiadomości do autorów" o problemie. Oczywiście to wtedy zrobiłem. Ale jestem pewien, że poza mną zrobiło to kilkadziesiąt tysięcy innych posiadaczy Windows 10, gdy stwierdzili, że tych plików nie można było otwierać.

Wczoraj bez pytania mnie o zgodę zaczął instalować się w pracy Windows 10 poprzez usługę Windows Update.
Chciałem to wstrzymać, ale nie pozwolił, aktualizacja ściągała się ze 3 godziny.
Dziś od rana następne 2 godziny trwała instalacja. Microsoft nie powala decydować użytkownikowi. No ale mam to niby z głowy. Z drugie strony zaś pozbawia się użytkownika wyboru. Mam na przykład Windowsa 10 w domu, to planowałem w pracy pozostawić Windows 7 po to , by mieć dostęp do jego funkcjonalności. Miałbym po prostu oba systemy pod ręką w razie chęci przetestowania programu na tych obu systemach.

Inna wkurzająca funkcja jest podczas pobierania poczty z Wp.PL . IE oferował na dole okna przycisk "Zapisz jako" a teraz w Edge pozostawiono tylko "Zapisz" w jedynie słusznym katalogu "Pobrane". Wiec jeśli ja pobierałem dotychczas pliki .eml zwykle do innego katalogu, to teraz musze do "Pobrane" a potem mogę sobie przenieść.

Proponuję: podzielcie się swoimi uwagami dotyczącymi Windows 10.

Przemuss

PostWysłany: Sob Gru 05, 2015 12:58 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Uważajcie na tą darmową aktualizację do Win10. Aktualizacja biosu, wymiana ramu, karty graficznej, dysku czy procesora najczęściej powoduje dezaktywację systemu i niemożliwość ponownego aktywowania. MS miał coś z tym zrobić ale do dnia dzisiejszego problem nie został naprawiony.

By system Windows 10 zaczął instalować aktualizacje podczas zamykania systemu trzeba wyłączyć funkcję Fast Startup http://www.eightforums.com/tutorials/6320-fast-startup-turn-off-windows-8-a.html
W przeciwnym razie trzeba wskazać mu ręcznie wgraj aktualizacje (co najczęściej nie jest problemem) ale kazać mu się zrestartować z konkretnego przycisku to przegięcie.
Wyłączenie powyższej opcji spowoduje że system będzie się uruchamiał 2x dłużej. Funkcja "Fast SturtUp" to nic innego jak hybrydowa hibernacja systemu.

Z sytemu korzystam od początku sierpnia i póki co nie sprawił mi żadnych problemów. Działa wszystko tak jak powinno. Jedynie do tego menu start trzeba się przyzwyczaić i utrudnione dojście do dawnego panelu sterowania i innych ustawień jak np domyślna drukarka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
samolot

PostWysłany: Pią Kwi 08, 2016 7:05 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cytat:
...utrudnione dojście do dawnego panelu sterowania i innych ustawień jak np domyślna drukarka.
. tez mnie ten nowy układ panelu sterowania dotyczący drukarek, wkurzał, ale okazało się, że po przewinięciu strony do samego dołu mamy tam "Powiązane ustawienia" i znajomy link do "Urządzenia i drukarki", robiący to samo co w poprzednim Windowsie. W dziesiątce można skakać po ustawieniach drukarek i nijak nie można trafić do znanych ustawień mojej domyślnej drukarki.
samolot

PostWysłany: Pią Cze 10, 2016 11:59 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Mam kolejny problem z Windowsem 10.
Ja mam zainstalow. Windows 10 wersja 1511, nr kompilacji 10586.63
Kolega ma w pracy Windows 10 wersja 1511, nr kompilacji 10586.0

Mój program drukuje na wersji kompilacji 10586.63 dobrze
Kolegi komputer w wersji kompilacji 10586.0 nie chce obsługiwać komponentu PrintPreviewDialog.ShowDialog bo natychmiast po wywołaniu tej metody następuje komunikat systemu, że wystąpił nieoczekiwany błąd i program zostanie zamknięty.
Czyli natychmiast po wywołaniu tej metody PrintPreviewDialog.ShowDialog powinna się wykonać procedura PrintDocument_PrintPage i ona się otwiera, ponieważ wstawiłem tuż pod nagłówkiem tej procedury okno MessageBox, które pokazuje komunikat, więc wejście do tej procedury jest. Ale natychmiast wraz z tym komunikatem mojego programu pokazuje się komunikat systemu:
Cytat:
Program przestał działać z powodu wystąpienia
problemu. System Windows zamknie program i powiadomi Cię,
jeśli istnieje dostępne rozwiązanie

W tym momencie mam na ekranie dwa komunikaty MessageBox: systemowy, który jeśli w nim klikne OK, to System zamyka mój program,
oraz ten mój komunikat, w którym mogę tez klknąc OK. Wiec okienko komunikatu systemu zostawiam, a mój komunikat klikam. Ponieważ ja tych komunikatów wstawiłem testowo znacznie więcej, po każdym poleceniu , to, kolejno klikając w Button OK mojego okienka MessageBox, dostaję nowe komunikaty, czyli, że wykonywanie mojego kodu trwa krokowo, zgodnie z moimi kliknięciami. ale komunikatów mam jednak ograniczona ilość, więc gdy wyczerpię moje MessageBoxy, to pozostaje mi tylko kliknąć ten systemowy, co oczywiście zamyka program.

Nie wiem co z tym fantem zrobić. Zacząłem od tego, że sprawdziłem jaką wersje kompilacji Windowsa obaj mamy. Ponieważ kolega ma starszą, to na jego kompie wszedłem w Windows Update i poszukałem dostępnych aktualizacji. System znalazł wiec wybrałem jej pobieranie. cały proces wraz ponownym uruchomieniem systemu przeszedłem i przy końcowej konfiguracji aktualizacji dostałem nagle komunikat systemu, że aktualizacja nie może być dokończona i nastąpi wycofywanie aktualizacji. Ostatecznie wszystko wróciło do wersji kompilacji 10586.0, czyli tej , jaka dotychczas miał. Co ciekawe, to nigdzie w dodatkowych informacjach na temat aktualizacji Windowsa 10 na stronach Microsoftu nie znalazłem opisu kompilacji nr 10586.0.
A szukałem dlatego, bo kiedyś czytałem, że Windows 10 w którejś tam kompilacji miał kłopoty z rozpoznawaniem drukarek. Czytałem też, że Windows 10 też nie pracował dobrze z Net.Framework.
To tyle ode mnie. mam nadzieje, że ktoś mnie naprowadzi na trop, jak to rozwiązać. Na razie robie dalsze testy.

Edit:
dodałem kilka komunikatów w procedurze PrintDocument_PrintPage, do samego jej końca. Wszystkie one się pokazują , czyli cały kod z wnętrza tej procedury się wykonuje. Na końcu procedury mam resztę bloku instrukcji:
Kod:
  Catch ex As Exception
      MessageBox.Show(Inf1, "informacja", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information)
End Try

ale te linijki się w ogóle nie wykonują. instrukcja Catch nie przechwytuje żadnego błędu, tylko od razu komunikat o bledzie pokazuje System. Co ciekawe, ja mam w programie również zrobiona obsluge błedów na poziomie aplikacji, nawet powinna ona działać w tych procedurach, w których nie mam bloku Try..Catch... End try, i tak to działa, ale w opisanym tu przypadku wygląda na to, że jest to powazniejdzy bląd systemu, poza ta aplikacją, bo żadna moja obsługa błędu na ten przypadek nie reaguje.

samolot

PostWysłany: Czw Paź 13, 2016 11:57 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Dodaję osobny wpis z tej racji, że nikt po mnie tu nie pisał, a temat tu pasuje ,ale jest nowa okoliczność.

Otóż na komputerze kolegi, po którejś tam aktualizacji systemu sprawa kłopotów z drukowaniem całkowicie znikła.

Dwa dni temu Windows 10 zaktualizował się do wersji 1607, nr kompilacji 14393.222.
Sama konfiguracja po ponownym otwarciu systemu trwała ok godziny, a system się uruchamiał ponownie kilka razy. Zmiany więc są zapewne znaczne, kto chce, może poczytać jej opis z poziomu Windows Update.

Opiszę , co mnie spotkała w kwestii drukarek. Po tej aktualizacji, w czasie konfiguracji systemu, laptop był odłączony od drukarki. W folderze z drukarkami zostały usunięte wszystkie te drukarki fizyczne, które były dodane do listy (znikły HP i Canon). Z pozostałych drukarek żadna nie była ustawiona jako domyślna. Nie wiedząc o tym, testowałem sobie mój program, w którym korzystam z domyślnych ustawień drukarki domyślnej. Po pobraniu wymiarów ustawień drukarki i jej domyślnej strony A4, okazało się, że zwrócone wymiary karki są zerowe, a komunikat błędu brzmiał mniej więcej tak: "Nie są zainstalowane żadne drukarki"
Niby logiczne, ale usuwanie drukarek z listy zainstalowanych, to chyba gruba przesada. Wystarczyłoby nie usuwać ich z listy, a komunikat wystarczyłoby dać tylko taki: "W tej chwili nie jest ustawiona żadna drukarka, jako domyślna"

Widocznie w kwestii drukarek było tak namieszane, że woleli, by użytkownicy je sobie ponownie zainstalowali spod nowej wersji systemu. Chcąc testować dalej moją procedurę podglądu ustawiłem tymczasem w folderze drukarek ten program, który u mnie przychwytuje wydruki do pdf. Wymiary strony są teraz zwracane niezerowe.
Macie podobne doświadczenia po tej ostatniej aktualizacji sytemu?

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach