Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Żegnamy VB4All

Idź do strony 1, 2  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Sprawy dotyczące forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin_an

PostWysłany: Sro Lut 04, 2015 3:06 pm  OP    Temat postu: Żegnamy VB4All Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w wieku 17 lat odeszło od nas VB4All.

Istniejący od 1998 roku, jeden z najstarszych polskich serwisów WWW, w swoim czasie największa polska strona poświęcona VB i jeden z najważniejszych tego rodzaju miejsc na świecie. Dla wielu z nas miejsce, od którego zaczęliśmy przygodę z programowaniem i kawał osobistej historii.

Od dzisiaj pod adresem serwisu mieści się jedynie linkfarma.

Tym samym zamykamy dział VB4All. Niektóre wątki zostały przeniesione do innych działów.

Ostatnio zmieniony przez marcin_an dnia Pon Lut 09, 2015 12:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Garf

PostWysłany: Sro Lut 04, 2015 3:29 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Szkoda. Pozostaje mi oddać hołd VB4All linijką ciszy...

:(

Stanisław Lem
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Sro Lut 04, 2015 8:10 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

To pierwszy serwis, na którym zacząłem w Internecie szukać wiadomości o VB. Na nim trafiłem na to forum.
Cały czas też byłem przekonany, że to forum jest dzieckiem autorów VB4All. Jak to było na początku, czy koś uchyli rąbka tajemnicy?

Marcin_Miga

PostWysłany: Sro Lut 04, 2015 8:21 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

To to chyba tylko @jelcyn pamięta :)

pozdrawiaMM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
jelcyn
Site Admin

PostWysłany: Sro Lut 04, 2015 9:26 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

To forum ma wiele wspólnego z VB4all. Miałem epizod gdy opiekowałem się VB4all (ale już słabo pamiętam tamte czasy). Najpierw postawiłem jakieś darmowe forum, które potem zniknęło (udało mi się zarchiwizować posty) a potem postawiłem "forum właściwe".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin_an

PostWysłany: Sro Lut 04, 2015 10:10 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Tak zamierzchłych czasów to nawet Jelcyn nie pamięta ;).

Krótka historia VB4All i CC:
  • VB4All założył moRTar w 1998.
  • Jelcyn przejął administrację VB4All.
  • W międzyczasie wystartował zin VBMagazine.
  • Ok. 2002 wystartowało tzw. "stare forum"*.
  • W 2005 forum zostało zastąpione obecną wersją, należącą i administrowaną przez Jelcyna. Treść starego forum została zarchiwizowana.
  • Niedługo potem przejąłem administrację CC.
  • W 2005 wydany został chyba ostatni, 27 numer VBMagazine.
  • W 2006 VB4All przeszło modernizację, chyba już ponownie z moRTarem jako administratorem.
  • Widząc zmiany na rynku nie widziałem szans dla dalszego istnienia forum jako podserwsu VB4All, więc od ok. 2009 zaczęliśmy wydzielać się i przechodzić na tematykę ogólnoprogramistyczną. Gościnnie dalej hostowaliśmy dział poświęcony VB4All.
  • W 2011 VB4All de facto przestało się rozwijać.
  • W 2012 moRTar sprzedał VB4All.
  • Pod koniec stycznia 2015 VB4All zniknął, by dzisiaj powrócić jako linkfarma, co również oznacza koniec powiązań z CC.
W załączniku infografika, kto był kiedy kim i gdzie.

____
* Legenda głosi, że to z 2002 było drugim forum. Pierwszego jednak nikt już nie pamięta.

cc-cchistory-341ea768c46289e8aefba50223a209fa.png
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  cc-cchistory-341ea768c46289e8aefba50223a209fa.png
 Wielkość pliku:  25.79 KB
 Pobierano:  319 raz(y)

Powrót do góry
Mikra

PostWysłany: Sro Lut 04, 2015 10:38 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Aż się łezka w oku zakręciła… www.vb4all.canpol.pl - dobrze pamiętam stary adres?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
samolot

PostWysłany: Sro Lut 04, 2015 10:39 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Jelcyn napisał:
Miałem epizod gdy opiekowałem się VB4all

W tym czasie pamiętam, że zacząłem przeglądać zamieszczone tam fragmenty kodu.
Gdzieś w informacji typu "O autorze" pokazywało się zdjęcie Jelcyna jako opiekuna serwisu. Myślałem sobie: "taki młody student , a serwis prowadzi" :)
A kto był autorem kursu o VB ?"

marcin_an

PostWysłany: Sro Lut 04, 2015 10:58 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Mikra:
Tak, dobrze :).

samolot:
Obawiam się, że trudno będzie to dzisiaj ustalić. Kiedyś gdzieś miałem tę informację, ale zniknęła w mrokach dziejów. Podpis "JP, Zak", którego użyli autorzy, niewiele już dzsiaj mówi.

W razie czego mirrorujemy kurs: tutaj. Jest już mocno nieaktualny, ale szkoda żeby tak dobry kawał roboty przepadł.
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Sro Lut 04, 2015 11:13 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cytat:
Jest już mocno nieaktualny
W tym sensie, że dotyczy odchodzącego języka, ale wg mnie napisany bardzo przystępnie i bardzo przejrzyście i są tam kompleksowe informacje , które trudno było znaleźć w książkach, zwykle traktujących temat wybiórczo.
Kurs stary, jak stary, ale, zaglądając tam czasem zauważam, że ktoś go jednak po trochu jeszcze dopieszcza :)

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Sprawy dotyczące forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach