Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Baza Access2013 + obsługa załączników w dolinkowanych listach Share Point-owych

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Bazy danych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andrzej_55

PostWysłany: Nie Gru 09, 2018 11:23 pm  OP    Temat postu: Baza Access2013 + obsługa załączników w dolinkowanych listach Share Point-owych Odpowiedz z cytatem Pisownia

Moja baza Access2013 posiada dolinkowane listy Share Point-owe. Formularze korzystające z pól w tych listach pracują poprawnie. Nie mam żadnych problemów z dostępem do danych z dodawaniem pól na listach etc. Natomiast mam następujące problemy z obsługą załączników w tych listach.
1. Dodanie załącznika poprzez edycję listy działa poprawnie i podobnie jak edycja w tabeli z polem załącznika, jakkolwiek skopiowanie załącznika znajdującego się już w liście do dowolnego folderu (poleceniem zapisz jako) wymaga dopisania do nazwy pliku jego rozszerzenia (np.: .docx) gdyż bez dopisania rozszerzenia Windows skopiowanego pliku nie rozpoznaje !!!
2. Formularz z formantem utworzonym dla obsługi załącznika z tej listy nie pokazuje mi ikonek załączników a tylko ich ilość. Tym samym nie mogę otworzyć załącznika z poziomu formularza.

Czy obsługa załączników dołączonych do list SP jest odmienna od ich obsługi w tabelach ?
Jaki błąd popełniam przy tworzeniu formantu/kontrolki na formularzu obsługującej pole załącznika na tych listach ?
Czy możliwa jest obsługa pola załącznika listy SP w sposób jaki obsługuję pole załącznika znajdujące się w lokalnej lub zdalnej tabeli bazy?

Andrzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej_55

PostWysłany: Sro Gru 19, 2018 3:21 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Karolina
nie podrzucisz jakiegoś pomysłu ?

A.
Powrót do góry
karolinavb
Site Admin

PostWysłany: Sro Gru 19, 2018 8:04 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Nie próbowałam, ale załącz przykładowe pliki (i app uproszczoną najlepiej), żebym się nie musiała "napracować" poćwiczę ;-)
Powrót do góry
Andrzej_55

PostWysłany: Pią Gru 21, 2018 8:35 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Dzięki za odzew. Przygotowując przykład znalazłem mój prosty błąd.
Pole dla załączników nazwałem: Zał01 ale typ pola pozostał jako pole tekstowe a nie pole załącznika...
No to pokazywał to co powinien w polu tekstowym.
Jeszcze raz dzięki.

Andrzej
Powrót do góry
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Bazy danych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach