Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Kompilacja HLA na Win7

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Elektronika, programowanie niskopoziomowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomek92

PostWysłany: Czw Lis 13, 2014 11:50 am  OP    Temat postu: Kompilacja HLA na Win7 Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witam, mam pewien problem z kompilacją programu napisanego w języku HLA. Pobrałem instalator z oficjalnej strony i zainstalowałem, folder hla jest teraz na dysku systemowym. Napisałem najprostszy program w notatniku:

Kod:
program test;
#include ( "stdlib.hhf" );
begin test;
stdout.put("napis testowy");
end test;

Zapisałem go jako test.hla w folderze hla, następnie z konsoli (cmd) chciałem skompilować - przeszedłem do katalogu C:/hla i wpisałem hla test.hla. I tutaj zaczyna się problem, bo otrzymałem komunikat:
"Error in file "test.hla" at line 1 [errid:129712/hlaparse.c]:
syntax error, unexpected testTkn, expecting UndefID.
Near: < test >>

HLAPARSE assembly failed with 1 errors"

Mój system operacyjny to Win7, na zajęciach pisaliśmy to i kompilowaliśmy na maszynie wirtualnej z WinXP, ma to znaczenie? Czy może muszę zainstalować sobie tego XPeka na maszynie?

Z góry dzięki za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Elektronika, programowanie niskopoziomowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach