Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

[Qt Designer] Widget listy do czytnika RSS

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne języki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luke

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 9:09 pm  OP    Temat postu: [Qt Designer] Widget listy do czytnika RSS Odpowiedz z cytatem Pisownia

W ramach nauki wykorzystania biblioteki Qt chciałem sobie wykonać czytnik RSS-ów.

I wyszło na to, że napotkałem na problem już na samym początku, a mianowicie zastanawiam się, jakiego użyć widgetu (lub jak połączyć kilka widgetów), aby uzyskać efekt listy, w której elementami są nagłówki wraz z podpisami (zajawkami).

Chętnie też poznałbym jakiś dobry poradnik do Qt Designera. (Samą aplikację mam zamiar zrobić w Qt Ruby.)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Chemikk

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 11:02 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Poszukałbym czegoś tu http://qt-project.org/doc/qt-4.8/qlistwidget.html#setItemWidget. Prawdopodobnie musisz stworzyć własny widget.

Co do QtRuby, odpuściłbym. Jest to ciekawa biblioteka, ma wszystkie funkcje z Qt, ale nie z Qt5.

“There are only two hard things in Computer Science: cache invalidation and naming things.”
Phil Karlton
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Luke

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 11:26 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Nie nastawiałem się na razie nawet na Qt5. Różnice są tak duże, że nie opłaca się uczyć wersji 4.?
Sam też znalazłem informacje, że potrzeba zrobić "custom delegate", ale w pytaniu głównie chodziło mi o to, jak to zrobić na poziomie Qt Designera.
Najwygodniej byłoby mi potem w skrypcie podpinać potem tylko akcje pod poszczególne kontrolki. Od biedy mógłbym też osobno zaprojektować widget elementu listy i potem też załadować go w skrypcie i tylko podpinać pod listę.
Ale na razie piszę czysto hipotetycznie, prosząc o praktyczne porady (np. z Waszego doświadczenia).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Chemikk

PostWysłany: Sro Paź 08, 2014 9:16 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Qt5 już ma opcję pisania aplikacji na iOS i Androida (od wersji 5.2 jak dobrze pamiętam). Nie są to natywnie wyglądające aplikacjie, przynajmniej na Androidzie, bo nie mam iPhone'a, ale może coś się zmieniło.

Tutaj masz podsumowanie zmian http://qt-project.org/doc/qt-5/qt5-intro.html. Moim zdaniem warto iść w Qt5.

Co do samego problemu. Tworzysz sobie element w QtDesignerze (QListWidget), następnie w kodzie się do niego odwołujesz (w C++ ui->nazwa_widgetu) i potem ustawiasz mu kolejne ItemWidgety:

Kod:
QListWidgetItem *newItem = new QListWidgetItem;
newItem->setText(itemText);
ui->listWidget->insertItem(row, newItem);
ui->listWidget->setItemWidget(newItem, customWidget);

Powinno zadziałać, gdy customWidget będzie wskaźnikiem na Twój widget. Przyznam, że nie wiem jak o zrobić w QtRuby, bo tam pisałem tylko proste programy.

“There are only two hard things in Computer Science: cache invalidation and naming things.”
Phil Karlton
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne języki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach