Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

[Qt Designer] Widget listy do czytnika RSS

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne j?zyki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luke

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 9:09 pm  OP    Temat postu: [Qt Designer] Widget listy do czytnika RSS Odpowiedz z cytatem Pisownia

W ramach nauki wykorzystania biblioteki Qt chcia?em sobie wykona? czytnik RSS-ów.

I wysz?o na to, ?e napotka?em na problem ju? na samym pocz?tku, a mianowicie zastanawiam si?, jakiego u?y? widgetu (lub jak po??czy? kilka widgetów), aby uzyska? efekt listy, w której elementami s? nag?ówki wraz z podpisami (zajawkami).

Ch?tnie te? pozna?bym jaki? dobry poradnik do Qt Designera. (Sam? aplikacj? mam zamiar zrobi? w Qt Ruby.)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Chemikk

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 11:02 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Poszuka?bym czego? tu http://qt-project.org/doc/qt-4.8/qlistwidget.html#setItemWidget. Prawdopodobnie musisz stworzy? w?asny widget.

Co do QtRuby, odpu?ci?bym. Jest to ciekawa biblioteka, ma wszystkie funkcje z Qt, ale nie z Qt5.

“There are only two hard things in Computer Science: cache invalidation and naming things.”
Phil Karlton
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Luke

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 11:26 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Nie nastawia?em si? na razie nawet na Qt5. Ró?nice s? tak du?e, ?e nie op?aca si? uczy? wersji 4.?
Sam te? znalaz?em informacje, ?e potrzeba zrobi? "custom delegate", ale w pytaniu g?ównie chodzi?o mi o to, jak to zrobi? na poziomie Qt Designera.
Najwygodniej by?oby mi potem w skrypcie podpina? potem tylko akcje pod poszczególne kontrolki. Od biedy móg?bym te? osobno zaprojektowa? widget elementu listy i potem te? za?adowa? go w skrypcie i tylko podpina? pod list?.
Ale na razie pisz? czysto hipotetycznie, prosz?c o praktyczne porady (np. z Waszego do?wiadczenia).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Chemikk

PostWysłany: Sro Paź 08, 2014 9:16 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Qt5 ju? ma opcj? pisania aplikacji na iOS i Androida (od wersji 5.2 jak dobrze pami?tam). Nie s? to natywnie wygl?daj?ce aplikacjie, przynajmniej na Androidzie, bo nie mam iPhone'a, ale mo?e co? si? zmieni?o.

Tutaj masz podsumowanie zmian http://qt-project.org/doc/qt-5/qt5-intro.html. Moim zdaniem warto i?? w Qt5.

Co do samego problemu. Tworzysz sobie element w QtDesignerze (QListWidget), nast?pnie w kodzie si? do niego odwo?ujesz (w C++ ui->nazwa_widgetu) i potem ustawiasz mu kolejne ItemWidgety:

Kod:
QListWidgetItem *newItem = new QListWidgetItem;
newItem->setText(itemText);
ui->listWidget->insertItem(row, newItem);
ui->listWidget->setItemWidget(newItem, customWidget);

Powinno zadzia?a?, gdy customWidget b?dzie wska?nikiem na Twój widget. Przyznam, ?e nie wiem jak o zrobi? w QtRuby, bo tam pisa?em tylko proste programy.

“There are only two hard things in Computer Science: cache invalidation and naming things.”
Phil Karlton
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne j?zyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach