Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Turbo Basic pod Windows

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne języki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł Long

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2014 9:54 am  OP    Temat postu: Turbo Basic pod Windows Odpowiedz z cytatem Pisownia

Dzień Dobry,
Nie jestem zawodowym programistom. Natomiast kilkanaście lat temu "popełniłem" kilka programów inżynierskich w języku Turbo Basic firmy Borland. Programy te po skompilowaniu "chodziły" bez zastrzeżeń do czasu powszechnego zastosowania systemu Windows. Tam gdzie nie ma grafiki (dość prymitywne schematy) realizacja programu odbywa się nadal ale w mini oknie generowanym na ekranie komputera. Natomiast w przypadku sekwencji graficznych programy się zawieszają. Obecnie, chciałbym te programy reaktywować, dostosowując je do obecnie funkcjonujących systemów operacyjnych . Ponieważ do tematu zamierzam powrócić po wielu latach proszę o pomoc i naprowadzenie na właściwe tory.

Pozdrawiam Paweł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
samolot

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2014 8:13 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Moja historia była podobna. Też pisałem programy w Turbo Basicu. Gdy nastał Windows przeszedłem na Visual Basic - do wersji 6 włącznie, poniewaz był podobny w składni. Teraz działam w VB.NET. Musisz sie jednak przestawić, bo filozofia tego jezyka jest zupełnie inna, ma jednak znacznie mniej ograniczeń.
Mikra

PostWysłany: Pon Gru 15, 2014 11:04 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Może dałoby się uratować napisane kiedyś programy, przerabiając je na dialekt pochodzący od Quick Basic-a, czyli Free Basic? Bo podejrzewam, że dostosowanie ich do dowolnej wersji Visual Basic .NET skończy się na napisaniu praktycznie od nowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
samolot

PostWysłany: Pon Gru 15, 2014 8:47 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ja, przypominając sobie Turbo Basic, to pamiętam, że wtedy jego plusem było to, że był od razu z środowisku Turbo Basica kompilowany do wersji .exe i w takiej postaci był w miarę przenośny na inne komputery z DOS-em. W przeciwieństwie do GWBasica i QBasica zawartych w systemie Windows. Ale zakres stu kilkudziesięciu poleceń, jakie te języki oferowały, dziś wydaje sie zdecydowanie za ubogi. Potem, gdy Microsoft stworzył Visual Basic i ja go poznałem, zrozumiałem, że 'stare "różne basici" odejdą szybko do lamusa. Potem znowu Microsoft rozpoczął tworzyć środowisko .NET. I co sie okazało? znów są tu "języki interpretowane" , chociaż teraz to jest już pomyślane znacznie szerzej i uwzględnia dzisiejsze realia.
Jeśli piszesz o uratowaniu starych programów, to ja widzę to jedynie tylko tak, że mogę sobie stare kody w plikach .bas otworzyć w notatniku i traktować je jako wyjściowy pseudokod do pisania nowego kodu.
Ale jeśli o mnie chodzi, to wszystkie moje stare pomysły z okresu Turbo Basica zrealizowałem potem w środowosku VB6 i VB.NET. Oczywiscie te, ktore sie do tego nadawały, bo na dużą część z nich dzisiaj patrzę niestety ze śwadomoscią swojej ówczesnej słabej wiedzy w programowaniu i ograniczoności tego języka. Starych kodów nie wyrzucam, ale uważam, że "to se ne wrati".

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne języki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach