Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Z czego się uczyć?

Idź do strony 1, 2  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Python
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luke

PostWysłany: Pią Cze 13, 2014 11:21 am  OP    Temat postu: Z czego się uczyć? Odpowiedz z cytatem Pisownia

Jakie polecacie książki, kursy, tutoriale do nauki Pythona (specjalnie nie precyzuję wersji, chyba najlepiej uczyć się tej najnowszej)?
I podobne pytanie jeśli chodzi o "frameworki webowe" - jaki polecacie na start i skąd się najlepiej uczyć (oprócz oficjalnej dokumentacji).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nowator

PostWysłany: Pią Cze 13, 2014 10:14 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Co do nauki języka to nie mam pojęcia. Ja uczyłem się go przy okazji z jakimiś kursami MOOC. Sam język wydaje mi się bardzo intuicyjny i przyjazny dla programisty, wiec nauka powinna być szybka i przyjemna.

Natomiast jeśli chodzi frameworki webowe to znam jeden, Django. Uczyłem się go z tej oto strony www.djangobook.com i bardzo sobie chwalę, chodź wiele rzeczy trzeba później uzupełniać dokumentacją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Sinus32

PostWysłany: Sob Cze 14, 2014 1:33 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cytat:
Z czego się uczyć?

Ze wszystkiego co znajdziesz w sieci. Niestety nie ma znaczenia którą książkę wybierzesz. Jeżeli zaczynasz to Helion ma kilka publikacji, ale nie znajdziesz w nich wszystkiego. Sporo (więcej niż w książkach) znajdziesz przez google, ale przełącz język na angielski.

Cytat:
specjalnie nie precyzuję wersji, chyba najlepiej uczyć się tej najnowszej

Nie do końca. By pisać w tym języku nowe aplikacje to potrzebujesz znajomości pythona 3.2 plus rozszerzenia i mankamenty wersji 3.4, oraz musisz znać pythona 2.7. Wszystko przez to, że python 3.2 jest "niekompatybilny" wstecz z wersjami 2.X (a większość bibliotek powstawała, lub wciąż posiada przede wszystkim, wersje dla pythona 2.7), natomiast jeżeli jakaś biblioteka została przeportowana na 3.2 (najczęściej z wykorzystaniem standardowego konwertera, który dużo potrafi ale za mało) to może nie działać pod 3.4. (AFIK z punktu widzenia historii kod był konwertowany z 2.7 na 3.2, bo 3.2 było pierwszą stabilną, kompletną i niekompatybilną wstecz, wersją pythona 3, która przypadła ludziom do gustu. Na chwilę aktualną warto zaznajomić się z pythonem 3.4.1)

Python 3.2+ jest znacznie bardziej dopracowany niż jego poprzednicy, pisze się w nim wygodniej, lepiej, bardziej efektywnie i ogólnie jest bardziej usystematyzowany niż 2.X. No i to jest moja całkowicie subiektywna opinia.

Co do dokumentacji, to najwięcej dowiesz się ze źródeł. Owszem - z miejsca gdzie pobierasz bibliotekę dowiesz się jak jej użyć w ogólnym przypadku, ale szczególne przypadki poznasz z samych źródeł biblioteki. Standardem jest że ściągając bibliotekę ściąga się źródła, a nie coś prekompilowanego.

Co do środowiska to polecam Eclipse z dodatkiem PyDev. To cudo daje wszystko co potrzeba, łącznie z debuggerem.
Powrót do góry
marcin_an

PostWysłany: Sob Cze 14, 2014 1:49 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

A co do zgodności bibliotek: wall of shame.
Merano

PostWysłany: Nie Sie 24, 2014 8:43 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Kilka razy spotkałem się z radą, aby uczyć się Pythona bezpośrednio z oficjalnego tutoriala.
Tu jest proste wprowadzenie w języku polskim https://brain.fuw.edu.pl/edu/TI:Programowanie_z_Pythonem oraz http://www.python.rk.edu.pl/w/p/podstawy/ i tłumaczenie "A Byte of Python" http://python.edu.pl/byteofpython/index.html#byteofpython-index. Z sieci można też ściągnąć wiele ciekawych ebooków: http://it-ebooks-search.info/search?q=python&type=google
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mrowek

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 12:10 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

nie ucz sie pytona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
marcin_an

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 12:38 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Czemu?
Powrót do góry
Merano

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 4:13 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

mrowek napisał:
nie ucz sie pytona.

Dosyć dziwna odpowiedź. To tak jakby z góry radzić wszystkim aby nie uczyli się Ruby, JavaScript, Scala, VB, C++, Java, itd. Można nie uczyć się Pythona bo akurat danej osobie nie będzie potrzebny, ale żeby dawać ogólną radę aby nie uczyć się go?
Powrót do góry
Luke

PostWysłany: Czw Sie 28, 2014 9:07 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Chciałem się nauczyć Pythona, bo wykorzystuję go na praktykach, a bardzo prawdopodobne, że będę też go wykorzystywał w celach zarobkowych.
Też nie rozumiem tego odradzania (trolling?) - nie jest to język idealny, ale nie gorszy od masowo wykorzystywanego PHP.

Osobiście brakuje mi w nim elastyczności składni (jak w Rubym) i definiowania funkcji (np. in place) z taką łatwością jak w JS.
Ale jak projekt jest w Pythonie, to piszemy w Pythonie. ;)
Powrót do góry
Hashedone

PostWysłany: Pią Sie 29, 2014 10:40 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Akurat python jest jednym z najbardziej przydatnych języków programowania, a przy tym jednym z najprostszych - nie rozumiem czemu ktoś miałby się go nie uczyć. A ja polecam darmową książkę "Dive in Python" - do znalezienia na WikiBooks (także w polskiej wersji - ale nie pamiętam czy cała przetłumaczona).
"Jeśli profesor będzie wymagał, żeby podczas pisania kodu chodzić po ścianach, to student ma obowiązek chodzić po ścianach, bo inaczej nie zaliczy. Podane informacje dotyczą normalnych sytuacji. Profesorowi pisz jak profesor chce." ~ marcin_an, 2008
Powrót do góry
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Python Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach