Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

UML - wyjaśnienie

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne języki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dolaresss

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2014 7:03 pm  OP    Temat postu: UML - wyjaśnienie Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witam

Chciałabym aby ktoś mi wytłumaczył w sposób normalny na czym polega język UML. Mój wykładowca, a jednocześnie prowadzący zajęcia wymaga diagramów użycia, diagramów klas, diagamów przepłyów danych i diagramów czynności czy też akywności. Niestety pan za bardzo sam tego chyba nie rozumie a wymaga. Jestem studentką zarządzania na 2 roku i wybrałam sobie wirtualną przymierzalnie. Jak ktoś mi wytłumaczy to naprawde bardzo dobrze, bede wdzieczna:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcin_an

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2014 7:13 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

UML jest sposobem wizualizacji struktury i zachowania oprogramowania (generalnie obiektowego) i ewentualnie interakcji między elementami systemu.

Przyzwoite przykłady z wyjaśnieniem

Filip

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 4:48 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

UML to język, który stara się pełnić rolę języka uniwersalnego w procesie opisywania oprogramowania (i nie tylko). W ogólności służy do prezentacji modelu jakiegoś wycinka rzeczywistości - czy ma to być wycinek "sklep internetowy" czy też "portal społecznościowy", ten język powstał po to, żeby dało się to opisać.

W uproszczeniu: wyobraź sobie, że masz zrobić projekt (albo opisać istniejący kod, w sumie bez znaczenia, to jest język opisu, więc nie ma większej różnicy, czy mówisz o czymś, co będzie dopiero tworzone, czy o czymś, co istnieje) sklepu internetowego. Na pewno wyodrębnisz takie pojęcia jak "klient", "produkt", "zakup", etc. Wyobraź sobie teraz, że projekt będzie realizowany przez 2 zespoły programistyczne. Jeden z nich dotychczas opisywał swoje programy w języku naturalnym prozą, drugi - miał określony słownik i projekt opisywał tabelami. Oba zespoły przywykły do swoich notacji i szybko je czytają, ale druga notacja wymaga od nich jakiegoś (zapewne małego) wysiłku - powiedzmy, że przez 1/4 projektu (zanim nie przywykną) spowolni ich to o 10% (bo będą chwileczke dłużej siedzieć nad zrozumieniem kolejnej tabeli). W tym miejscu właśnie wchodzi UML - jest to jednolity i standardowy język, którego można użyć w dowolnej sytuacji.

Co ważne - UML to nie język programowania, to jest sposób komunikacji. Jasne, są programy które na podstawie UMLa generują kod, ale nie to jest celem jego istnienia.

i tyle.

Google niech Ci wujem będzie, StackOverflow bratem, a Wikipedia siostrą...
Oto czemu uzywam Ubuntu
Jak pytać? | Jak zgłaszać błędy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne języki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach