Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

[VBS] Automatyczna zmiana adresu IP i bramy

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne języki skryptowe, przetwarzanie danych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dudus8828

PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 1:57 pm  OP    Temat postu: [VBS] Automatyczna zmiana adresu IP i bramy Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witam,

Mam za zadanie zmienić podsieć dla wszystkich komputerów. IP na komputerach musi być niestety statyczne.
I teraz bym potrzebował skrypt, który by to zrobił ale nie wiem jak się za to zabrać bo nigdy nie pisałem VBS. Ma to działać na WIN 7 WIN XP. Prostego bata potrafię zrobić, który zmienia ustawienia karty sieciowej ale to nie wystarczy. Komputery wszystkie będą z maska 255.255.255.0 chodzi o zmianę tylko 3 oktetu adresu ip
np. jak mam 192.168.1.100 to żeby było 192.168.3.100 no i do tego brama 192.168.3.1 maska i dns pozostają takie jak były.
Założenia

1.Odczytać nazwę aktywnego połączenia sieciowego aby wiedzieć jakie trzeba zmienić
2. Odczytać 3 oktet adresu Ip aby zobaczyć w jakiej podsieci aktualnie się znajduje od tego będzie zależało w do jakiej podsieci będzie przypisany
3. odczytać 4 oktet adresu ip bo o ma zostać nie zmieniony
4. dokonać zmian nowy adres ip i nowy adres bramy

Gdybym miał taki skrypt może udało mi by się wrzucić to do GP i zapuścić go przy logowaniu.

Gdyby ktoś potrzebował tu jest rozwiązanie

http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/jak-zmienic-dwa-poczatkowe-oktety-w-adresie-ip.aspx
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne języki skryptowe, przetwarzanie danych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach