Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Dowcip - czwarta edycja

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 47, 48, 49  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mikra

PostWysłany: Pią Lip 07, 2017 7:46 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Polak nie znosi wiz i Donald Trump też nie znosi wiz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
samolot

PostWysłany: Pią Lip 07, 2017 8:48 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Zadziwiająca zbieżność interesów :)
Mikra

PostWysłany: Sro Lip 12, 2017 8:15 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Kierownik - sekretarce:
Pani Zosiu, czy może Pani przegrać naszym partnerom wyniki za kwiecień, oni zaraz podejdą.
- Dzień dobry, czy to Panom mam przegrać wyniki miesięczne?
- Dzień dobry, tak, nam, gdyby była Pani uprzejma, tu mamy czysta dyskietkę.
- Ależ oczywiście.
Wstawia dyskietkę do napędu i...
# mkfs -t vfat -c /dev/fd0h1440
# mount -t vfat -o iocharset=iso8859-2,codepage=852 /dev/fd0 /mnt/floppy
# find / -noleaf -type f -name Wyniki_Kwiecień.[a-zA-Z] -exec cp '{ }' /mnt/floppy \;
# ls -la /mnt/floppy/Wyniki_Kwiecień.[a-z][A-Z] && sync && sleep 3
wyciąga dyskietkę i podaje.
Partnerzy: o k*rwa!
Sekretarka: oj, znowu odmontować zapomniałam.

* * *

Wówczas uczeni w piśmie i agenci BSA przyprowadzili do niego kobietę, którą pochwycono na kopiowaniu CD-ków, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego:
Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na kopiowaniu CD-ków. W prawie Ustawa o Prawach Autorskich nakazuje nam takie kamieniować. A Ty co mówisz?. Mówili to wystawiając go na próbę, aby mieli o co go oskarżyć.

Lecz on nachyliwszy się nad laptopem kodował w assemblerze. A kiedy w dalszym ciągu go pytali, podniósł się i rzekł do nich: Kto z was nie miał nigdy pirackiej kopii, niech pierwszy rzuci na nią kamień. I powtórnie nachyliwszy się kodował w assemblerze. Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko on i kobieta, stojąca na środku.
Wówczas, zachowawszy kod na dysku rzekł do niej "Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?" A ona odrzekła "Nikt, Panie!". Rzekł do niej: i ja ciebie nie potępiam. Idź, a od tej chwili nie bierz już do ręki CD-ka chronionego prawem autorskim.

A oto znów przemówił do nich tymi słowami: Ja jestem open source, kto idzie za mną, nie będzie płacił bandytom za licencje. Rzekli do niego prawnicy: Ty sam sobie wydajesz licencję. Licencja twoja nie jest prawdziwa! W odpowiedzi rzekł do nich: Nawet jeśli ja sam sobie wydaję licencję, licencja moja jest prawdziwa, bo wiem skąd powstał mój kod źródłowy open source i jak będzie działał. Wy zaś nie wiecie ani co jest w execach, ani co one robią. Wy dajecie sąd według zasad bandyckich, ja nie bronię licencji nikomu. A nawet, jeśli zabronię, to moja licencja jest prawdziwa, bo nie jest to mój exec, ale wszystkich, którzy się do niego przyczynili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
hurgadion

PostWysłany: Czw Lip 13, 2017 3:49 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

trochę po bandzie... w tej tematyce jednak zdecydowanie bardziej mi się podobało opowiadanie "Pętla histerezy" z antologii s-f...
ksiegowy

PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 3:01 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Jasiu wraca po szkole do domu. Mama pyta:
- Jasiu i jak tam w szkole?
- Dobrze, mamo
- A jak tam religia?
- No, pani nam opowiadała jak Mojżesz wyprowadzał lud wybrany z ziemi egipskiej.
- To powiedz, jak to było.
- Więc tak szli, szli, szli i doszli do Morza Czerwonego, Mojżesz wyciągnął telefon komórkowy, zadzwonił po ekipę budowlaną, ekipa wybudowała most, przeszli na drogą stronę i poszli dalej.
- Jasiu! Pani wam to powiedziała?!
- Mamo, jakbym powiedział to tak, jak pani opowiadała to nigdy byś w to nie uwierzyła.

hurgadion

PostWysłany: Czw Sie 03, 2017 12:28 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

co byś zjadł Kochanie ? tako... taco ? noo, jako tako...
hurgadion

PostWysłany: Czw Sie 03, 2017 2:52 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

mam pewną teorię... a może naszego Pana od Środowiska jakiś kornik wydymał... to znaczy komornik... i mu się kojarzy...
Mikra

PostWysłany: Pon Sie 28, 2017 7:34 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Polski akcent w teledysku zza żelaznej kurtyny (3:25)
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Sro Gru 20, 2017 10:24 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Pytanie brzmi, po której stronie żelaznej kurtyny jesteśmy my? Wszystko wskazuje na to, że po tej gorszej.
Jedno się nie zmienia: oceniając jakość "strony za kurtyną" nadal patrzymy na wschód, tyle, że kurtyna nie tyle przesuwa się na zachód co wraca na zachód :(

Mikra

PostWysłany: Wto Gru 26, 2017 8:24 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Samolot, nie zadawaj takich pytań, bo o godzinie 6:00 pan Zero osobiście zapuka do twoich drzwi. ;)

W załączniku fragment zarządzenia wojewody w sprawie dekomunizacji i nadania ulicy imienia Z. Herberta. Nie dość, że fatalnie sformatowane, to z licznymi odnośnikami do Wikipedii. :P (Źródło)

wojewoda.png
 Opis:
Zarządzenie

Pobierz
 Nazwa pliku:  wojewoda.png
 Wielkość pliku:  150.78 KB
 Pobierano:  42 raz(y)

Powrót do góry
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 47, 48, 49  Następny
Strona 48 z 49

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach