Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Odczyt dysku twardego

Idź do strony Poprzedni  1, 2

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Elektronika, programowanie niskopoziomowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mgr.Dobrowolski

PostWysłany: Sro Sie 15, 2012 11:03 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Gdzie tam przeplot (to były perwersje), formatowanie oznaczało chyba aż naniesienie synchronizacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
adam12112

PostWysłany: Czw Sie 16, 2012 5:05 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

marcin_an napisał:
adam12112:
To jest forum, nie prywatny helpdesk. Każdy może się wypowiedzieć w jaki sposób chce, jeśli jest to na poruszany w wątku temat lub na temat tego, co w wątku się dzieje. Jeżeli Mgr.Dobrowolski uważa, że na coś warto zwrócić uwagę, to ma pełne prawo to zrobić. Jeżeli sprawa jest ważna, to ma wręcz społeczny obowiązek zwrócić uwagę, chociaż niestety ostatnio - przez wszechobecny tymiwisizm - zwyczaj ten upada.

Z dyskiem trudno pomóc głównie dlatego, że nie wiadomo, co z nim jest. Ba - nie wiadomo nawet, czy w ogóle nadaje się on do podłączenia do peceta. Nie napisałeś, co to za dysk. Podajesz też sprzeczne informacje. Najpierw piszesz, że dysk jest widziany w menedżerze urządzeń, a potem - że nie można uruchomić komputera, gdy jest podłączony (z opisu wynika, że to nie jest dysk SATA, a tylko te można bezpiecznie podłączyć już w trakcie pracy komputera). Nie wiadomo nawet jakim menedzerze urządzeń. Pod jakim systemem operacyjnym? Jako co jest widziany? Co jest wykrywane? Piszesz, że nie jest uszkodzony, ale zapisany w nieznanym systemie plików. Na jakiej podstawie wyciągasz takie informacje, skoro nie możesz się do niego dostać? Co więcej: czemu twierdzisz, że nie jest uszkodzony, skoro z twojego opisu wynika, że nie przechodzi POSTu, co jest podstawowym dowodem na uszkodzenie elektroniki dysku? Jeżeli możesz się do niego dostać, to co jest w tablicy partycji (bo rozumiem, że na tej podstawie ustaliłeś, że jest tam ten nieznany system plików)? Udostępnij jakieś informacje, bo w tej chwili twoje pytanie brzmi mniej więcej jak: "Widziałem czerwony samochód jadący do Warszawy. Co jest w nim zepsute?".

Mgr.Dobrowolski:
Ale ja nie mówię o ustawianiu systemu plików, bo zwykle to dzisiaj rozumie się jako formatowanie. Mówię o pełnym formatowaniu - zaczynając od ustawienia np. odpowiedniego przeplotu. Dawno, dawno temu trzeba było takie rzeczy robić i było to zwane formatowaniem niskopoziomowym. Nie było to formatowanie partycji, tylko całego dysku jako urządzenia. I razem z partycjonowaniem i ustawianiem systemu plików było to formatowanie. Stąd wynika, że Garf nie popełnił wielkiego błędu. Po prostu określenie, którego użył, w którymś momencie historii przestało mieć sens w swoim pierwotnym znaczeniu i uzyskało nowe znaczenie, dotyczące właśnie ustawiania systemu plików.

Jesteś administratorem i dziwi mnie że tak piszesz, odpowiedzi Mgr.Dobrowolski nie były na temat, nikomu nie bronie założyć temat o definicjach i ich znaczeniu, rysie historycznym itp.
Co do dysku to napisałem że pochodzi z systemu wbudowanego, to że jest sprawny wiem bo tam gdzie był zamontowany działał poprawnie. Nie znam systemu w jakim pracował bo układach z systemem wbudowanym trudno mówić o czymś takim jak system bo często jest to program działający tylko w danym urządzeniu.
Dla mnie odczyt takiego dysku to temat godny zainteresowania jeśli uważasz że nie to usuń temat a dla mnie bana czy jak tam uważasz skoro nie pasuje do tego forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
climerx

PostWysłany: Czw Sie 16, 2012 8:49 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Jeśli jesteś przekonany, że jest po prostu inny system plików, a dysk jest sprawny spróbuj może użyć innego systemu operacyjnego do odczytania tego systemu plików. Wiedzy na ten temat zbytnio nie mam, ale spróbować ci przecież nie zaszkodzi.

PS. wątpie aby to zadziałało, prędzej uświadomi ci, że problem leży w innym miejscu (zwracam uwage na nie przejście POST'u przez dysk)

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Elektronika, programowanie niskopoziomowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach