Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Najkrótsza droga wyjścia z labiryntu.

Idź do strony 1, 2  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Algorytmy + inżynieria oprogramowania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
takeshi2318

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 2:12 pm  OP    Temat postu: Najkrótsza droga wyjścia z labiryntu. Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witam mam takie zadanie o następującej treści: treść posta przeniesiona do posta przez moderatora,
i chciałby się zapytać z czego najlepiej w nim skorzystać gdyż napisałem już 2 programy z własnym algorytmem ale żaden z nich nie chciał działać, z góry dzięki za pomoc.

Treść posta przeniesiona do posta przez moderatora. Po co rozbijasz treść posta na kilka serwisów!? marcin_an

Labirynt.pdf
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  Labirynt.pdf
 Wielkość pliku:  114.61 KB
 Pobierano:  278 raz(y)

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hurgadion

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 2:39 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witam,
niedawno był poruszany tutaj na forum problem perkolacji, w którym podjąłem próbę rozwiązania podobnego problemiku do Twojego (niestety nie w C++): http://www.coderscity.pl/ftopic41385.html?sid=02e1ee237572aaf65793cb36bb1a50dd Wydaje mi się, że metoda losowego błądzenia po kracie powinna rozwiązywać Twój problemik (po dołożeniu odpowiedniego warunku, zmodyfikowaniu kodu i przełożeniu go na C++), jednak może to być metoda czasochłonna... Możliwe, że istnieją bardziej optymalne metody wyszukiwania drogi w labiryncie... Chętnie bym się dowiedział, jak ten problemik można inaczej ugryźć... Pozdrawiam.

takeshi2318

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 3:03 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Myślałem osobiści o algorytmach wyszukiwania ścieżki typu A-star albo Dijkstra, ale niestety są one trudne w implementacji...
Powrót do góry
hurgadion

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 3:25 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Zastanów się czy wspomniane przez Ciebie algorytmy nadają się do Twojego problemu, wydaje mi się, że są to typowe algorytmy przeznaczone do wyszukiwania minimalnych ścieżek na grafie, a Twój problemik jest chyba zupełnie innego typu, pzdr.
izaw

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 3:42 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Klasyczne przeszukiwanie wszerz. Na każdym poziomie masz wszystkie pola o danej odległości.
Hashedone

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 4:43 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

hurgadion napisał:
Zastanów się czy wspomniane przez Ciebie algorytmy nadają się do Twojego problemu, wydaje mi się, że są to typowe algorytmy przeznaczone do wyszukiwania minimalnych ścieżek na grafie, a Twój problemik jest chyba zupełnie innego typu, pzdr.

To jest dokładnie poszukiwanie najkrótszej ścieżki w grafie.

@takeshi2318 - które spośród A* i Djikstry są trudne w implementacji? Djikstra to przeszukiwanie wszerz, A* dodaje do tego tylko cheurystykę (która dla tego typu przypadków jest bardzo prosta).

"Jeśli profesor będzie wymagał, żeby podczas pisania kodu chodzić po ścianach, to student ma obowiązek chodzić po ścianach, bo inaczej nie zaliczy. Podane informacje dotyczą normalnych sytuacji. Profesorowi pisz jak profesor chce." ~ marcin_an, 2008
Powrót do góry
hurgadion

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 4:52 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Chyba rozumiem... W takim razie problem perkolacji także sprowadza się do klasycznego problemu :)

Ostatnio zmieniony przez hurgadion dnia Sro Gru 28, 2011 5:02 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
takeshi2318

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 4:58 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

A czy mógłby ktoś, napisać mi (możebyć w pseudo kodzie) jak mniej wiecej ma wyglądać ta cheurystyka? Bo w teorii działanie tych algorytmów rozumiem ale jak otworzyłem kod A* to zgłupiałem...
Powrót do góry
izaw

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 5:23 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Zacznij od napisania klasycznego przeszukiwania wszerz. W twoim problemie pewnie to wystarczy.

Jeżeli będziesz potrzebował optymalizacji to dodasz A*. Zacznij od wikipedii.

marcin_an

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 5:24 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ciekawi mnie, czy można - skoro zakazano używać znaku [ - skorzystać z ciągu znaków <:

;P

Dla osób, które widziały wcześniejszą, już usuniętą wersję posta: oczywiście mój błąd - nie będzie prostszy w implementacji. Dlatego też usunąłem tę część wypowiedzi.

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Algorytmy + inżynieria oprogramowania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach