Forum Coders' city Strona Gwna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Potrzebuj szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Czy Java kiedy? b?dzie szybka?

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Java
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
speedy134
Go

PostWysany: Pon Sie 10, 2020 11:32 am  OP    Temat postu: Czy Java kiedy? b?dzie szybka? Odpowiedz z cytatem Pisownia

Mam pewne do?wiadczenie w Javie, ale ostatnio postanowi?em sprbowa? Rusta.
Ledwie si? go troche nauczy?em, jestem mega noobem, a praktycznie ka?dy kod jaki napisa?em by? 3-10x szybszy od Javy i potrzebowa? 10-100x mniej pami?ci. Ponadto nie pisze si? wcale wolniej ni? w Javie.

Konkretny przyk?ad:
Prosty mikroserwis hello-world. W Javie (Spring) z?arte 500 MB RAMu i marne 40k zapyta? na sekund?, a przecie? on nic nie robi.
To samo w Ruscie, nie do?? ?e krtszy kod i mniej upierdliwa konfiguracja, to jeszcze 250k zapyta? na sekund? i... 6 MB RAMu.

No i tak si? teraz zastanawiam, czy warto i?? dalej w Jav?, czy rzuci? to i mocniej pocisn?? Rusta?
My?licie, ?e b?dzie na to rynek? Bo to dla mnie wygl?da na miazg? z Javy - wiem, ?e jest jeszcze popularna, ale w sumie - ma jeszcze jaki? sens?
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Java Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Moesz pisa nowe tematy
Moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Moesz dodawa zaczniki na tym forum
Moesz pobiera pliki z tego forum

Debug: strone wygenerowano w 0.19876 sekund, zapytan = 12
contact

| Darmowe programy i porady Jelcyna | Tansze zakupy w Helionie | MS Office Blog |