Forum Coders' city Strona Gwna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Potrzebuj szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

[WPF C#] Button z kolorem

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Visual Studio: C#, VB, VC++, …
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Grzegorz123

Doczy: 27 Cze 2017

PostWysany: Czw Lut 28, 2019 10:52 am  OP    Temat postu: [WPF C#] Button z kolorem Odpowiedz z cytatem Pisownia

Nie wiedziaem jak zatytuowa wtek.

Mam teraz przycisk zdefiniowany tak:
Kod:
<Button
   x:Name="ColorRed" IsEnabled="False" BorderBrush="{x:Null}"
   ToolTip="Holotype" HorizontalAlignment="Left" Margin="602,62,0,0"
   VerticalAlignment="Top" Width="24"  Height="24"  Click="ColorRed_Click">
   <Image Source="Images/Red18.png" Width="16" Height="16" />
</Button>

Jako tre buttona wstawiony jest czerwony prostokt 16x16px z pliku PNG.
Pytanie jest takie: czy mona zrobi tak, eby uzyska taki sam efekt ale bez pliku png np. narysowa prostokt, wypeni itp. Docelowo chodzi mi o to, eby definiowa kolor w zasobach i atwo go zmienia bez potrzeby tworzenia kolejnych kolorowych maych plikw.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sinus32

Doczy: 20 Sty 2007

PostWysany: Czw Lut 28, 2019 8:24 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Mona.

Wystarczy uy elementu <Rectangle ... /> zamiast <Image ... />.
Mona te po prostu ustawi kolor ta przycisku.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Grzegorz123

PostWysany: Nie Mar 03, 2019 12:15 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Dzikuj. Czasem na proste rozwizania najtrudniej jest wpa.
Powrt do gry
Grzegorz123

PostWysany: Pi Mar 15, 2019 11:35 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Wymyliem jeszcze inne rozwizanie. Znalazem w sieci kontrolk ColorPicker, ktra bya najbardziej zbliona do moich potrzeb, przerobiem j nieco dostosowujc wygld, dodaem waciwoci i metody ale nie potrafi zrobi przycisku takiego jak bym chcia (chocia to powinna by prostsza sprawa). Zaczam grafik z tym co jest i co chciabym uzyska. Dodaj te kod kontrolki, moe kto chciabyby mi pomc ?
Niestety przy kadej dotychczasowej prbie przycisk rozjeda si, nie mog sobie z tym poradzi.

ColorPicker.zip
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  ColorPicker.zip
 Wielko pliku:  14.97 KB
 Pobierano:  8 raz(y)

ColorPicker1.jpg
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  ColorPicker1.jpg
 Wielko pliku:  76.84 KB
 Pobierano:  8 raz(y)

Powrt do gry
samolot

Doczy: 26 Sty 2006
Skd: Toru

PostWysany: Sob Mar 16, 2019 6:10 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Jeli chodzi o zmian koloru ta buttona i koloru jego czcionki to przecie jest to z pomoc kodu proste. Na przykad w zdarzeniach MouseEnter i MouseLeave buttona wstawiam taki kod:
Kod:
   Private Sub plcPodgadBIOZ_MouseEnter(sender As Object, e As System.EventArgs) Handles plcPodgadBIOZ.MouseEnter
        With sender
            .BackColor = Color.Yellow
            .ForeColor = Color.Black
        End With
    End Sub

Private Sub plcPodgadBIOZ_MouseLeave(sender As Object, e As System.EventArgs) Handles plcPodgadBIOZ.MouseLeave
        With sender
            .BackColor = Color.DarkBlue
            .ForeColor = Color.White
        End With
    End Sub
co powoduje, e w chwili najechania myszk nad Button i w chwili jego opuszczenia przez wskanik myszki przycisk si "podwietla" i 'ganie", co sugeruje uytkownikowi, e " Button jest aktywny"

Zamiast zmiany samego ta mona na buton wstawia te obrazek. Ja wybieram sobie na butony pliki typu .png, ktre zapewniaj zachowanie przezroczystoci ta obrazka, bo to wg mnie daje adny graficzny efekt. Wywietla si rysunek obrazka, a to obrazka jest przeroczyste i przez nie wida to Buttona (patrz zacznik)

A co znaczy "rozjeda si", nie rozumiem?

Szukaj niebieski ty.png
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  Szukaj niebieski ty.png
 Wielko pliku:  7.73 KB
 Pobierano:  11 raz(y)

Grzegorz123

PostWysany: Nie Mar 17, 2019 10:59 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Dziki Samolot. Podsune mi pomys. Generalnie potrzebowaem doda nie tylko ikonk ale te waciwo ImageSource, eby mc wykorzysta kontrolk do zmiany koloru rnych elementw. Dodaem waciwo i bindowanie - wszystko dziaa jak naley.

Ja take preferuj PNG i dziki temu mona to byo bardzo uniwersalnie zrobi.
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Visual Studio: C#, VB, VC++, … Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Moesz pisa nowe tematy
Moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Moesz dodawa zaczniki na tym forum
Moesz pobiera pliki z tego forum

Debug: strone wygenerowano w 0.15107 sekund, zapytan = 13
contact

| Darmowe programy i porady Jelcyna | Tansze zakupy w Helionie | MS Office Blog |