Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Wstawianie daty po uzupełnieniu komórki

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Oprogramowanie biurowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chlewickip
Gość

PostWysłany: Nie Gru 23, 2018 1:03 pm  OP    Temat postu: Wstawianie daty po uzupełnieniu komórki Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witam. Potrzebuję rozwiązania jak za pomocą pola combi np.: w A1 (gdzie będzie wybór: "Do wykonania", "Wykonano", "Przesunięto", "Anulowano") wstawić datę wybrania jednej z tych opcji do np.: B1.
W skrócie: Pole combi jest przypisane do A1 i po wybraniu wpisu "Wykonano" w polu B1 wstawia się aktualna, niezmienna data wybrania wpisu.
Powrót do góry
plota

PostWysłany: Pon Gru 31, 2018 4:23 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cześć, wydaje mi się że powinieneś oprogramować zdarzenie Worksheet_Change. Na dole zamieszczam przykład wydaje mi się, że to powinno wystarczyć.
Pozdrawiam
plota

przykład.rar
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  przykład.rar
 Wielkość pliku:  12.16 KB
 Pobierano:  5 raz(y)

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolinavb
Site Admin

PostWysłany: Pon Gru 31, 2018 8:28 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

A ja poproszę o wyjaśnienie co miałeś na myśli pisząc:
Cytat:
niezmienna data wybrania wpisu
Powrót do góry
chlewickip
Gość

PostWysłany: Sro Sty 02, 2019 9:15 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

karolinavb napisał:
A ja poproszę o wyjaśnienie co miałeś na myśli pisząc:
Cytat:
niezmienna data wybrania wpisu

Chodzi mi o to, że jeśli 1 stycznia 2019 wybiorę z listy opcję "Wykonano", to po ponownym otworzeniu pliku w dniu np.: 03.01.2019 data 01.01.2019 się nie zmieni. Dodatkowo można by było zablokować możliwość zmiany wyboru na inny jeśli już dokonaliśmy wyboru.
Powrót do góry
chlewickip
Gość

PostWysłany: Sro Sty 02, 2019 2:39 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

plota napisał:
Cześć, wydaje mi się że powinieneś oprogramować zdarzenie Worksheet_Change. Na dole zamieszczam przykład wydaje mi się, że to powinno wystarczyć.
Pozdrawiam
plota

Jak zrobiłeś te listy rozwijalne? Ja robiłem je za pomocą Formantów, ale ty chyba inaczej?
Powrót do góry
plota

PostWysłany: Sro Sty 02, 2019 5:33 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Menu Dane, Poprawność danych, Lista.
Powrót do góry
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Oprogramowanie biurowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach