Forum Coders' city Strona Gwna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Potrzebuj szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Uruchomienie mdb z vba

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Bazy danych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Fafluchtmiszcz
Go

PostWysany: Wto Pa 09, 2018 12:10 pm  OP    Temat postu: Uruchomienie mdb z vba Odpowiedz z cytatem Pisownia

Jak uruchomi baz mdb powiedzmy test2.mdb uywajc VBA.
Powrt do gry
karolinavb
Site Admin

Doczy: 25 Maj 2005

PostWysany: Czw Pa 11, 2018 6:12 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Prosz poda blisze szczegy, rodowisko, cel...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Fafluchtmiszcz
Go

PostWysany: Czw Pa 11, 2018 11:04 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Pani Karolino poradziem sobie.
Ot posuyem si poleceniem shell.

Shell ("msaccess c:\baza.mdb")

A potrzebowaem tego, eby zrobi kopi zapasow mojej bazy. Aby to uczyni musiaem najpierw zamkn waciw baz i uruchomi drugi mdb, w ktrym pod przyciskiem miaem zdefiniowane tworzenie kopii zapasowej waciwej bazy wraz z doklejeniem daty archiwizacji.

Nie wiem czy to jest "eleganckie" rozwizanie, ale dziaa.

Dzikuj za odzew i pozdrawiam.
Powrt do gry
karolinavb
Site Admin

PostWysany: Czw Pa 11, 2018 7:25 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Panie ;-)) Fafluchtmiszcz
Zobacz opracowanie samego mistrza Krzysztofa Pozorka (Access MVP), cytowaam kod na forum:

Jak zatem z poziomu kodu VB skopiowa otwart/biec baz w inne miejsce
Powrt do gry
Fafluchtmiszcz
Go

PostWysany: Pon Pa 15, 2018 9:38 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Dzikuj za pomoc Pani Karolino.

Mam jeszcze jedno pytanie do Pani jako do Guru w dziedzinie VBA.
Ot chciabym wywietli komunikat w stylu "Prosz czeka trwa kopiowanie danych.." i teraz mam problemik:
1. Jak zrobi to msgbox-em to wywietla mi komunikat ale czeka na reakcj uytkownika i po naciniciu OK zamyka si i dalej nic.
2. Jeli chc wywietli napis na biecym formularzu, ktry pocztkowo jest ukryty a podczas procedury ma si pojawi to pojawia si dopiero po wykonaniu wszystkich komend - czyli dugo nic a dopiero na koniec wyskakuje info.
3. Prbowaem skonstruowa dodatkowy formularz z informacj ale te nie dziaa bo wyskakuje dopiero po zakoczeniu wszystkich operacji - czyli znowu dugo nic i na koniec dopiero info.

Jak to zrobi, jak z tym y ???
Powrt do gry
karolinavb
Site Admin

PostWysany: Pon Pa 15, 2018 7:08 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Poka jak to robisz w zaczniku.
I "bez pani" ;-))
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Bazy danych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Moesz pisa nowe tematy
Moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Moesz dodawa zaczniki na tym forum
Moesz pobiera pliki z tego forum

Debug: strone wygenerowano w 0.09727 sekund, zapytan = 11
contact

| Darmowe programy i porady Jelcyna | Tansze zakupy w Helionie | MS Office Blog |