Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Restart lub zawieszanie się komputera po wymianie pamięci RAM

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mikra

PostWysłany: Pon Lip 30, 2018 6:29 pm  OP    Temat postu: Restart lub zawieszanie się komputera po wymianie pamięci RAM Odpowiedz z cytatem Pisownia

Dotychczas w komputerze miałem zamontowane 4 kości RAM (1x2GB 800MHz, 2x1GB 800MHz, 1x1GB 667MHz). Ostatnio postanowiłem trochę rozbudować pamięć, zamieniając dwie kości 1GB na 2GB (obie "nowe" 800MHz). Po uruchomieniu BIOS przyjął do wiadomości nową ilość RAM-u, jednak już na początku ładowania systemu komputer się zresetował i tak cały czas. Włączyłem testowanie pamięci (MemTest86+ 4.2) i już na samym początku program się zawiesił (zdjęcie ekranu nr 1). Zamieniałem miejscami kości, wkładałem inne pamięci 1GB, ale za każdym razem efekt był taki sam - zawieszenie na samym początku testu. Jednak po wyjęciu pamięci 1GB, przy pozostawieniu trzech pamięci 2GB test został pomyślnie zakończony (zdjęcie ekranu nr 2).

Co może być przyczyną takiej sytuacji?

ekran2.jpg
 Opis:
Test zakończony

Pobierz
 Nazwa pliku:  ekran2.jpg
 Wielkość pliku:  147.71 KB
 Pobierano:  10 raz(y)

ekran1.jpg
 Opis:
Test przerwany

Pobierz
 Nazwa pliku:  ekran1.jpg
 Wielkość pliku:  151.64 KB
 Pobierano:  11 raz(y)

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
samolot

PostWysłany: Wto Lip 31, 2018 9:37 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Z tego, co doczytałem w moich niegdysiejszych notatkach, to pamięć RAM może być jedną przyczyn restartów komputera.
Ty akurat dołączyłeś nowe kości pamięci RAM. No i z treści twojego opisu wynika, że to ona może być wadliwa.

Mikra

PostWysłany: Czw Sie 02, 2018 7:18 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Tak początkowo podejrzewałem, że jedna lub obie pamięci mogą być uszkodzone. Jednak komputer się zawiesza tylko wtedy, gdy są włożone dwie nowe kości i dwie stare. Obecnie pracuję na dwóch nowych oraz jednej starej i nic złego się nie dzieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
samolot

PostWysłany: Nie Sie 05, 2018 10:37 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cytat:
Obecnie pracuję na dwóch nowych oraz jednej starej i nic złego się nie dzieje.

Czy mógłbyś podać typ/nazwę procesora?
Pytam z ciekawości, bo ja mam na przykład procesor: Intel(R) Core(TM) i7-4510U CPU @ 2.00GHz i na stronach producenta poczytałem na temat "Memory Specifications", a tam o "Memory Types"
Cytat:
Typy pamięci

Procesory Intel dostępne są w czterech różnych typach: w trybie pojedynczym, podwójnym, trójkanałowym i Flex.

Może więc dostępne typy obsługiwanej pamięci miały u ciebie znaczenie?

Mikra

PostWysłany: Czw Sie 09, 2018 6:52 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Mój procesor to: Procesor Intel® Core™2 Duo E7400. O obsługiwanej pamięci na razie nic nie znalazłem, ale może źle szukałem.;)
Powrót do góry
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach