Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Szukam zespołu pasjonatów do projektu a potem realizacji programu non-profit

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Visual Studio: C#, VB, VC++, …
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz Banasiak
Gość

PostWysłany: Czw Lip 26, 2018 9:33 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Kiedy zakomentuję tę linijkę: ====> ValueChanged(this,new EventArgs());
to wszystko działa. Zmieniłem <Button> na <RepeatButton> wszystko super. Jedyna niedogodność to brak możliwości wprowadzania liczby z klawiatury bezpośrednio do pola z miejscami po przecinku. Liczby całkowite przyjmuje ok ale miejsc po przecinku nie wyświetla, dopiero zmiana wartości buttonami wyświetla ustawioną ilość miejsc po przecinku.
Niestety z moją wiedzą nie udało mi się znaleźć miejsca gdzie mogę to zmienić. Póki co - utknąłem.
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Czw Lip 26, 2018 10:03 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

W środowisku projektowym, jeśli jest ono stworzone przez Microsoft, nacisnij F2, powinna ukazać się zakładka Object Browser. Jest to bardzo poręczna przeglądarka wszelkich nazw właściwości, metod, przestrzeni nazw każdego obiektu, który jest w projekcie aktualnie zaznaczony. Jest to bezcenne, bo w sytuacji, gdy pracujesz z mało znanym sobie obiektem projektu, to tam masz pokazane wszystko, co jego dotyczy.
Grzegorz123

PostWysłany: Sob Lip 28, 2018 9:18 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Znalazłem, popatrzyłem jak szpak w pięciogroszówkę, nawet obiekt znalazłem ale niestety bez głębszego zrozumienia z czym mam do czynienia chyba nie dam rady. Cóż, spróbuję jakoś do tego dojść.
Dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
samolot

PostWysłany: Wto Lip 31, 2018 9:54 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Tam klikając na zaznaczony element powodujesz pokazanie w prawym okienku listę i hierarchię jego przestrzeni nazw. Możesz je przeglądać i trafisz na zawarte w nich "obiekty", które mają swoje właściwości i metody. To jest właśnie duże ułatwienie, bo, "chodząc" po tej liście, powodujesz, że u dołu okna pokazują się ich opisy, z których wynika, czy są to właściwości tylko do odczytu, czy również do ustawiania. Podobnie z pokazywaną listą metod poszczególnych obiektów, trafisz na podpowiedzi, co one robią. I nawet jeżeli od razu trudno wyczuć, do czego można je potencjalnie wykorzystać, to, mając to specyficzne nazewnictwo, możesz go użyć w poszukiwaniach na stronach MSDN. I tak po nitce do kłębka można sporo się dowiedzieć. Bo przy elementach dla kogoś nowych i nie poznanych największą barierą jest brak znajomości nazw obiektów, właściwości i metod. Jak do tego ma się dostęp, to napisanie kodu z nich korzystającego to jest tylko kwestia chęci i czasu.
Grzegorz123

PostWysłany: Sro Sie 01, 2018 8:23 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Dzięki Samolot. Jak zwykle dałeś wiele cennych uwag pozwalających zrozumieć to i owo.

Znalazłem wreszcie co jest nie tak. Nie dałem w XAML ValueChanged="..." - prozaiczne ale wymęczyło mnie nieźle. Wszystko teraz działa ok jeśli tworzę nową kontrolkę. Natomiast chcąc zmienić istniejącą np.

to było
Kod:
<!--    <xctk:DoubleUpDown x:Name="Label_width" Minimum="10" Maximum="75" FormatString="F1"
Increment="0.1"  HorizontalAlignment="Left" VerticalAlignment="Top"  Height="24" Margin="38,90,0,0"
IsEnabled="False" ValueChanged="Label_width_ValueChanged" Width="50"/-->

wstawiłem:
Kod:
<my:NumericSpinner IsEnabled="False" x:Name="Label_width" Value="10.0" MinValue="10" MaxValue="75" Step="0.1" Height="24" Width="50"
ValueChanged="Label_width_ValueChanged" Margin="38,90,1009,515"/>

i przy kompilacji wywala komunikat:
Argument "2": nie można przekonwertować z "StopByte.Control.NumericSpinner" na "Xceed.Wpf.Toolkit.DoubleUpDown"

Może jakieś sugestie gdzie szukać ? Jakieś dyrektywy... deklaracje... czy co ?!
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Sro Sie 01, 2018 9:53 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Jeśli komunikat wskazał wiersz, gdzie jest ten błąd, to w trybie projektowym ustaw wskaźnik myszki nad tym kodem, i spróbuj "zmienić coś po kropce". Przykładowo w kodzie:
Cytat:
StopByte.Control.NumericSpinner"

wstaw kursor po kropce przed właświwością zaznaczonąna czerwono i przesuń napis NumericSpinner o jedną spację na prawo. Wówczas funkcja podpowiedzi Intelisense powinna pokazać dymek, opisujący jekiego typu jest to obiekt, czy to liczba i czy jest na przykład typu integer czy typu Double. Wiedząc co to jest, możesz się zorientować, czy jest to "konwertowalne" na to:
Cytat:
"Xceed.Wpf.Toolkit.DoubleUpDown"

Prawdopodobie zajarzysz, jaki typ musi reprezentować element .NumericSpinner przed podstawieniem go do DoubleUpDown
Z kolei natomiast korzystając z funkcji Intelisense możesz także sprawdzić, jakiego typu danych oczekuje właściwość DoubleUpDown.
Jeśli komunikat podpowiada, że "nie można przekonwertować..." to sprawdź czy przy komunikacie o błędzie pojawia się link z propozycją dalszej pomocy.

Grzegorz123

PostWysłany: Sro Paź 17, 2018 7:14 pm      Temat postu: Problem z jakością wydruku w Windows 7 Odpowiedz z cytatem Pisownia

Drukując z aplikacji w Windows 7 kiedy tekst ma orientację pionową (a czasem przy zwykłym poziomym tekście) pojawia się problem z jakością wydruku. Wszystkie litery są lekko rozmyte. Ponadto wydruk na tej samej drukarce z Window 10 - jest zawsze ok.
Kombinowałem z różnymi frameworkami, papierem - nic. W W7 -źle, w W10 - ok.

Może ktoś miał podobne doświadczenia i mógłby przynajmniej zasugerować gdzie szukać przyczyn ?!
Załączam przykład "rozjechania" wydruku.

jakosc.jpg
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  jakosc.jpg
 Wielkość pliku:  63.46 KB
 Pobierano:  1 raz(y)

Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Sro Paź 17, 2018 8:04 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Jeśli Ci się to przyda, to proszę bardzo. Masz poniżej kod w VB.NET dotyczący jakości rysowanego tekstu przez funkcje graficzne
Kod:
Private Sub plcWygladzanieTekstu_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles plcWygladzanieTekstu.Click

Dim Grafika As System.Drawing.Graphics = Me.CreateGraphics
        Dim Alfa As Integer, Czerwony, Zielony, Niebieski As Integer
        Alfa = 255 : Czerwony = 0 : Zielony = 0 : Niebieski = 0
        Dim KolorPisma As Color = Color.FromArgb(Alfa, Czerwony, Zielony, Niebieski)
        Dim KolorPisma1 = System.Drawing.SystemColors.ButtonFace
        Dim Pisak As New SolidBrush(KolorPisma)
        Dim StylPisma As FontStyle = FontStyle.Bold
        Dim JednistkaGrafiki As New GraphicsUnit
        JednistkaGrafiki = Pixel
        Dim Czcionka As New Font((Me.Font.FontFamily), 18, StylPisma, JednistkaGrafiki)
        Dim CurrentX As Integer = plcWygladzanieTekstu.Left + plcWygladzanieTekstu.Width + 10
        Dim CurrentY As Integer = plcWygladzanieTekstu.Top - 2
        Grafika.TextRenderingHint = TextRenderingHint.AntiAliasGridFit 'wygładzane. Stosowane jest też wyrównanie do siatki
        Grafika.DrawString("Alias", Czcionka, Pisak, CurrentX, CurrentY)
        Grafika.Dispose()

' Rysuje bez wygładzania.
        'Zestawienie wartości wyliczenia 'TextRenderingHint' - odpowiadajacego za sposób wygładzania tekstu:
        ' - "AntiAlias" - Znaki sa rysowane z wygładzaniem krawedzi , ale bez wyrównania do siatki
        ' - "AntiAliasGridFit" - Znaki sa wygładzane. Stosowane jest też wyrównanie do siatki, co poprawia jakośc trzonu i krzywizn.
        ' - "ClearTypeGridFit" - Znaki sa rysowane przy użyciu glifów ClearType z wyrównaniem do siatki.
        '                        Wykorzystywana jest tu technologia ClearType. W tym przypadku mianem glifu okreslam
        '                        rysunek litery. Niektóre czcionki sa rysowane jako glify, a inne, na przykład trueType,
        '                        jako obrysy. Technologia TrueType została opracowana wsplnie przez firmy Microsoft i Apple
        '                        ClearType to nowszy typ fontu glifowego autorstwa Microsoftu.
        ' - "SingleBitPerPixel" -Znaki sa rysowane bez wygładzania krawędzi,ale z wyrównaniem do siatki.
        ' - "SystemDefault'     -Znaki sa rysowanie przy użyciu domyślnych ustawień systemu.      
        ' - "SingleBitPerPixelGridFit"

' Grafika.TextRenderingHint = TextRenderingHint.SingleBitPerPixel 'rysowane bez wygładzania krawędzi,ale z wyrównaniem do siatki.
        ' Grafika.DrawString("Alias", Czcionka, Pisak, CurrentX, CurrentY + 16)
        ' End Using

End Sub

Krótko mówiąc, wiersz nr 15 przygotowuje obiekt Graphics z parametrem jakości druku tekstu: TextRenderingHint.AntiAliasGridFit
Wiersz 16 drukuje słowo "Alias" z użyciem tych parametrów.
Natomiast poniżej w kodzie w wierszach 21-37 masz wymienione i opisane jakie jeszcze inne parametry można użyć po kropce dla uzyskania różnych efektów jakości wydruku.
Zastrzegam, że jest to moja niegdysiejsza jakaś wstępna wprawka w sprawie jakości druku tekstu i dlatego jest to na pewno nie wszystko, co w sprawie jakości tekstu piszczy. Po szczegóły można udać się na MSDN, dysponując powyższym nazewnictwem. Aczkolwiek MSDN ostatnio jest mocno zmieniany i trudniej trafić na potrzebną wiedzę.

Grzegorz123

PostWysłany: Sro Paź 17, 2018 10:06 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Dzięki za info. Przeanalizuję.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ta sama aplikacja pracuje bezbłędnie na W10, tylko na W7 są takie zgrzyty i do tego nieregularnie występują.
Powrót do góry
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Visual Studio: C#, VB, VC++, … Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27
Strona 27 z 27

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach