Forum Coders' city Strona Gwna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Potrzebuj szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Bateria do Asusa: Li-Polymer Battery Pack C21N1347

Id do strony 1, 2  Nastpny

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
samolot

Doczy: 26 Sty 2006
Skd: Toru

PostWysany: Czw Maj 10, 2018 11:21 pm  OP    Temat postu: Bateria do Asusa: Li-Polymer Battery Pack C21N1347 Odpowiedz z cytatem Pisownia

Kilka dni temu wylaem herbat na laptopa Asus. Oczywicie natychmiast wyczyem zasilanie i go odwrciem.

W serwisie wymienili mi klawiatur, bo nie reagowala, za 180 z.

Dodatkowo go stwierdzi, e mam wadliw bateri (nie wiedzia, czy z powodu zalania), w kadym razie jest jaka napczniaa, nie wyglda na sprawn. Zaproponowa, aby ja wyj i uywa laptopa tylko na zasilaczu, bo moe ona spowodowa wiksz awari. Argumentowa, e nowa oryginalna kosztuje ok 1000 z ,a podrbki ok 350 z, ktrych on nie poleca. Zgodziem si wersj z laptopem bez baterii.
Ten laptop ma bateri typu: Li-Polymer Battery Pack C21N1347.

W domu znalazem w Internecie ofert kupna takiej baterii i o dziwo cena to 196,77 z. Pisz, ejest fabrycznie nowa ima roczn gwarancj.
Ma dokadnie taki sam symbol, co moja: C21N1347, wiec jest to z pewnoci ten sam typ. Mam zreszt t zepsut w domu, wygldaj na identyczne. Co o tym myle? Chodzi mi o te rnic w cenie?

mrowek

Doczy: 28 Maj 2005
Skd: pniewy wlkp

PostWysany: Pi Maj 11, 2018 3:08 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

litowo polimerowa?
niele
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Sinus32

Doczy: 20 Sty 2007

PostWysany: Pi Maj 11, 2018 8:01 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

1000 z za bateri to raczej przesada. Wtpibym w wiarygodno takiej wyceny.

Natomiast ok 200 z za bateri to podejrzanie niewiele. Moe by tak e ta bateria faktycznie jest oryginalna, ale regenerowana.

Z mojego wasnego dowiadczenia uwaam, e najoptymalniej jest kupowa dobrej jakoci zamienniki. Nie paci si za mark wic jest taniej, wie si co si kupuje, a bateria i tak daje rad. No ale to tak jak pisaem moje dowiadczenia z bateriami. Obecnie mam w swoim dellu zamiennik od Green Cell i jestem zadowolony. Po czterech penych miesicach uytkowania system raportuje e ostatnie pene adowanie zgromadzio 73205 mAh z 73260 mAh pojemnoci nominalnej.

BTW: raport o baterii mona wygenerowa poleceniem "powercfg -energy" z poziomu cmd uruchomionego z uprawnieniami administratora.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
samolot

PostWysany: Pi Maj 11, 2018 9:58 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Raport o baterii to mgbym zrobi, gdybym bateri mia w laptopie. Teraz jest wyjta.
W polu powiadomie po prawej na dole mam ikonk baterii przekrelon krzyykiem. Gdy tam najad wskanikiem myszki, to pokazuje si dymek "Nie wykryto baterii", co jest zrozumiae.

Ale niezalenie od tego sprbowaem z ciekawoci uy podanego przez ciebie polecenia "powercfg -energy", ale nie wida adnej reakcji, moe wanie dlatego, e baterii brak.

mieszne jest to, e gdy wszedem do panelu sterowania w zakadk System/Bateria, to pokazuje si wielka zielona informacja, e "Bateria jest w peni naadowana".

Jako ciekawostk podam wynik dziaania mojej funkcji wycigajcej wszystkie dostpne informacje z klasy Win32_Battery:

Dostpno baterii:                                                   Nie wykryto baterii
Czas potrzebny do penego naadowania baterii: <Nieobsugiwane>
Status baterii Bateria nie jest rozadowana, i nie musi by adowania
Krtki opis baterii: Bateria wewntrzna
Skad chemiczny baterii Nieznany
Kod bdu menadera konfiguracji: Urzdzenie dziaa poprawnie.
Czy bateria korzysta z konfiguracji uytkownika: Nie
Opis baterii: Bateria wewntrzna
Pojemno nominalna baterii: <Nie obsugiwane>
Napicie prdu baterii projektowe: <Nie obsugiwane>
Identyfikator baterii:
Czy usunieto informacj o ostatnim bdzie: Nie zostaa usunita
Opis ostatniego bdu baterii: Nie ma opisu bdu, bo aden bd nie wystpi
Pozostao pojemnoci do wykorzystania: %

Szacunkowy czas do wyczerpania baterii
w obecnych warunkach obcienia, jeeli
zasilanie jest wyczone, lub utracone, a laptop
pozostaje wyczony, lub laptop jest odczony
od rda zasilania: Nie moa okresli, bo bateria jest teraz nie uywana.

Czas potrzebny na cakowite rozadowanie batrii: <Nie obsugiwane>

rednia ywotno baterii w minutach, przy
zaoeniu, e bateria jest w peni naadowana: <Nie obsugiwane>

Pena pojemnoc baterii: <Nie obsugiwane>
Data i godzina instalacji baterii: <Nie obsugiwane>
Ostatni kod bdu zgoszony przez urzdzenie: 0
Czas adowania cakowicie rozadowanej baterii: <Nie obsugiwane>
Nazwa baterii:
Identyfikator urzdzenia logicznego: <Nie ustawiony>
Szczeglne moliwoci zasilania urzdzenia Nie obsugiwane
Czy bateria jest teraz w stanie zarzdzania energi: Nie
Specyfikacja wersji obsugiwanych przez bateri: <Nie obsugiwane>
Stan baterii: OK
Stan urzdzenia logicznego: <Nie obsugiwane>
Zakres komputera CreationClassName: Win32_ComputerSystem
Nazwa zakresu systemu: KOMPDOMOWY
Czas od ostatniego wczenia zasilania z baterii: bateria jest on line

Pozostay czas do penego naadowania baterii:
przy biecej szybkoci adowania i uycia 0 minut.

Zbadano 32 waciwosci baterii.

Widz, e niektre informacje s niezgodne ze zdrowym rozsdkiem, jak ta zaznaczona na czerwono. No bo jak moe by on line, skoro jej w ogle nie ma? Ale nigdy nie pracowaem na laptopie bez baterii, wic dopiero teraz mog zweryfikowa take te opcje, ktre si normalnie nie zdarzaj. Ale skoro Microsoft moe mie w panelu sterowania info, e "Bateria jest w peni naadowana", to czuj si usprawiedliwiony.

Sinus32

PostWysany: Nie Maj 13, 2018 6:46 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Polecenie "powercfg -energy" najpierw przez 60 sekund zbiera dane o wykorzystaniu energii, a potem produkuje raport do pliku o nazwie "energy-report.html". Jeeli miae cmd otwarte jako admin i nie zmieniae katalogu roboczego, to twj raport wyldowa najprawdopodobniej w "C:\Windows\system32\energy-report.html".

No i oczywicie jak nie masz woonej baterii to w raporcie nie bdzie informacji o pojemnoci nominalnej i ostatnim penym naadowaniu, bo te informacje s zapisane w pamici baterii. Bateria to nie tylko ogniwa do magazynowania energii ;)

A jeeli chodzi o raport ktry wkleie, to myl e przy zastosowaniu odpowiedniego poziomu abstrakcji mona traktowa zasilacz komputera jak bateri o do specyficznych parametrach. Dziki temu mona pisa aplikacje ktrych dziaanie zaley od aktualnego rodzaju zasilania. Np: aplikacje wyposaone w mechanizmy automatycznych aktualizacji mog opni proces aktualizacji dopki poziom naadowania baterii nie bdzie wynosi przynajmniej 30%, lub bateria nie bdzie w trakcie adowania.
Powrt do gry
samolot

PostWysany: Nie Maj 13, 2018 9:39 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Konto, na ktrym pracuje, jest kontem Administratora. Przeszukaem katalog System32, ale niema tam ladu pliku o nazwie energy-report.html.

Cytat:
A jeeli chodzi o raport ktry wkleie, to myl e przy zastosowaniu odpowiedniego poziomu abstrakcji mona traktowa zasilacz komputera jak bateri o do specyficznych parametrach

Jak pisaem, przy pisaniu funkcji korzystaem z klasy Win32_Battery class. Pierwsze zdanie tam napisane, to w tumaczeniu Google:
Cytat:
Klasa WMI Win32_Battery reprezentuje bateri podczon do systemu komputerowego

Mam wtpliwo, czy "bateri podczon do systemu komputerowego" mona traktowa na rwni z zasilaniem z sieci. Moe si nie znam, by moe jest jaka osobna klasa "Power Class" zwracajca waciwoci zasilania sieciowego? Wszystkie opisy waciwoci tumaczyem "na zdrowy rozsdek", bonie nie dao si zawsze przetumaczy wprost, ale nie sdz, by z kontekstu wynikao co wicej ni to, e opisy dotycz baterii a nie zasilania sieciowego. Wczeniej nie miaem okazji testowa tej funkcji przy wyjtej baterii.

Sinus32

PostWysany: Nie Maj 13, 2018 10:50 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

samolot napisa:
Konto, na ktrym pracuje, jest kontem Administratora. Przeszukaem katalog System32, ale niema tam ladu pliku o nazwie energy-report.html.

Plik powinien by pojawi si w katalogu na ktry wskazywa cmd w momencie uruchomienia polecenia.
Powrt do gry
samolot

PostWysany: Sro Maj 16, 2018 10:20 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cytat:
...pojawi si w katalogu na ktry wskazywa cmd w momencie uruchomienia polecenia.

W wierszu polece byo wpisane:
Cytat:
C:\Windows\System32\powercfg.exe -energy

wiec rozumem, e po klikniciu "OK" raportu powinienem szuka w katalogu System32 ?
Tam, niestety, go nie znalazem.

Sinus32

PostWysany: Pi Maj 18, 2018 7:47 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

A co wypisuje ci cmd?

U mnie wypisuje:
Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeone.

C:\Windows\system32>d:

D:\>cd energy-reports

D:\energy-reports>powercfg.exe -energy
Wczanie ledzenia na 60 s...
Obserwowanie zachowania systemu...
Analizowanie danych ledzenia...
Analiza ukoczona.

Znaleziono problemy z wydajnoci zasilania.

Bdy: 6
Ostrzeenia: 6
Informacje: 30

Wicej informacji zawiera raport D:\energy-reports\energy-report.html.

D:\energy-reports>
W ostatniej linii wskazuje lokalizacj pliku raportu.

BTW: te bdy ktre on u mnie znajduje to "Urzdzenie USB nie przechodzi w stan wstrzymania", a wic do zignorowania.
Powrt do gry
samolot

PostWysany: Pi Maj 18, 2018 10:59 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Udao si uzyska ten raport.

Ja poprzednio wpisywaem bezporednio w wiersz polecenia komend: C:\Windows\System32\powercfg.exe -energy. Okazao si, e nie uruchamiaem tego polecenia jako administrator, bo moje konto, mimo, e ma nazw "Administrator", wcale takich uprawnie nie ma. Raport nie by wcale tworzony.

Wiec najpierw otworzyem katalog System32 i w nim uruchomiem program powercfg.exe , jako administrator. I wtedy pokazao si "to stare DOS - owe okienko" i tam w wierszu polece wpisaem polecenie C:\Windows\System32\powercfg.exe -energy. Otrzymaem w katalogu System32 do obszerny raport html a w nim sporo informacji na temat zarzdzania energi i samej baterii. Tego mi brakowao do wikszego zrozumienia nazw waciwoci klasy, z ktrej ja wycigaem informacje. Take gdybym t moj funkcj chcia udoskonala, to jest co robi.

W samym za oknie dosowskim mam informacj :
Cytat:
9 Erros:
11 Warnings
19 Informational

Wikszo tych bdw wcale nie dotyczy baterii, ale w ogle zagadnie wykorzystania energii przez rne elementy systemu.
O baterii jest kilka pseudo "konkretw":
Cytat:
Bateria:Informacje o baterii

Identyfikator baterii

Producent

Numer seryjny

Skad chemiczny

Dugoterminowe 1

Szczelnie zamknite 0

Pojemno nominalna

Ostatnie pene adowanie

Czyli waciwie nic. A co to znaczy "Dugoterminowe 1" i "Szczelnie zamknite 0" - nie mam pojcia. Pisownia oryginalna z pliku energy-report.html

Ostatnio zmieniony przez samolot dnia Sob Maj 19, 2018 12:11 pm, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Komputery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Moesz pisa nowe tematy
Moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Moesz dodawa zaczniki na tym forum
Moesz pobiera pliki z tego forum

Debug: strone wygenerowano w 0.10479 sekund, zapytan = 11
contact

| Darmowe programy i porady Jelcyna | Tansze zakupy w Helionie | MS Office Blog |