Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Książki do nauki programowania

Idź do strony Poprzedni  1, 2

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Garf

PostWysłany: Czw Sty 04, 2018 11:42 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ale teraz to pytanie było o książki do algorytmów. Dobre książki w tym temacie najczęściej nie dotyczą konkretnego języka, tylko operują na pseudokodzie. Każdy dostosowuje już to do używanego przez siebie języka. A w tym temacie się już wypowiedziałem. Nauka różnych algorytmów, razem z nauką samego języka jest jak najbardziej wskazana.
Stanisław Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Matii
Gość

PostWysłany: Czw Sty 04, 2018 9:24 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Czyli najlepiej byłoby, gdyby te wszystkie algorytmy jakie są w tych książkach, w których podałem były zapisane w pythonie i to od wersji 3 zamiast w turbo pascalu 7.0.
Powrót do góry
Sinus32

PostWysłany: Czw Sty 04, 2018 10:44 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Najlepiej by było gdyby te wszystkie algorytmy były zapisane w pseudokodzie, a twoim zadaniem byłoby przełożenie ich na docelowy język programowania (np. Python).

By nauczyć się programować musisz nauczyć się sam myśleć. Przepisywanie czegoś co ktoś wymyślił ci nie pomoże. Programowanie to przede wszystkim myślenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Garf

PostWysłany: Czw Sty 04, 2018 10:46 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Widzę, że czytanie ze zrozumieniem leży chyba poza zasięgiem Twoich kompetencji.

Powtórzę jeszcze raz: typowa książka do algorytmów ma je zapisane w pseudokodzie. Każda osoba, która próbuje nauczyć się programować powinna umieć taki pseudokod przełożyć na używany przez siebie język.

Książki które podałeś na wstępie już delikatnie trącą myszką, choćby z racji użytego języka. To fajnie że autor podaje dużo różnych algorytmów, ale ucząc się z tych książek jesteś skazany na ten konkretny język (o którym moje zdanie już znasz).

Próbowaliśmy ustalić co konkretnie przemawia u Ciebie za wyborem tego języka. Jeśli tylko jakość książek napisanych ponad 2 dekady temu, to jest to kiepski argument. Ale jak widzę uczepiłeś się jednego słowa i nie raczysz odpowiadać na stawiane pytania.

Więc będzie prosto aż do bólu: jeśli nie jesteś zmuszony do nauki Pascala przez okoliczności zewnętrzne, to daj sobie z nim spokój.

Stanisław Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hurgadion

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2018 4:02 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witam,
ja mam nietypowe podejście, uważam, że książki są... nudne... ja się uczę programować na kursach... (coursera, edx).... można się sporo nauczyć... co do wyboru języka, to wiele zależy od tego czym chcesz się w przyszłości zajmować... jeżeli jesteś początkujacy, to osobiście polecałbym Pythona (ze względu na dość prostą składnię i zasady pisania kodu oraz np. użyteczność tego języka w technologiach Big Data)... a w drugiej kolejności Javę, ale Java jest chyba bardziej skuteczna w szukaniu u Nas pracy, chyba tej szczególnie dobrej... co do nauki algorytmów, to ja bym się tym specjalnie nie przejmował... hehe... od czego jest sieć... ?? większość znanych algorytmów jest zaimplementowanych (wiem, to trochę mało dydaktyczne, ale sorryyy, takie jest życie)... i można podpatrzeć w sieci... ^^

samolot

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2018 10:14 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

I przede wszystkim pisz programy, które rzeczywiście coś robią i są wykorzystywane, przez ciebie, ale i przede wszystkim przez innych. Jeśli inni będą zainteresowani używaniem twoich programów, to świadczyć będzie o tym, że coś rzeczywiście potrafisz. Przy okazji przekonasz się wtedy, dlaczego przestarzały język się do tego nie nadaje. To musi być język powszechnie stosowany, mający jeszcze przyszłość, wspierany przez autorów języka i mogący wykorzystać najnowsze wersje platform sprzętowych. Pascal do takich nie należy.
Dla porównania: jeśli dziś ludzie jeżdżą samochodami, to ty, pchając taczkę, na pewno ich nie dogonisz. Jako prywatne hobby możesz go używać, no ale jeśli planujesz pracować w przyszłości jako programista, to nie powinieneś zbytnia skupiać się czymś, co cię nie przybliża do najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie. A jeśli chcesz być dobry, to musisz być o krok do przodu przed innymi programistami. a przynajmniej do takiej sytuacji dążyć.

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach