Forum Coders' city Strona Gwna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Potrzebuj szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Lech Wa??sa: kret czy nie kret?

Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
refri

Doczy: 06 Maj 2009

PostWysany: Pon Mar 14, 2016 11:55 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cytat:
(...)zamkni?tym w swoim anachronicznym postrzeganiu ?wiata(...)
Czy nowoczesne postrzeganie swiata jest wada czy zaleta to zweryfikuje przyszlosc. Jak na razie to konserwatywne, to "anachroniczne" postrzeganie swiata wydalo obecna cywilizacje, z ktorej dobra teraz czerpiemy. Nie jest ona idealna ale na razie ludzkosc lepszej nie wydala. Czy liberalne majstrowanie przy tym pomoze czy zaszkodzi napewno sie dowiemy.
Cytat:
(...)Widzi wok? siebie wyimaginowane spiski i "uk?ady"(...)Je?li chcesz wierzy? w teorie spiskowe, to sobie wierz(...)
Ostatnie kilka tysiecy lat ludzkosci (w polityce) to glownie historia spiskow.
Cytat:
(...)wiec za wszelka cen? chce sobie zawczasu zapewni? nieusuwalno??(...)
W jaki sposob to robi? Niezmiernie mnie to ciekawi.
Cytat:
(...)Kaczy?ski, z jakiego? powodu chce t? rwnowag? zachwia?(...)
Kiedy w najnowszej histori Polski panowala ta rownowaga i pomiedzy czym a czym?
Cytat:
(...)politycy to cz?sto marionetki w r?kach mi?dzynarodowego biznesu (...) to jest jaki? patologiczny margines (...)
Taka postawa to idealizm, to stanowisko zyczeniowe.
Cytat:
(...)kilkadziesi?t lat po II wonie polskie w?adze w majestacie "pa?stwowej w?asno?ci" rozgrabia?y Polsk?(...)
Polskie wladze? Aby napewno mowa o tym samym ustroju, miejscu i czasie? Taka to byla wtedy "rownowaga". Dla mnie polskie wladze to wladze dzialajace dla dobra Polakow, majace dobro innych grup spolecznych na drugim planie.
Cytat:
(...)Ludzie uwa?ali, ?e "pa?stwowe" to niczyje wi?c mog? kra??(...)"niby pa?stwo" ich okrada?o(...)
Takie "okradanie" to element tego systemu, wpisany w jego charakerystyke.

Opisujac to zjawisko tym samym jezykiem, dla bycia zrozumialym, to jezeli chodzi o "tyranie" Pana Kaczyskiego, uwazam, ze lepiej miec "tyrana wydajacego rozkazy koalicji rzadzacej" w kraju niz za granica. Swojego, latwiej zrozumiec, wspomoc czy obalic. Swoj ma granice "tyranii" - zyje na tej samej ziemi co lud ja objety. Obcemu konsekwencja "spalonej ziemi" jest tylko konsekwencja braku z niej zysku, a czasem moze byc dlugofalowym celem ekonomicznym.

No i na koniec mam pytanie: Jaki to ma zwiazek z tym czy Pan Walesa byl "kretem" w rekach obcych naszemu narodowi sil, czy nie byl?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
hurgadion

Doczy: 06 Kwi 2011
Skd: Web :)

PostWysany: Pon Mar 14, 2016 2:53 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

mam tylko jedno pytanie... sk?d ten Macierewicz si? urwa?... co Duda poprawi to Macierewicz wszystko schrzani i jeszcze pog??bi problemy zwi?zane ze stosunkami dyplomatycznymi... zaczynam si? martwi? o pozycj? Naszego Kraju na arenie mi?dzynarodowej, wi?cej ni? ciut... :(
samolot

Doczy: 26 Sty 2006
Skd: Toru?

PostWysany: Pon Mar 14, 2016 8:32 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

refri napisa:
Jak na razie to konserwatywne, to "anachroniczne" postrzeganie swiata wydalo obecna cywilizacje, z ktorej dobra teraz czerpiemy

W kontek?cie Kaczy?skiego mylisz kolejno?? i poj?cia. Gdyby to porwna? do wchodzenia po schodach: ruszasz z piwnicy na IV pi?tro. Wicek w piwnicy spad? ze schodw i si? zabi?. Dlatego id?cy po nim Janek na schodach parteru dorobi? por?cze aby zabezpieczy? si? przed upadkiem. Po nim nast?pny wchodz?cy na I pi?trze zacz?? podskakiwa?, i mimo por?czy wypad? ze schodw. Dlatego nast?pny powiedzmy Lech zarz?dzi?, by wszyscy wchodz?cy mieli na sobie szelki bezpiecze?stwa. Od tej chwili kilku zawis?o na szelkach ale si? nie zabi?o. Ale przyszed? nast?pca, Jarek. On wszed? na najwy?sze pietro korzystaj?c z balustrad i szelek, a po tym postanowi?, ?e wszyscy inni b?d? wbiegli po schodach, a, ?eby jemu nic nie przeszkadza?o, kaza? porozbiera? balustrady, usun?? krepuj?ce szelki, czyli wrci? do anachronicznych metod i rozwiaza?. Siedzi sobie na IV pi?trze wygodnie w fotelu i z g?upim rozbawieniem cieszy si?, ?e teraz nikt go nie wysadzi ze sto?ka, bo po drodze rozbij? si? o jego anachroniczne rozwi?zania. I Kaczy?ski w taki to sposb "teraz czerpie z anachronicznych rozwi?za?".

refri napisa:
Cytat:
(...)wiec za wszelka cen? chce sobie zawczasu zapewni? nieusuwalno??(...)
W jaki sposob to robi? Niezmiernie mnie to ciekawi.
W taki, jak wy?ej opisa?em

refri napisa:
Dla mnie polskie wladze to wladze dzialajace dla dobra Polakow, majace dobro innych grup spolecznych na drugim planie.

W twoim zdaniu pobrzmiewa co?, z czym si? nie zgadzam: ?e, wg Kaczy?skiego i by? mo?e wg ciebie, inne grupy, to inne grupy Polakw w Polsce. No w?a?nie, na ktrym planie Kaczy?ski ma dobro innych grup, ni? jego priorytetowa grupa "patriotycznych inaczej"?

refri napisa:
No i na koniec mam pytanie: Jaki to ma zwiazek z tym czy Pan Walesa byl "kretem" w rekach obcych naszemu narodowi sil, czy nie byl?

Po?redni ma. Has?owo "Wa??sa" jest tu symbolem tych, ktrzy ktytykuj? PiS, a Kaczy?ski jest symbolem tych co broni? Wa??sy. Ta dyskusja, mimo, ?e pocz?tkowo dotyczy?a literalnie Wa?esy, to tak naprawd? jest to odzwierciedlenie g??bokiego, dwubiegunowego sporu obecnie w Polsce o jej kszta?t i przysz?o??.

Ostatnio zmieniony przez samolot dnia Pon Mar 14, 2016 9:06 pm, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
jacekq

Doczy: 13 Kwi 2006
Skd: Wroc?aw

PostWysany: Pon Mar 14, 2016 8:55 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

refri napisa:
Swoj ma granice "tyranii"

Naiwno??, ?lepa wiara, czy ju? zmanipulowanie?
:D

Wed?ug Jarka, ka?dy kto nie jest za nim (bo przecie? nie z nim) jest obcy i sterowany przez... obce mocarstwa(?) - jakie to podobne do komunistycznych hase?...

W ten sposb niby walcz?c z bolszewizmem stosuje te same (co bolszewickie) has?a i bardzo podobne (do bolszewickich) metody.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
hurgadion

Doczy: 06 Kwi 2011
Skd: Web :)

PostWysany: Sro Cze 15, 2016 4:00 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Hmmm, PISowcy chyba maj? rzeczywi?cie jakie? problemy ze zrozumieniem demokratycznych zasad... Dzisiaj mi zablokowali mo?liwo?? wpisu na Fan Pejczu Sz. P. Prezydenta, a ja jestem (a mo?e by?em ?) jego zwolennikiem (!)... Chyba im si? nie spodoba? wpis, ?e na poligonie AnaKo?Da trenuj? przed inwazja pytonw... :) Ale to mia? by? ?art, i napisa?em tylko na swoim Fan Pejczu :)

Powoli zaczynam rozumie? chyba Koderw... :)

marcin_an

Doczy: 26 Maj 2005

PostWysany: Sro Cze 15, 2016 9:57 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

A co ma mo?liwo?? komentowania jakiej? prywatnej strony osoby pe?ni?cej obecnie funkcj? Prezydenta do demokracji? PiS stanowi z mojego punktu widzenia zagro?enie dla demokracji, ale ostatni? rzecz?, ktr? zakwalifikowa?bym jako objaw tego?, jest mo?liwo?? dodania wpisu gdzie?tam. Ju? wi?kszym, i to znacz?co, jest sam fakt prowadzenia przez Kancelari? Prezydenta takiej strony (co akurat nie jest pomys?em tej partii).
samolot

Doczy: 26 Sty 2006
Skd: Toru?

PostWysany: Sob Gru 16, 2017 12:52 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Dzi? stajenny zamurowuje ostatnie okna w stajni, a wo?nica pozmniejsza? wybiegi dla koni do wielko?ci kojca. W stajni zamiast okien na ?wiat, zamontowano monitory z jednym tylko programem Narodowej Telewizji Prawdziwych Koni. We wszystkich stajniach konie z klapkami na oczach chwal? sobie G?wnego Wo?nic?, bo od 2 lat maj? co miesi?c w ??obach po 500 kg obroku. Powoli zapominaj? smaku ?wie?ej trawy. I chocia? obrok dostaj? tylko na co drugiego ?rebaka, to wiele koni z klapkami na oczach zaspokaja pierwszy g?d i nie widzi potrzeby wybiegu na szerokie pola. G?wny Wo?nica wszystkie Stadniny Koni Arabskich w kraju zaczyna zamienia? w Pa?stwowe Ku?nie Wa?achw, w skrcie PKW ( wszelkie podobie?stwa i skojarzenia s? ca?kowicie przypadkowe :))
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Strona 12 z 12

Skocz do:  
Moesz pisa nowe tematy
Moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Moesz dodawa zaczniki na tym forum
Moesz pobiera pliki z tego forum

Debug: strone wygenerowano w 0.22908 sekund, zapytan = 11
contact

| Darmowe programy i porady Jelcyna | Tansze zakupy w Helionie | MS Office Blog |