Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Szukam zespołu pasjonatów do projektu a potem realizacji programu non-profit

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Visual Studio: C#, VB, VC++, …
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz123

PostWysłany: Sro Paź 04, 2017 12:52 pm      Temat postu: Drukowanie z WPF Odpowiedz z cytatem Pisownia

Prace posuwają się do przodu, głównie dzięki pomocy z zewnątrz.

Chciałbym poruszyć wstępnie temat wydruków z WPF. Chciałbym móc zdefiniować format papieru A4, A5 i A6 i dla takich formatów przygotowywać wydruki. Z tego co czytałem i słyszałem wynika, że jeśli chodzi o jakość wydruków to nie jest z tym dobrze w WPF. Etykietki mają fonty o rozmiarze minimalnym 4pkt. i je trzeba drukować w dobrej jakości. W pierwszej chwili pomyślałem, że może drukować np do PDF'a...

Jeśli macie jakieś doświadczenia, napiszcie proszę parę zdań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
samolot

PostWysłany: Sro Paź 04, 2017 10:27 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Zobacz na MSDN przykład drukowania: VB.Net Printing Example/ Nie czytałem tego, ale wstępnie widzę, że autor tam pokazuje to co ja robię w VB.NET: wykorzystuje gotowe komponenty do druku.

Zobacz też opis właściwości i metod komponentu PrintPreviewDialog :PrintPreviewDialog Class on pozwala tworzyć podglądy wydruków na ekranie i poustawiać wszelkie parametry strony, wielkości i jakości czcionek, marginesów itp. oczywiście w połączeniu z innymi komponentami jak PageSetupDialog, PrintDiocument, PrintDialog, ...

Przykłady te dotyczą drukowania w VB.NET. Podobno WPF "ułatwia" wszelką grafikę w VB.NET, ale ja czytałem opinię, że WPF "miał byś dobry w te klocki", tylko, że nie wszystko w nim jest jakby dokończone, bo Microsoft wprowadził nowe wersje środowisk .NET i już nie wszystko zostało dokończone. Ale nie zniechęcam cię, piszesz w wersji WPF to pisz.
Natomiast wcześniej tworzony WB.NET jest z natury rzeczy bardziej kompletny w różne metody i właściwości.
O ile pamiętam, to obie te technologie można stosować w jedym projekcie.

Grzegorz123

PostWysłany: Czw Paź 05, 2017 12:15 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Dzięki. Poczytam. Na razie zrobiliśmy eksperymenty ze skalowaniem canvasu i wypadły bardzo obiecująco, wręcz bardzo dobrze. Oczywiście to dopiero wstęp, Twoje linki na pewno się przydadzą.
Powrót do góry
Grzegorz123

PostWysłany: Nie Paź 08, 2017 10:13 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Chciałbym zmienić nieco wygląd kontrolki DoubleUpDown z Extended WPF Toolkit. Załączam obecny i pożądany wygląd kontrolek. Być może da się to zmienić za pomocą stylu ale widzę, że wraz z WPF Toolkit instalują się trzy dll-ki z themes np. Xceed.Wpf.AvalonDock.Themes.Metro.dll
Może zamiast kombinowania ze stylami można zmienić "theme" na metro i prościej rozwiązać problem ? Może ktoś z Was to robił i podzieli się informacjami...
Powrót do góry
Grzegorz123

PostWysłany: Sro Paź 11, 2017 10:23 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Potrzebuję obrócić tekst w kontrolce TextBox, opcja=0 - horizintal - czyli standardowo, opcja=1 - vertical - tekst z lewej strony od dołu, opcja=2 - verical - tekst w prawej strony od góry
Na załączonej grafice lepiej widać o co mi chodzi. Chciałbym, żeby rozmiary i położenie kontrolki pozostawały bez zmian z rotacja dotyczyła tylko tekstu. Robię to za pomocą .RotateTransform (0, 90, 270) ale to obraca całą kontrolką.
Próbowałem zmieniać w locie parametry (x,y,width i height) ale rozjeżdża mi się to...
Jak byście to zrobili, żeby parametry ustawienie i wielkość kontrolki pozostawić bez zmian a obracać tekst ?

vertical.jpg
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  vertical.jpg
 Wielkość pliku:  14.9 KB
 Pobierano:  6 raz(y)

Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Czw Paź 12, 2017 9:38 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cytat:
Jak byście to zrobili, żeby parametry ustawienie i wielkość kontrolki pozostawić bez zmian a obracać tekst ?

Szczerze mówiąc, mam wątpliwości dlaczego ty rysujesz pola tekstowe i w nich ustawiasz kierunek tekstu. Ja rysowałem tekst bezpośrednio na PrintDocument, jeśli chodzi o podgląd, czyli w wypadku druku na kartce papieru w jej obszarze ograniczonym marginesami. Jeśli miałem obracać tekst to używałem RotateTransform, ale kontenerem było pole PrintDocument, a nie "dodatkowy kontener" - pole tekstowe.
Jak widzę na załączniku, masz tam prostokątne obramowanie tekstu. Rozumiem, że jest to narysowane obramowanie pola tekstowego. Ja narysowałbym po prostu prostokąt, a w nim tekst.

Zrobiłem kiedyś swoją funkcję (w VB.NET), do badania obrotu tekstu bo chciałem ułatwić sobie zbadanie, co w obrocie tekstu ma wpływ na takie , a nie inne obracanie tekstu i miejsce jego rysowania:
Kod:
    Private Function ObracajTekst(ByVal Napis As String, Stopnie As Single, Odl_X As Single, Odl_Y As Single, kolor As Color) As Boolean

ObracajTekst = False
        Try
            Dim Gr As System.Drawing.Graphics = Me.CreateGraphics
            Dim MM As Single = 100 / 25.4 ' 1 milimetr wyrazony w setnych częściach calach

Dim CurrX2 As Integer = CInt(-Odl_Y * MM) : txtCurrX2.Text = CurrX2.ToString
            Dim CurrY2 As Integer = CInt(Odl_X * MM) : txtCurrY2.Text = CurrY2.ToString

Dim Cz1 As Font = Ustal_Czcionke(10, FontStyle.Bold, "Microsoft Sans Serif")

' Me.BackColor = System.Drawing.SystemColors.Control
            Gr.Clear(System.Drawing.SystemColors.Control)

Gr.RotateTransform(Stopnie, MatrixOrder.Prepend)
            Gr.DrawString(Napis, Cz1, Brushes.Black, CurrX2, CurrY2)

Catch ex As Exception

End Try

End Function

Ta funkcja rysuje tekst bezpośrednio na formie.

Grzegorz123

PostWysłany: Pią Paź 13, 2017 8:06 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Zmiany parametrów docelowo będą dotyczyć wszystkich kontrolek. Użytkownik będzie mógł zmieniać elementy etykietki dowolnie (położenie, rozmiary, obramowanie, font, wielkość fontu, image), dotyczy to również położenia tekstu w kontrolce, do tego celu mam trzy buttony (Horizontal, VerticalLeft i VerticalRight), naciskając przycisk widzę "na żywo" jak wygląda "obrócony" tekst na etykietce.

Wczoraj wieczorem zrobiłem to ale z kodu nie jestem zadowolony i muszę to poprawić, być może Twój kod mi coś podpowie/pomoże/usprawni. W C# jeszcze dużo rzeczy nie łapię ale małymi (wręcz bardzo małymi) kroczkami prace posuwają się - zwłaszcza jak robię sam i nikt mi nie pomaga ;-)
Powrót do góry
Sousuke

PostWysłany: Pią Paź 13, 2017 8:51 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Co do obracania samego tekstu w WPFie, to znalazłem takie coś https://stackoverflow.com/questions/43360286/rotating-text-in-wpf-textbox-without-rotating-control-itself
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Visual Studio: C#, VB, VC++, … Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
Strona 19 z 19

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach