Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

[Algorytmy] Jakiego algorytmu użyć w opisanej aplikacji ?

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Algorytmy + inżynieria oprogramowania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mattii

PostWysłany: Pon Lip 17, 2017 9:41 am  OP    Temat postu: [Algorytmy] Jakiego algorytmu użyć w opisanej aplikacji ? Odpowiedz z cytatem Pisownia

Za zadanie mam napisanie programu który będzie umożliwiał zapisywanie wyników testów sprawnościowych, technicznych, ocen umiejętności , frekwencji na zajęciach różnych osób .

Pytanie - jakich algorytmów mogę użyć - i do jakich celów je dopasować - to muszę wymyślić, a algorytmy to przyznam nie jest moja mocna strona wiec proszę o jakieś propozycje abym wiedział w jaki algorytm się zagłębić i poznać lepiej. ?

Ewentualnie - może do samych danych wejściowych programu trzeba coś dopisać dodać aby umożliwił użycie jakiegoś ciekawego algorytmu ?

Generalnie chodzi o to aby pokazać i zaimplementować działanie jakiegoś algorytmu.

Np. jeśli by zbadać prawdopodobieństwo na podstawie przeprowadzanych testów kto ma szanse uzyskać najlepsze wyniki w nich ?

albo jeszcze lepiej zasymulować następne wyniki tych testów jakie za jakiś okres czasu będzie można uzyskiwać ?

Jakie tutaj algorytmy byłyby pomocne ?

Ostatnio zmieniony przez mattii dnia Pon Lip 17, 2017 9:06 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
samolot

PostWysłany: Pon Lip 17, 2017 8:50 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Należy stosować się do zasad tu panujących: (zasady pisowni: 'Zasady, którymi należy kierować się na forum' - PUNKT 3 - Samolot)
Możesz też poczytać to: pisz poprawnie

mattii

PostWysłany: Pon Lip 17, 2017 9:06 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Poprawione, zgodnie z punktem 3 regulaminu.
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Pon Lip 17, 2017 9:51 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

To jeszcze w tytule popraw słowo algorytmy na Algorytmy :)

A co do meritum, to proponuję byś najpierw sobie sprecyzował:
1. Jakie dane (tekstowe, czy liczbowe)i ile danych będziesz zapisywał
2. Spróbuj je usystematyzować i na potrzeby kodu przygotuj sobie odpowiadające im Struktury danych, za pomocą których będziesz mógł te dane zapisywać.
3. Wypisz sobie w punktach, co po kolej należy zrobić by zapisać wyniki, na przykład sportowe, jednego zawodnika.
4. Spróbuj te spisane czynności z punktu 3 jw. przełożyć na kod. W trakcie jego pisania trafisz na konkretne przypadki, w których możesz zastosować znane i sprawdzone proste algorytmy na:

a) sortowanie danych
b) walidacja danych
c) zapis danych
Potem:
d) analiza danych
e) prezentacja danych
f) wydruk danych

mattii

PostWysłany: Wto Lip 18, 2017 7:44 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Próbowałem zmienić, ale :" Przepraszamy, ale nie możesz zmieniać postów, które uzyskały odpowiedź"

Dziękuję za odpowiedź -ale to wszystko o czym piszesz już mam - i piszę sobie kod, natomiast w moim pytaniu chodziło o bardziej zaawansowany algorytm - nie te najprostsze.

Dla tego pomyślałem np o:

zbadać prawdopodobieństwo na podstawie przeprowadzanych testów kto ma szanse uzyskać najlepsze wyniki w nich ?

albo jeszcze lepiej zasymulować następne wyniki tych testów jakie za jakiś okres czasu będzie można uzyskiwać ?

ale tutaj nie wiem jakich algorytmów można użyć..
Powrót do góry
mattii

PostWysłany: Wto Lip 18, 2017 8:24 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

np mam takie dane jak:

wzrost, waga, frekwencja na treningach, wynik biegu na 20, 30 i 50 i 100m, wynik beep testu - czyli dane liczbowe

to co mi przychodzi do glowy to

sprawdzić prawdopodobieństwo że dana osoba będzie dobra w kwestii wyników sprawnościowych.

ew przewidzieć w oparciu np o wyniki i rozwoj poprzednio badanych którzy kiedyś byli w ich wieku jakie prognozowane wyniki mogą uzyskiwać za pol roku, za rok, piec lat ?

a może jeszcze jakieś inne ciekawe rzyczy można wywnioskować ? ew coś trzeba dodać odjąc od danych wejściowych ?
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Wto Lip 18, 2017 10:41 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

To, co wymieniłeś, to są pewne proporcjonalne zależności albo odwrotnie proporcjonalne zależności miedzy zapisywanymi wielkościami wyników sportowych. Większość tych zależności nie jest wprost proporcjonalna i ich intensywność zmienia się zależnie od pewnych czynników "towarzyszących". Na przykład im zawodnik ma dłuższe nogi tym szybciej biega, lub szybciej powinien biegać. Ale z reguły wolniej przebiera nogami , niż zawodnik niższy, ale o bardziej krępej budowie ciała, bo taki zawodnik z powodu bardziej zwartej i mocniejszej budowy ciała z reguły szybciej przebiera nogami. Teoretyzuję bo sam nie jestem trenerem sportowym, ale tak to mniej więcej jest dla przykładu z tymi wynikami.
Wiec gromadząc wyniki w bazie danych systematycznie, można następnie ja badać statystycznie, na przykład:
1. Jaka jest częstotliwość treningów w poszczególnych miesiącach na przestrzeni roku dla różnych grup wiekowych, z podziałem na płeć.
2. Jak w takich samych ramach czasowych zmieniają się wyniki biegów, skoków itp.
Itd. itp.
Matematycznie nie jest to jakieś skomplikowane: liczenie sum, średnich itp. Przedstawienie tego w tabelach.
W tych przetworzonych wynikach, zestawieniach, będą widoczne gołym okiem jakieś prawidłowości i zależności. Analizując je, można zastanowić się, jak je dalej badać, by zastosować kolejne badanie tych już przetworzonych danych by wyłapać kolejne zależności.

mattii

PostWysłany: Sro Lip 19, 2017 8:33 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Dziękuję za pomoc, na pewno wykorzystam sugestie bo to ciekawie mogę rozwinąć.

Nie do końca jednak o to mi chodziło, ale może nie potrafię tego dokładnie wyjaśnić..

W tym programie muszę znaleźć zastosowanie dla jakiegoś konkretnego algorytmu już znanego - i na to właśnie nie mam pomysłu, czytam opisy różnych algorytmów, ale nie bardzo wiem który i do czego mógłbym u siebie zastosować...?
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 10:06 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Na przykład:
1. Algorytm na sortowanie
2. Algorytm na wyliczanie średniej

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Algorytmy + inżynieria oprogramowania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach