Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Sprzedaż własnego oprogramowania - jak to się odbywa od strony prawnej?

Idź do strony Poprzedni  1, 2

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szpak

PostWysłany: Czw Mar 30, 2017 10:58 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Bezpieczne to będzie?
A jeśli chmura za rok czy dwa zniknie bo ktoś wyżej uzna że pora zwinąc interes to co zrobić z ludźmi którzy kupili licencje na oprogramowanie? Z kicia bym nie wyszedł :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcin_an

PostWysłany: Czw Mar 30, 2017 11:08 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

szpak napisał:
Zobacz, Allegro powstało na kolanie studenta w akademiku.
W przyzwoicie prosperującej hurtowni, po czym prawie natychmiast zostało wykupione przez brytyjską firmę, która była już wtedy notowana na giełdzie. Nie wiem, skąd historia o biednych studentach z akademika.

szpak napisał:
Odwiedzenie kilku stron na allegro lata temu ważyło powiedzmy te 5MB.
W pierwszych latach działalności strona główna Allegro ważyła <200kB, strony aukcji podobnie.

szpak napisał:
Online było powiedzmy 200000 ludzi. Każdy z nich generował ruch na kilka MB, przyjmijmy że było to 5MB.
200000 x 5MB to około 976GB w czasie powiedzmy godziny.
Przypuśćmy że za dnia generowano jedynie 6 takich godzin. 976GB x 6 = 5,865TB!
Miesiąc przykładowo ma 30 dni! 30 x 5,865TB to 175680TB transferu miesięcznie!
175680TB to kosmos!
200000 odwiedzin na godzinę? Przy kilku tysiącach aukcji i średnio 10 odwiedzinach na tydzień aukcji mieli tyle może w tydzień-dwa, nie w godzinę. Wyjdzie 50-100GB/m-c, a teraz dolicz caching, który obcinał to o dobrą połowę.

szpak napisał:
Który VPS i u kogo pociągnął allegro na starcie????
W większości serwowane były stałe pliki, więc żadna wielka wydajność nie jest potrzebna.

szpak napisał:
Przecież zwykły zjadacz chleba np. taki jak ja - gdy wymyśli już kiedyś aplikacje która będzie komunikowała się z bazą (biuro) i pracownikiem (mobilny tablet) i przesyłała dane przez jakiś serwer to w przypadku jakiejś przykładowej firemki mającej np. flotę samochodową a w niej powiedzmy 500 pojazdów (jakaś TAXI) i gdy sprzęt zacznie odbierać i wysyłać dane i te dane będą naprawdę dobrze dopracowane (50MB użytkownik na dobę) to przy 50MB na usera i przy 500 pokazdów robi się już transfer na poziomie
około 24GB danych dziennie!!! W skali miesiąca jest to już 732GB a to tylko mała firemka i tylko jedna firemka.
Hosting, na którym stoi CC, ma za 430zł/rok z nielimitowanym transferem. Kei najtańszą opcję hostingu ma za 300zł/rok - też bez limitu (aczkolwiek trzeba ich poinformować wcześniej, że się przekroczy 1GB/dobę). VPS z limitem 800GB/m-c: 1440zł/rok. A to nie są najtańsze. Możesz też rzucić okiem na EC2 albo Azure, ale tutaj trzeba już konkretnie podliczyć wszystko i wiedzieć, jakiego obciążenia można się spodziewać.

szpak napisał:
jeśli z danego komunikatora zacznie korzystać powiedzmy w całej EU skromne 10.000.000 ludzi to idę do piachu!
Zanim osiągniesz 10 milionów użytkowników, minie dużo czasu. Jeśli wtedy nie będziesz w stanie na usłudze zarabiać, to twoim kłopotem nie będzie liczba użytkowników, tylko sknocony biznes. Samo przechowywanie informacji od 10M osób to zresztą pestka. To nie jest duża ilość danych.

szpak napisał:
A jeśli chmura za rok czy dwa zniknie
Równie dobrze możesz zapytać, co będzie, jeśli za rok dwa zniknie ci hosting czy VPS. Dlaczego to nie spędza ci snu z powiek?
szpak

PostWysłany: Czw Mar 30, 2017 2:27 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Kurdę, czemu ja nie lubię gier, co?
Nie było by problemów!
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Czw Mar 30, 2017 8:31 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

W kontekście przetwarzania danych osobowych:
w Unii Europejskiej wydano rozporządzenie ogólne o ochronie danych osobowych (RODO), czyli General Data Protection Regulation(GDPR), przyjęte w kwietniu ubiegłego roku. Na dostosowanie się do nowych regulacji przedsiębiorcy maja czas do 25 maja 2018 r.
Nie wiem, czy dyskutując ten temat, braliście to pod uwagę? Bo z tego, co czytałem ostatnio, wynika, że oznacza to rewolucję w ochronie danych osobowych.

marcin_an

PostWysłany: Czw Mar 30, 2017 9:35 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

samolot napisał:
Nie wiem, czy dyskutując ten temat, braliście to pod uwagę?
Tak, tutaj:
marcin_an napisał:
GDPR wprowadza karę do 20 milionów euro za nieprawidłowe przetwarzanie danych osobowych.

szpak

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 5:18 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ochrona danych osobowych. Totalna bzdura XXI wieku. To powinno nazywać się Ochroną Przestępców bo dzięki tym wszystkim przepisom choć by tacy jak dziennikarze śledczy mają problemy z wyjęciem większej ilości przekrętów na światło dzienne. Policja zasłania się dobrem śledztwa, prokuratura tajemnicą sądową, lekarz tajemnicą lekarską a prawo śmiesznymi przepisami stawia na tym swoją pieczątkę tego typu ustawami.
Ochrona danychm, kurdę, jakich danych? Takich że urzędas zarabia 5000zł netto, pracuje 2lata, powinien uzbierać z pensyjki 120000zł netto a ma na kontach bańkę czy dwie? He he. Ochrona to jest ale swoich w elitce.
Powrót do góry
marcin_an

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 6:02 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

... a zakaz pobicia cię powoduje, że dziennikarze śledczy nie mogą swobodnie wyciągać informacji torturami.

Możnaby powiedzieć "ignorance is bliss", gdyby nie to, że ignorancja nie zostaje w człowieku, lecz rozlewa się na jego otoczenie i każde miejsce, w którym się pojawia :(. Smród unosi się po całej okolicy, a do tego inni muszą jeszcze cierpieć.

szpak

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 6:12 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ja tu miałem przede wszystkim na myśli te pranie ruskiej kasy o której tak głośno.
Dzięki temu że istnieją te chore ustawy o ochronie danych ciężko jest dotrzeć do informacji na temat słupów a także danych osób pośredniczących. No wiesz, rączka rączkę myje a co nie wypłynie to się zakopie.

Gdyby tych ustaw o ochronce nie było to wierz mi na słowo - musieli byśmy wykształcić kolejne 2 mln. prawników, sędziów i porokuratorów bo obecni z robotą by się nigdy nie wyrobili.

Co mam na myśli?

A no takiego urzędasa co zarabia 5000zł netto miesięcznie a po 2,3 latach ma 3 miliony i za cholerę nie wyciągniesz od kogo, za co itp. itd. A ustawa po co jest? Po to by właśnie zakopywać takie fakty.
Powrót do góry
marcin_an

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 6:30 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

To jest moment, w którym swój udział w tej dyskusji mogę zakończyć.

W kilku innych wątkach też, bo zaczynasz je traktować jako miejsce do wylewania żali na swoje życie i obaw przed rzeczywistością, a nie szukania pomocy w kwestiach związanych z informatyką.

Wszystkie potrzebne informacje już otrzymałeś, niektóre nawet wielokrotnie. Nie wygląda na to, byś próbował z nimi zrobić cokolwiek użytecznego. Jedynie pogrążasz się udawaniu przed sobą samym i innymi, że coś robisz, by wyjść z problemu. Jesteś osobą pełnoletnią i co chcesz dalej zrobić to już tylko twój wybór: możesz trwać w tym złudzeniu, możesz skorzystać z pomocy, którą otrzymałeś.

szpak

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 6:48 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Marcinie, spokojnie, wiedzę otrzymaną wprawię w ruch a o tej polityce to tak mi się przy porannej kawie "wymskło". Lekko się zapomniałem po prostu :-) ale obiecuję że już wracam na właściwy tor.
Mówisz że jeszcze nie ruszyłem. Hm, nie zgodzę się. Przekopałem cały dział POCHWAL SIĘ szukając czegoś co wygląda jak program. Mam już tego trochę i cały czas analizuję. Planuję od poniedziałku zacząć już tak na poważnie więc daj mi jeszcze 2 dzionki marudzenia. Wiem że marudzę już dłuższy czas ale dzięki temu wlazłem na właśiwy tor. Wiem że nie widać mojego pulpitu i że dziwnie się to wszystko u mnie czyta ale naprawdę siedzę i zaczynam :-) Obecnie drążę temat programowania objektowego bo wypadało by też coś wiedzieć na starcie. Co do języków to już wybrałem. Będzie ciężko ale inaczej się nie da. Jadę C i C# równolegle. Myślę że za tydzień, dwa może uda mi się namzać coś czym będzie można się pochwalić na starcie tylko widzisz, by działać to muszę widzieć sens dlatego tyle wzmianek o AVT.
Zaczynam od budowania małego pozycjonera na prockach od Atmela (czy tam Microchipa).
Będzie to prostota mająca kilka prostych zadań ale od czegoś trzeba zacząć. Pozycjoner do anten TVSAT sterujący rotorem przy antenie. Do tego wyświetlacz a na nim pozycja orbitalna + nazwa satelity itp. itd.
Na razie będzie to prostota nieuzależniona od dekodera, sterowana ręcznie osobno. W przyszłości (a czekam na płytę do nBoxa z Enigmą2) pozycjoner będzie współpracował z dekoderkiem (był w nim zamontowany).
Powrót do góry
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach