Forum Coders' city Strona Gwna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Potrzebuj szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Sprzeda? w?asnego oprogramowania - jak to si? odbywa od strony prawnej?

Id do strony Poprzedni  1, 2

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
szpak

Doczy: 22 Mar 2017
Skd: Polska /ale ju? spakowany do Niemcw

PostWysany: Czw Mar 30, 2017 10:58 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Bezpieczne to b?dzie?
A je?li chmura za rok czy dwa zniknie bo kto? wy?ej uzna ?e pora zwin?c interes to co zrobi? z lud?mi ktrzy kupili licencje na oprogramowanie? Z kicia bym nie wyszed? :-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
marcin_an

Doczy: 26 Maj 2005

PostWysany: Czw Mar 30, 2017 11:08 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

szpak napisa:
Zobacz, Allegro powsta?o na kolanie studenta w akademiku.
W przyzwoicie prosperuj?cej hurtowni, po czym prawie natychmiast zosta?o wykupione przez brytyjsk? firm?, ktra by?a ju? wtedy notowana na gie?dzie. Nie wiem, sk?d historia o biednych studentach z akademika.

szpak napisa:
Odwiedzenie kilku stron na allegro lata temu wa?y?o powiedzmy te 5MB.
W pierwszych latach dzia?alno?ci strona g?wna Allegro wa?y?a <200kB, strony aukcji podobnie.

szpak napisa:
Online by?o powiedzmy 200000 ludzi. Ka?dy z nich generowa? ruch na kilka MB, przyjmijmy ?e by?o to 5MB.
200000 x 5MB to oko?o 976GB w czasie powiedzmy godziny.
Przypu??my ?e za dnia generowano jedynie 6 takich godzin. 976GB x 6 = 5,865TB!
Miesi?c przyk?adowo ma 30 dni! 30 x 5,865TB to 175680TB transferu miesi?cznie!
175680TB to kosmos!
200000 odwiedzin na godzin?? Przy kilku tysi?cach aukcji i ?rednio 10 odwiedzinach na tydzie? aukcji mieli tyle mo?e w tydzie?-dwa, nie w godzin?. Wyjdzie 50-100GB/m-c, a teraz dolicz caching, ktry obcina? to o dobr? po?ow?.

szpak napisa:
Ktry VPS i u kogo poci?gn?? allegro na starcie????
W wi?kszo?ci serwowane by?y sta?e pliki, wi?c ?adna wielka wydajno?? nie jest potrzebna.

szpak napisa:
Przecie? zwyk?y zjadacz chleba np. taki jak ja - gdy wymy?li ju? kiedy? aplikacje ktra b?dzie komunikowa?a si? z baz? (biuro) i pracownikiem (mobilny tablet) i przesy?a?a dane przez jaki? serwer to w przypadku jakiej? przyk?adowej firemki maj?cej np. flot? samochodow? a w niej powiedzmy 500 pojazdw (jaka? TAXI) i gdy sprz?t zacznie odbiera? i wysy?a? dane i te dane b?d? naprawd? dobrze dopracowane (50MB u?ytkownik na dob?) to przy 50MB na usera i przy 500 pokazdw robi si? ju? transfer na poziomie
oko?o 24GB danych dziennie!!! W skali miesi?ca jest to ju? 732GB a to tylko ma?a firemka i tylko jedna firemka.
Hosting, na ktrym stoi CC, ma za 430z?/rok z nielimitowanym transferem. Kei najta?sz? opcj? hostingu ma za 300z?/rok - te? bez limitu (aczkolwiek trzeba ich poinformowa? wcze?niej, ?e si? przekroczy 1GB/dob?). VPS z limitem 800GB/m-c: 1440z?/rok. A to nie s? najta?sze. Mo?esz te? rzuci? okiem na EC2 albo Azure, ale tutaj trzeba ju? konkretnie podliczy? wszystko i wiedzie?, jakiego obci??enia mo?na si?spodziewa?.

szpak napisa:
je?li z danego komunikatora zacznie korzysta? powiedzmy w ca?ej EU skromne 10.000.000 ludzi to id? do piachu!
Zanim osi?gniesz 10 milionw u?ytkownikw, minie du?o czasu. Je?li wtedy nie b?dziesz w stanie na us?udze zarabia?, to twoim k?opotem nie b?dzie liczba u?ytkownikw, tylko sknocony biznes. Samo przechowywanie informacji od 10M osb to zreszt? pestka. To nie jest du?a ilo?? danych.

szpak napisa:
A je?li chmura za rok czy dwa zniknie
Rwnie dobrze mo?esz zapyta?, co b?dzie, je?li za rok dwa zniknie ci hosting czy VPS. Dlaczego to nie sp?dza ci snu z powiek?
szpak

PostWysany: Czw Mar 30, 2017 2:27 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Kurd?, czemu ja nie lubi? gier, co?
Nie by?o by problemw!
Powrt do gry
samolot

Doczy: 26 Sty 2006
Skd: Toru?

PostWysany: Czw Mar 30, 2017 8:31 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

W kontek?cie przetwarzania danych osobowych:
w Unii Europejskiej wydano rozporz?dzenie oglne o ochronie danych osobowych (RODO), czyli General Data Protection Regulation(GDPR), przyj?te w kwietniu ubieg?ego roku. Na dostosowanie si? do nowych regulacji przedsi?biorcy maja czas do 25 maja 2018 r.
Nie wiem, czy dyskutuj?c ten temat, brali?cie to pod uwag?? Bo z tego, co czyta?em ostatnio, wynika, ?e oznacza to rewolucj? w ochronie danych osobowych.

marcin_an

PostWysany: Czw Mar 30, 2017 9:35 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

samolot napisa:
Nie wiem, czy dyskutuj?c ten temat, brali?cie to pod uwag??
Tak, tutaj:
marcin_an napisa:
GDPR wprowadza kar? do 20 milionw euro za nieprawid?owe przetwarzanie danych osobowych.

szpak

PostWysany: Pi Mar 31, 2017 5:18 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ochrona danych osobowych. Totalna bzdura XXI wieku. To powinno nazywa? si? Ochron? Przest?pcw bo dzi?ki tym wszystkim przepisom cho? by tacy jak dziennikarze ?ledczy maj? problemy z wyj?ciem wi?kszej ilo?ci przekr?tw na ?wiat?o dzienne. Policja zas?ania si? dobrem ?ledztwa, prokuratura tajemnic? s?dow?, lekarz tajemnic? lekarsk? a prawo ?miesznymi przepisami stawia na tym swoj? piecz?tk? tego typu ustawami.
Ochrona danychm, kurd?, jakich danych? Takich ?e urz?das zarabia 5000z? netto, pracuje 2lata, powinien uzbiera? z pensyjki 120000z? netto a ma na kontach ba?k? czy dwie? He he. Ochrona to jest ale swoich w elitce.
Powrt do gry
marcin_an

PostWysany: Pi Mar 31, 2017 6:02 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

... a zakaz pobicia ci? powoduje, ?e dziennikarze ?ledczy nie mog? swobodnie wyci?ga? informacji torturami.

Mo?naby powiedzie? "ignorance is bliss", gdyby nie to, ?e ignorancja nie zostaje w cz?owieku, lecz rozlewa si? na jego otoczenie i ka?de miejsce, w ktrym si? pojawia :(. Smrd unosi si? po ca?ej okolicy, a do tego inni musz? jeszcze cierpie?.

szpak

PostWysany: Pi Mar 31, 2017 6:12 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ja tu mia?em przede wszystkim na my?li te pranie ruskiej kasy o ktrej tak g?o?no.
Dzi?ki temu ?e istniej? te chore ustawy o ochronie danych ci??ko jest dotrze? do informacji na temat s?upw a tak?e danych osb po?rednicz?cych. No wiesz, r?czka r?czk? myje a co nie wyp?ynie to si? zakopie.

Gdyby tych ustaw o ochronce nie by?o to wierz mi na s?owo - musieli by?my wykszta?ci? kolejne 2 mln. prawnikw, s?dziw i porokuratorw bo obecni z robot? by si? nigdy nie wyrobili.

Co mam na my?li?

A no takiego urz?dasa co zarabia 5000z? netto miesi?cznie a po 2,3 latach ma 3 miliony i za choler? nie wyci?gniesz od kogo, za co itp. itd. A ustawa po co jest? Po to by w?a?nie zakopywa? takie fakty.
Powrt do gry
marcin_an

PostWysany: Pi Mar 31, 2017 6:30 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

To jest moment, w ktrym swj udzia? w tej dyskusji mog?zako?czy?.

W kilku innych w?tkach te?, bo zaczynasz je traktowa? jako miejsce do wylewania ?ali na swoje ?ycie i obaw przed rzeczywisto?ci?, a nie szukania pomocy w kwestiach zwi?zanych z informatyk?.

Wszystkie potrzebne informacje ju? otrzyma?e?, niektre nawet wielokrotnie. Nie wygl?da na to, by?prbowa? z nimi zrobi?cokolwiek u?ytecznego. Jedynie pogr??asz si?udawaniu przed sob? samym i innymi, ?e co?robisz, by wyj?? z problemu. Jeste?osob? pe?noletni? i co chcesz dalej zrobi? to ju? tylko twj wybr: mo?esz trwa? w tym z?udzeniu, mo?esz skorzysta? z pomocy, ktr? otrzyma?e?.

szpak

PostWysany: Pi Mar 31, 2017 6:48 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Marcinie, spokojnie, wiedz? otrzyman? wprawi? w ruch a o tej polityce to tak mi si? przy porannej kawie "wymsk?o". Lekko si? zapomnia?em po prostu :-) ale obiecuj? ?e ju? wracam na w?a?ciwy tor.
Mwisz ?e jeszcze nie ruszy?em. Hm, nie zgodz? si?. Przekopa?em ca?y dzia? POCHWAL SI? szukaj?c czego? co wygl?da jak program. Mam ju? tego troch? i ca?y czas analizuj?. Planuj? od poniedzia?ku zacz?? ju? tak na powa?nie wi?c daj mi jeszcze 2 dzionki marudzenia. Wiem ?e marudz? ju? d?u?szy czas ale dzi?ki temu wlaz?em na w?a?iwy tor. Wiem ?e nie wida? mojego pulpitu i ?e dziwnie si? to wszystko u mnie czyta ale naprawd? siedz? i zaczynam :-) Obecnie dr??? temat programowania objektowego bo wypada?o by te? co? wiedzie? na starcie. Co do j?zykw to ju? wybra?em. B?dzie ci??ko ale inaczej si? nie da. Jad? C i C# rwnolegle. My?l? ?e za tydzie?, dwa mo?e uda mi si? namza? co? czym b?dzie mo?na si? pochwali? na starcie tylko widzisz, by dzia?a? to musz? widzie? sens dlatego tyle wzmianek o AVT.
Zaczynam od budowania ma?ego pozycjonera na prockach od Atmela (czy tam Microchipa).
B?dzie to prostota maj?ca kilka prostych zada? ale od czego? trzeba zacz??. Pozycjoner do anten TVSAT steruj?cy rotorem przy antenie. Do tego wy?wietlacz a na nim pozycja orbitalna + nazwa satelity itp. itd.
Na razie b?dzie to prostota nieuzale?niona od dekodera, sterowana r?cznie osobno. W przysz?o?ci (a czekam na p?yt? do nBoxa z Enigm?2) pozycjoner b?dzie wsp?pracowa? z dekoderkiem (by? w nim zamontowany).
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do:  
Moesz pisa nowe tematy
Moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Moesz dodawa zaczniki na tym forum
Moesz pobiera pliki z tego forum

Debug: strone wygenerowano w 0.22808 sekund, zapytan = 11
contact

| Darmowe programy i porady Jelcyna | Tansze zakupy w Helionie | MS Office Blog |