Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Własny system operacyjny na urządzeniach mobilnych

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szpak

PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 6:35 am  OP    Temat postu: Własny system operacyjny na urządzeniach mobilnych Odpowiedz z cytatem Pisownia

Akcja wygląda tak:

1. mam swój system operacyjny oparty na Linuxie
2. mam pewien program który jest ściśle zintegrowany z urządzeniem (tablet z androidem)

(dla przykładu - coś takiego jak np. Automapa w nawigacji Lark)

Chciał bym zacząć sprzedawać urządzenie z oprogramowaniem pod własną marką lub na urządzeniach innych importerów tak jak robi to np. firma Aqurat (twórca map AutoMapa) na urządzeniach firmy Lark.

Chciał bym się dowiedzieć jak wygląda cały proces związany z zamówieniem u jakiegoś chońskiego producenta sprzętu tabletów OEM które mógł bym promować pod własną marką.
Czy jest taka opcja bym kupił sobie np. 1000 czy 10000 tabletów hurtem o Chińczyka i mógł je sprzedawać pod własnym logo? Pewnie jest ale naprawdę nie wiem jak to się odbywa.

Kolejna sprawa to ceny. Najtańszy obecnie tablet (7" 512MB 4GB Flash, 3G, GPS) kosztuje około 20USD już na rynku. Ile może kosztować takie urządzenie w wersi OEM w hurcie?

Rozumiem też że wtedy mając 10000 takich tabletów mogę wgrywać co mi się podoba, tak?
Pytam bo nie wiem jak to jest z producentami chipsetów i bebechów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Garf

PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 9:15 am      Temat postu: Re: Własny system operacyjny na urządzeniach mobilnych Odpowiedz z cytatem Pisownia

szpak napisał:
Chciał bym zacząć sprzedawać urządzenie z oprogramowaniem pod własną marką.

Tutaj raczej nie ma problemu, sprawdź tylko czy jako producent elektroniki nie musisz mieć jakiś papierów extra/jakie warunki musisz spełnić (głównie mam tu na myśli zużyty sprzęt elektroniczny).

szpak napisał:
Chciał bym się dowiedzieć jak wygląda cały proces związany z zamówieniem u jakiegoś chońskiego producenta sprzętu tabletów OEM które mógł bym promować pod własną marką.

• Wysyłasz zapytanie ofertowe
  • Wybierasz najlepszą ofertę
  • Składasz zamówienie/podpisujesz umowę
  • Płacisz (wszystkim wokoło - producentowi, firmie transportowej, Urzędowi Celnemu, etc)
  • Dostajesz towar
Oczywiście pod warunkiem że wszyscy w łańcuchu dostaw są uczciwi.

szpak napisał:
Kolejna sprawa to ceny. Najtańszy obecnie tablet (7" 512MB 4GB Flash, 3G, GPS) kosztuje około 20USD już na rynku. Ile może kosztować takie urządzenie w wersi OEM w hurcie?

Po prostu zapytaj?

szpak napisał:
Rozumiem też że wtedy mając 10000 takich tabletów mogę wgrywać co mi się podoba, tak?
Pytam bo nie wiem jak to jest z producentami chipsetów i bebechów.

Nawet z 1 możesz robić co chcesz. To Twój problem żeby te bebechy obsłużyć - czyli dostać sterowniki od producenta lub zapłacić mu, aby napisał je pod Twój system. Ew. samemu je "wyczarować" (często bez dokumentacji).

Stanisław Lem
Powrót do góry
szpak

PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 9:59 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Spoko, ale czy w przyszłości jeśli na urządzeniu będzie mój system oparty na linuksie to czy taki Intel nie przytrąbi się do tego że używam sterowniki pod chipsety od nich i je zmodyfikowałem na potrzeby sprzętu?
Mi tu chodzi o to by obsłużyć jedynie urządzenie które po włączeniu i tak odpali jedną jedyną aplikację.
Coś a'la nawigacja satelitarna. Odpalasz urządzenie i za chwilę masz TomToma i nikogo nie obchodzi na jakim systemie wstał ten TomTom.
Powrót do góry
marcin_an

PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 11:12 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

szpak napisał:
czy w przyszłości jeśli na urządzeniu będzie mój system oparty na linuksie to czy taki Intel nie przytrąbi się do tego że używam sterowniki pod chipsety od nich i je zmodyfikowałem na potrzeby sprzętu?
To jest napisane w umowie, którą zawierasz z Intelem. Jeżeli będziesz postępował zgodnie z tą umową, to nie mogą się do niczego przyczepić.

Zresztą tak samo, jak w umowie, którą zawierasz, używając Linuksa (jądra) oraz każdego z programów na swojej dystrybucji.

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach