Forum Coders' city Strona Gwna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Potrzebuj szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Dost?p do serwera aby aktywowa? maila

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
samolot

Doczy: 26 Sty 2006
Skd: Toru?

PostWysany: Wto Pa 04, 2016 10:49 pm  OP    Temat postu: Dost?p do serwera aby aktywowa? maila Odpowiedz z cytatem Pisownia

Za?o?ono dla mnie nowego maila na serwerze firmy.
Dosta?em mailem tak zwane dane dost?powe do s?u?bowego adresu mailowego

Cytat:
Temat: Re: nowy adres mailowy + dost?p do serwera [tu podany nr ]

W tre?ci maila podano:
Cytat:
Dane serwera:
IMAP: mail.nazwafirmy-nazwamiasta.pl port: (tu podany nr portu )
SMTP: mail.nazwafirmy-nazwamiasta.pl port: (tu podany nr portu )

x.nazwisko@nazwafirmy-nazwamiasta.pl
oraz ci?g znakw, ktry jest zapewne has?em startowym do tego maila.

Ja dotychczas korzysta?em zawsze z poczty wp.pl i nie za bardzo wiem, jak z tych tu informacji skorzysta?, by wej?? w "posiadanie tego nowego adresu mailowego".
W tre?ci maila mam te? adres i telefon informatyka, jako kontakt do niego w razie pyta?, ale poniewa? otworzy?em obecn? wiadomo?? teraz p?nym wieczorem, to zapyta? go mog? dopiero jutro.
Pki co licz? na jak?? podpowied?, jak si? na to nowe konto zalogowa? i zmieni? to "startowe" has?o.
Nie chc? wyj?? na ignoranta, ktrym w tej sprawie i tak jestem. Sprawa jest mo?e trywialna, ale przed rozmowa z tym informatykiem wola?bym wiedzie? jak to ugry?? :)

marcin_an

Doczy: 26 Maj 2005

PostWysany: Wto Pa 04, 2016 11:04 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Po prostu wpisz te dane do ustawie? klienta pocztowego, ktrego u?ywasz. Tak samo, jak robi?e? to dla poczty na WP. Z tym, ?e WP mia?a chyba tylko POP3. Tutaj ewidentnie zamiast POP3 b?dziesz musia? w opcjach wybra? IMAP (ale to jedyna r?nica).
samolot

PostWysany: Sro Pa 05, 2016 12:36 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ja od dawna u?ywam klienta pocztowego wp.pl.
A w tym wypadku co jest tym klientem?
Z tego maila zacytowa?em wszystkie istotne dane, w co mam w nim klikn???
Jest Nadawca:
Cytat:
Active-Run | Support System <support@active-run.com>

Rozumiem, ?e jest to mail do tego informatyka.
Czy jest to ten mail ktry "powinienem u?y? w celu aktywacji" ?
Po kliknieciu go Windows daje mi wybr klienta pocztowego: Windows Mail, Poczta, i "z ich sklepu" , lub mog? wybra? innego, spoza tej listy. Windows mi proponuje za?o?enie konta na Outlook.com, ale konto jest ju? przecie? za?o?one na serwerze firmy, tylko ja musz? jako? to aktywowa?.
Dane, jakie on poda? w mailu, zacytowa?em w pierwszym po?cie.

marcin_an

Doczy: 26 Maj 2005

PostWysany: Sro Pa 05, 2016 12:59 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

samolot napisa:
Ja od dawna u?ywam klienta pocztowego wp.pl.
WP nie ma ?adnego w?asnego klienta. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

samolot napisa:
A w tym wypadku co jest tym klientem?

Program, ktrego u?ywasz do odbierania i wysy?ania poczty: Thundebird, Evolution, KMail, Outlook [Express], ...

samolot napisa:
Z tego maila zacytowa?em wszystkie istotne dane, w co mam w nim klikn???
W mailu - nic. W kliencie pocztowym podczas konfiguracji konta wpisz otrzymane dane w odpowiednie pola. Niektre programy mog?nie mie? opcji do podania portu wprost. Wtedy zwykle jest albo w zaawansowanych ustawieniach, albo wybierany jest automatycznie np. poprzez zaznaczenie opcji, ?e chcesz u?ywa? po??czenia szyfrowanego (SSL).

Nie mam polskiej wersji Thunderbirda pod r?k?, ale w za??czniku zrzuty ekranu z wersji angielskiej po wybraniu: Edit -> Account Settings -> Account actions -> Add Mail Account (w wersji polskiej prawdopodobnie: Edytuj -> Konfiguracja kont -> Akcje -> Dodaj konto e-mail):
  1. Twoje imi?i nazwisko (lub jak chcesz, ?eby ludzie ci?widzieli, gdy odbieraj? maila).
  2. Adres, ktry otrzyma?e? od firmy.
  3. Has?o do konta.
  4. Kliknij "Continue" (zapewne "OK" lub "Dalej" w wersji polskiej). Thunderbird chwil? pomy?li. Je?li znajdzie odpowiednie dane, to je tylko zweryfikuj, je?li nie, to patrz dalsze punkty.
  5. Zmie? na "IMAP".
  6. Wpisz nazw? serwera IMAP, ktr? dosta?e? od firmy.
  7. Wpisz port serwera IMAP, ktry dosta?e? od firmy (zapewne i tak b?dzie na li?cie wyboru).
  8. Wpisz nazw? serwera SMTP, ktr? dosta?e? od firmy.
  9. Wpisz port serwera SMTP, ktry dosta?e? od firmy (znowu: prawdopodobnie b?dzie na li?cie).
  10. Kliknij "Done" (zapewne "Dalej" lub "OK"), lub - je?li jest nieaktywny - najpierw "Re-test").
Podobnie b?dzie to przebiega?o w innych programach.

thunderbird.png
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  thunderbird.png
 Wielko pliku:  16.27 KB
 Pobierano:  174 raz(y)

samolot

PostWysany: Nie Pa 09, 2016 6:26 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Dzi?ki za dodatkowe wyja?nienia.
marcin_an napisa:
WP nie ma ?adnego w?asnego klienta. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

Wchodz? na ich stron? poczta wp.pl i tam mam okienko logowania do poczty wp.pl. Czy to mo?na nazwa? klientem poczty, nie wiem, ale tak to dzia?a. Na tej stronie poczty wp.pl, po zalogowaniu, mam wszystkie typowe funkcjonalno?ci klienta pocztowego, wraz z konfiguracja konta i zarzadzaniem folderami, ksi??k? adresow?.

?ci?gn??em polska wersj? Thunderbirda 45.4.0.
Cytat:
Wersja 45.4.0, (...)pierwsze wydanie (...) w dniu 3 pa?dziernika 2016

Sprawa okaza?a si? w zasadzie prosta. Menu okaza?o si? na tyle przejrzyste, ?e najpierw skonfigurowa?em konto, nie wiedz?c, ?e za??czy?e? obraz z krokami postepowania. Potem, gdy obejrza?em twj za??cznik, wszystko si? potwierdza, bez jednego: program z metod? uwierzytelnienia z ustawieniem jako "autodetect" nie chcia? dzia?a?, przestawi?em na "normalne has?o" i moglem klkn?? "Gotowe".
Na pocz?tek mile zaskoczy? mnie ?atwy sposb dodawania adresw do ksi??ki adresowej.

Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Komputery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Moesz pisa nowe tematy
Moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Moesz dodawa zaczniki na tym forum
Moesz pobiera pliki z tego forum

Debug: strone wygenerowano w 0.19450 sekund, zapytan = 13
contact

| Darmowe programy i porady Jelcyna | Tansze zakupy w Helionie | MS Office Blog |