Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Dostęp do serwera aby aktywować maila

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
samolot

PostWysłany: Wto Paź 04, 2016 10:49 pm  OP    Temat postu: Dostęp do serwera aby aktywować maila Odpowiedz z cytatem Pisownia

Założono dla mnie nowego maila na serwerze firmy.
Dostałem mailem tak zwane dane dostępowe do służbowego adresu mailowego

Cytat:
Temat: Re: nowy adres mailowy + dostęp do serwera [tu podany nr ]

W treści maila podano:
Cytat:
Dane serwera:
IMAP: mail.nazwafirmy-nazwamiasta.pl port: (tu podany nr portu )
SMTP: mail.nazwafirmy-nazwamiasta.pl port: (tu podany nr portu )

x.nazwisko@nazwafirmy-nazwamiasta.pl
oraz ciąg znaków, który jest zapewne hasłem startowym do tego maila.

Ja dotychczas korzystałem zawsze z poczty wp.pl i nie za bardzo wiem, jak z tych tu informacji skorzystać, by wejść w "posiadanie tego nowego adresu mailowego".
W treści maila mam też adres i telefon informatyka, jako kontakt do niego w razie pytań, ale ponieważ otworzyłem obecną wiadomość teraz późnym wieczorem, to zapytać go mogę dopiero jutro.
Póki co liczę na jakąś podpowiedź, jak się na to nowe konto zalogować i zmienić to "startowe" hasło.
Nie chcę wyjść na ignoranta, którym w tej sprawie i tak jestem. Sprawa jest może trywialna, ale przed rozmowa z tym informatykiem wolałbym wiedzieć jak to ugryźć :)

marcin_an

PostWysłany: Wto Paź 04, 2016 11:04 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Po prostu wpisz te dane do ustawień klienta pocztowego, którego używasz. Tak samo, jak robiłeś to dla poczty na WP. Z tym, że WP miała chyba tylko POP3. Tutaj ewidentnie zamiast POP3 będziesz musiał w opcjach wybrać IMAP (ale to jedyna różnica).
samolot

PostWysłany: Sro Paź 05, 2016 12:36 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ja od dawna używam klienta pocztowego wp.pl.
A w tym wypadku co jest tym klientem?
Z tego maila zacytowałem wszystkie istotne dane, w co mam w nim kliknąć?
Jest Nadawca:
Cytat:
Active-Run | Support System <support@active-run.com>

Rozumiem, że jest to mail do tego informatyka.
Czy jest to ten mail który "powinienem użyć w celu aktywacji" ?
Po kliknieciu go Windows daje mi wybór klienta pocztowego: Windows Mail, Poczta, i "z ich sklepu" , lub mogę wybrać innego, spoza tej listy. Windows mi proponuje założenie konta na Outlook.com, ale konto jest już przecież założone na serwerze firmy, tylko ja muszę jakoś to aktywować.
Dane, jakie on podał w mailu, zacytowałem w pierwszym poście.

marcin_an

PostWysłany: Sro Paź 05, 2016 12:59 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

samolot napisał:
Ja od dawna używam klienta pocztowego wp.pl.
WP nie ma żadnego własnego klienta. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

samolot napisał:
A w tym wypadku co jest tym klientem?

Program, którego używasz do odbierania i wysyłania poczty: Thundebird, Evolution, KMail, Outlook [Express], ...

samolot napisał:
Z tego maila zacytowałem wszystkie istotne dane, w co mam w nim kliknąć?
W mailu - nic. W kliencie pocztowym podczas konfiguracji konta wpisz otrzymane dane w odpowiednie pola. Niektóre programy mogą nie mieć opcji do podania portu wprost. Wtedy zwykle jest albo w zaawansowanych ustawieniach, albo wybierany jest automatycznie np. poprzez zaznaczenie opcji, że chcesz używać połączenia szyfrowanego (SSL).

Nie mam polskiej wersji Thunderbirda pod ręką, ale w załączniku zrzuty ekranu z wersji angielskiej po wybraniu: Edit -> Account Settings -> Account actions -> Add Mail Account (w wersji polskiej prawdopodobnie: Edytuj -> Konfiguracja kont -> Akcje -> Dodaj konto e-mail):
  1. Twoje imię i nazwisko (lub jak chcesz, żeby ludzie cię widzieli, gdy odbierają maila).
  2. Adres, który otrzymałeś od firmy.
  3. Hasło do konta.
  4. Kliknij "Continue" (zapewne "OK" lub "Dalej" w wersji polskiej). Thunderbird chwilę pomyśli. Jeśli znajdzie odpowiednie dane, to je tylko zweryfikuj, jeśli nie, to patrz dalsze punkty.
  5. Zmień na "IMAP".
  6. Wpisz nazwę serwera IMAP, którą dostałeś od firmy.
  7. Wpisz port serwera IMAP, który dostałeś od firmy (zapewne i tak będzie na liście wyboru).
  8. Wpisz nazwę serwera SMTP, którą dostałeś od firmy.
  9. Wpisz port serwera SMTP, który dostałeś od firmy (znowu: prawdopodobnie będzie na liście).
  10. Kliknij "Done" (zapewne "Dalej" lub "OK"), lub - jeśli jest nieaktywny - najpierw "Re-test").
Podobnie będzie to przebiegało w innych programach.

thunderbird.png
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  thunderbird.png
 Wielkość pliku:  16.27 KB
 Pobierano:  84 raz(y)

samolot

PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 6:26 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Dzięki za dodatkowe wyjaśnienia.
marcin_an napisał:
WP nie ma żadnego własnego klienta. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

Wchodzę na ich stronę poczta wp.pl i tam mam okienko logowania do poczty wp.pl. Czy to można nazwać klientem poczty, nie wiem, ale tak to działa. Na tej stronie poczty wp.pl, po zalogowaniu, mam wszystkie typowe funkcjonalności klienta pocztowego, wraz z konfiguracja konta i zarzadzaniem folderami, książką adresową.

Ściągnąłem polska wersję Thunderbirda 45.4.0.
Cytat:
Wersja 45.4.0, (...)pierwsze wydanie (...) w dniu 3 października 2016

Sprawa okazała się w zasadzie prosta. Menu okazało się na tyle przejrzyste, że najpierw skonfigurowałem konto, nie wiedząc, że załączyłeś obraz z krokami postepowania. Potem, gdy obejrzałem twój załącznik, wszystko się potwierdza, bez jednego: program z metodą uwierzytelnienia z ustawieniem jako "autodetect" nie chciał działać, przestawiłem na "normalne hasło" i moglem klknąć "Gotowe".
Na początek mile zaskoczył mnie łatwy sposób dodawania adresów do książki adresowej.

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach