Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Laptop do 1000 zł

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eloszka
Gość

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2016 11:51 pm  OP    Temat postu: Laptop do 1000 zł Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witam. Mam mały problem. Mam do dyspozycji 1000 zł i potrzebuję laptop, który kupię właśnie za tę kwotę. Zastosowanie ograniczać się będzie do programowania(Java w eclipsie i c++ w Visualu, ew jakieś buildery do prostych gier). Myślę, że 13/15 cali byłby najwygodniejszy. Pytanie do Was, czy znajdę coś rozsądnego w takiej cenie?
Powrót do góry
Garf

PostWysłany: Pon Wrz 26, 2016 8:41 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Może coś z poleasingowych? Np. Amso ma całkiem pokaźną ofertę, i w cenie ok. 1000zł masz całkiem dobry sprzęt łącznie z legalnym systemem. Kupowałem tam już nie raz, na miejscu można ocenić stopień zużycia, i za całkiem niedużą kwotę można nabyć sprzęt który jeszcze parę ładnych lat pochodzi.
Przy okazji laptopów poleasingowych warto zwrócić uwagę na szczegóły, np. układ klawiatury. Często, np. na Allegro są sprzedawane poleasingowe komputery z Niemiec czy innych krajów Unii. Wtedy trzeba np. kupić nalepki na klawisze aby ją "spolszczyć".
Bolączką chyba wszystkich takich komputerów jest dysk - ani razu nie spotkałem się ze sprzętem, który miałby dysk bez oznak starości. A to zaczęły się sporadycznie pojawiać błędy odczytu (korygowane przez kontroler dysku), a to ze dwa sektory były już realokowane. Ale nie jest to jakaś bardzo dotkliwa wada (chyba że dysk jest już tak zajechany że padnie po miesiącu).

Stanisław Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomek S

PostWysłany: Pon Paź 03, 2016 12:07 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Może coś na X-Kom
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcin_an

PostWysłany: Pon Paź 03, 2016 4:23 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Nowego w tej cenie się nie kupi. Lub raczej: będą to pieniądze wyrzucone w błoto, bo nic oprócz najniższej półki w tym zakresie nie jest sprzedawane. Przychyliłbym się raczej do tego, co napisał Garf: sprzęt poleasingowy, koniecznie z sensowną umową gwarancyjną.

Mniej przejmuj się przekątną ekranu; bardziej tym, żeby miał np. 8GiB RAMu, bo to będzie zdecydowanie ważniejsze przy pracy z ciężkimi IDE.

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach