Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

[Office 2007] Deinstalacja - czy możliwy jest odzysk klucza po awarii sprzętu?

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
samolot

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2016 7:06 pm  OP    Temat postu: [Office 2007] Deinstalacja - czy możliwy jest odzysk klucza po awarii sprzętu? Odpowiedz z cytatem Pisownia

Mam zainstalowany 3-stanowiskowy MS Office 2007 na 2 komputerach. W jednym z tych komputerów (notebook) padła karta graficzna. W punkcie naprawczym zdiagnozowano, że naprawa może kosztować ok 1000 zł a jej wynik nie jest pewny, bo producent zaprzestał produkcji tego sprzętu i nie są dostępne fabrycznie nowe części, a zastosowanie części używanych nie daje gwarancji, że wszystko będzie działało. Suma summarum kupiłem nowego notebooka i zainstalowałem na nim tego Office-a 2007, bo miałem do wykorzystania trzecią licencję.
Jednak szkoda mi tej licencji z zepsutego komputera. Czy po wyjęciu z niego sprawnego dysku i podłączeniu go w zewnętrznej kieszeni do gniazda USB innego notebooka będę mógł odinstalować tamten egzemplarz Officea i przez to odzyskać licencję na to jedno stanowisko? Chodzi o to, by poprzez użycie oficjalnego cofnięcia instalacji program Office został przywrócony do takiego stanu licencji, że "dwie są wykorzystane a trzecia ponownie jest wolna"? Mam wątpliwości czy da się tak zrobić uruchamiając tego Office przez system operacyjny tego sprawnego laptopa ale uruchomić tego Office będącego na dysku zewnętrznym?
Dodam, że oba systemy to Windows 10, a na tym sprawnym lapku też mam zainstalowanego tego samego Officea.
Może uproszczę pytanie: czy można w ogóle odzyskać licencję na to stanowisko, z którego oficjalnie się program Microsoft Office odinstaluje? Bo jak wszedłem na ich strony to wszędzie "Office 366" i "Office 2016", a strony pomocy dla "Office 2007" -> "nie odnaleziono" ?

Ostatnio zmieniony przez samolot dnia Pon Kwi 25, 2016 9:53 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcin_an

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2016 10:55 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Nie ma możliwości deaktywacji klucza inaczej niż przez telefon do Microsoftu i próby przekonania ich, że nie używasz go dalej na poprzednim sprzęcie. Przy czym wsparcie dla tej wersji już dawno się skończyło, więc opcja taka dotyczy tylko klientów, którzy mają wykupione licencje z rozszerzonym wsparciem. Tylko czy warto walczyć o 9-letni produkt?
samolot

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2016 7:12 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Może i nie warto walczyć, ale po zakupie nowego lapka kolejny wydatek na wersję, która bym chciał,jest mi nie w smak - to ponad 600 zł.
Ale wreszcie znalazłem do niego klucz produktu i na nowym notebooku go zainstalowałem. Także kupować nowego nie będę, bo dla osoby, która musi skończyć swoja pracę na komputerze w terminie, wystarczy.
A teraz z czystej ciekawości zadzwonię do przedstawiciela Microsoftu i zapytam, czy taką licencję można odzyskać. Teraz taka rozmowa jest to w ogóle możliwa, bo trzeba podać kucz produktu. A poprzednio schowałem go tak dobrze, że przez pół dnia nie mogłem znaleźć pliku z tym kluczem.
Wczoraj zadzwoniłem i odsłuchałem "na sucho", co jest potrzebne by można było kontynuować rozmowę.

jacekq

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2016 7:38 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

To skoro wszystko skończyło się dobrze, to tylko mała uwaga: deZinstalacja.
:)
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2016 9:58 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cenna uwaga, aczkolwiek funkcja sprawdzania pisowni również podkreśla słowo "dezinstalacja" jak i "odinstalowanie", zapewne dlatego, że słownik jest niekompletny. Tak wiec wybrałem wyjście kompromisowe: użyłem wyrażenia "cofnięcie instalacji" :)
Luke

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2016 12:26 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Analogicznie powinno być dezaktywacja? Nie pamiętam, kiedy widziałem takie użycie.
Osobiście mam nadzieję, że to "z" oficjalnie zaniknie.

jacekq

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2016 3:05 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Raczej nie zaniknie, a w każdym razie nieprędko, bo taka jest logika języka: przedrostek de- w połączeniu z czymś zaczynającym się na samogłoskę dostaje w bonusie z - patrz np. dezintegracja, dezorganizacja. :)
Oczywistość tej reguły będzie najpewniej powodem stanowczego oporu językoznawców. Tak jak nie będzie poprawne "szłem". :P
Powrót do góry
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach