Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Żegnamy VB4All

Idź do strony Poprzedni  1, 2

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Sprawy dotyczące forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin_an

PostWysłany: Sro Lut 04, 2015 11:21 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Dopieszcza? Od 1999 w kursie nic nie było zmieniane. Jeżeli chodzi o wskazaną datę ostatniej aktualizacji, nie sugeruj się nią. To jest dodawane po stronie klienta na podstawie czasu ostatniej modyfikacji pliku na serwerze; przy czym "modyfikacja" to może być utworzenie go przy przenoszeniu na nowy serwer, poprawienie linków lub nawet zrobienie touch-a. W tej chwili widnieje tam 04/02/2015 23:16:25, bo w tym czasie wrzuciłem pliki na serwer.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jelcyn
Site Admin

PostWysłany: Sro Lut 04, 2015 11:44 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

samolot napisał:
A kto był autorem kursu o VB ?"

Nie wiem kto był autorem kursu. Podobno była to jakaś praca magisterska chyba jakiegoś znajomego moRTara, ale nie dam sobie głowy uciąć za to stwierdzenie. Adres e-mail do autorów kursu od daaawna nieaktualny (chyba od czasów, kiedy opiekowałem się VB4all).

A kurs - powiem szczerze, że nie tak dawno z niego korzystałem (potrzebowałem coś napisać w VBA a że z VB6/VBA dawno nie miałem styczności to trochę wiedzy wyparowało).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
samolot

PostWysłany: Czw Lut 05, 2015 7:25 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

O dacie aktualizacji to ja od razu domyśliłem się, że ta data jest wczoraj "dzisiejsza" w związku z ogłoszeniem o likwidacji Vb4All, bo wchodziłem wczoraj na stare forum i stamtąd kliknięcie w link do teorii kierowało mnie z powrotem na temat o likwidacji na CC. A po krótkim czasie link zaczął ponownie kierować na kurs.

Ja odniosłem wrażenie, że treści na tym kursie przybyło, Co prawda rzadko tam zaglądałem, ale dość regularnie, ale może to jest związane z tym, że na nowszych monitorach układ kursu wyświetla się 'gęściej".

marcin_an

PostWysłany: Czw Lut 05, 2015 7:47 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Niestety nie mam jak sprawdzić dat modyfikacji oryginalnych plików, bo nie mam dostępu do serwera VB4All. Niemniej w archiwum WWW nie widzę żadnych widocznych gołym okiem zmian, poczynając od 2000 do ostatnich kopii z 2009. Kurs był kompletny już w 1999, więc nie bardzo też było co uzupełniać.

Przed chwilą zakończyłem proces usuwania z forum wszelkich odniesień do VB4All. W tej chwili wszystkie odnośniki powinny wskazywać na ten wątek lub, jeżeli kierowały do teorii, na nasz mirror kursu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcin_an

PostWysłany: Wto Mar 10, 2015 9:14 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Archiwum przeszło drobną aktualizację:
  1. Paczki z kopią całości archiwum zostały przebudowane.
  2. Dodane zostały paczki z działem "Teoria".
  3. Lista paczek została uporządkowana.
W tej chwili dostępne są archiwa 7z oraz tar.xz dla każdej z zawartości.

paler

PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 8:26 am      Temat postu: Szacun! Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witam wszystkich, trochę już minęło i chociaż nie byłem aktywnym użytkownikiem forum i bardziej z niego czerpałem niż dawałem to i tak czuje się tutaj jak u siebie (jak widzę adminy, samoloty i mrówki jelcyna). Co jakiś czas wracam do VB6 bo nawet w dobie windows 7 nadal mogę podciągać się za własne sznurówki (fragmenty kodów z poprzednich programów, a i stare programiki po lekkich zmianach działają). Mając archiwum starego forum i dostęp do CC jestem wstanie napisać każdy programik jaki mi jest potrzebny. Zrobiliście kawał dobrej roboty i szkoda że coś takiego przemija. Powstrzymując się od pisania esejów bo tak już mam, że "jestem wylewny" kończę już bo mnie szef powiesi, jak sprawdzi logi ;)

VB6 is not dead! Wciąż można zrobić błyskawicznie, magiczne programy mając do dyspozycji parę kontrolek i dostęp do api oraz wsparcie w CC, a jak się długo nie pisało to i archiwum starego forum, ba! nawet teoria się przydaje.

Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Sprawy dotyczące forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach