Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Dlaczego Ruby nie cieszy się dużym zainteresowaniem?

Idź do strony Poprzedni  1, 2

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne języki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Chemikk

PostWysłany: Nie Sie 31, 2014 10:05 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Merano napisał:
Rubyści mają bardzo prężnie działające forum dyskusyjne, i jak zauważyłem, są przyjaźnie nastawieni do osób początkujących i niezaradnych.

Co do tego się zgadzam. Bardzo przyjazne środowisko, otwarte i pomocne.

Merano napisał:
Dobrze rozumiem o co Ci chodzi, ale z drugiej strony trudno się dziwić, że ludzie chcą zapewnić sobie godziwe życie w tym kraju.

Przez ostatnie 3 lata pracowałem z różnymi ludźmi. Większość z nich miała już jakieś doświadczenie z programowaniem. Pracowałem też z 4 młodzików. Jedna z nich bardzo chciała się czegoś nauczyć, mimo tego, żę nie miała tego czegoś. Nie potrafiłem dostrzec w niej tego zacięcia. Była bardzo pracowita, widziałem, że nie chce mnie zawieść, pilnie się uczyła, ale dalej czegoś mi brakowało

Druga z nich przyszła z innej dziedziny informatyki, ale nie miała doświadczenia w komercyjnym programowaniu. Ogólnie to zauważyłem, że także poważnie podchodziła ona do pracy, zadawała dużo pytań, do tego bardzo często dyskutowaliśmy na temat tego, czy dane rozwiązanie pasuje do jakiejś konwencji, czy to tak powinno być. W wolnym czasie sporo czytała i robiła rzeczy dla siebie. Bardzo miło patrzyło się, gdy ta osoba się rozwijała.

No i zostały jeszcze 2 osoby, które można podsumować stwierdzeniem - "bo tu dobrze płacą". Ogólnie zero inicjatywy własnej. Zwykle chcieli, żeby podać im rozwiązania na tacy. I co najgorsze, nikt nie miał im tego za złe. Bo przecież się dopiero uczą.

“There are only two hard things in Computer Science: cache invalidation and naming things.”
Phil Karlton
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Merano

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2014 4:43 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Chemikk napisał:
No i zostały jeszcze 2 osoby, które można podsumować stwierdzeniem - "bo tu dobrze płacą". Ogólnie zero inicjatywy własnej. Zwykle chcieli, żeby podać im rozwiązania na tacy. I co najgorsze, nikt nie miał im tego za złe. Bo przecież się dopiero uczą.

Aaaa, rozumiem co miałeś na myśli. Myślałem że chodziło o osoby które poszły do branży informatycznej bo tam dobrze płacą, ale jednocześnie starają się, mają inicjatywę i rozwijają się. I tym chcą nadrobić brak "żyłki". To jest inna sprawa.
Natomiast jak ktoś nie przykłada się, zlewa wszystko i jeszcze ma postawę roszczeniową, za to czeka na gotowe rozwiązania i na pieniądze, to gonić taką osobę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chemikk

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2014 4:42 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cieszę się, że się zrozumieliśmy :) Ogolnie nie mam nic przeciwko temu, że ktoś chce się dopiero nauczyć. Wręcz przeciwnie, bardzo chętnie pomagam. Jedyne czego oczekuję to chęci, a nie oczekiwania na gotowe rozwiązania.

Wracając do tematu tego, że Ruby cieszy się małą popularnością. Na pewne rzeczy przychodzi moda, na inne odchodzi. Ja nie zamienię szybko tego języka na inny (no chyba, że na D). Przyzwyczaiłem się do niego. Na rynku pracy nie widzę jakiegoś spowolnienia spowodowanego brakiem ofert.

“There are only two hard things in Computer Science: cache invalidation and naming things.”
Phil Karlton
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Merano

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2014 5:34 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Kilka rankingów popularności języków programowania wykazuje że Ruby jest popularny, i że zajmuje wysoką i niezagrożoną pozycję. Na przykład
http://spectrum.ieee.org/static/interactive-the-top-programming-languages
http://blog.codeeval.com/codeevalblog/2014#.VAs3YMLEzlI=
Powrót do góry
Chemikk

PostWysłany: Nie Wrz 07, 2014 1:12 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

I tu mnie zaskoczyłeś. Od jakiegoś czasu wydawało mi się, żę sam język staje się coraz mniej popularny na rzecz np. JavaScriptu (wielki hype na Node.js), czy np. Javy. Dziwi mnie natomiast taki spadek zainteresowania samym PHP, bo jednak naprawde wiele firm dalej potrzebuje pracowników (tam gdzie pracowalem przewinelo sie sporo ludzi od PHP).

Phil Karlton
Powrót do góry
Merano

PostWysłany: Pon Wrz 08, 2014 1:57 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Obserwując zmiany zainteresowaniami językami programami w ciągu ostatnich kilku lat, wynika że Ruby powoli, powoli pnie się w górę. Zapewne nie jest to szybki wzrost, bo z tego co widzę, Ruby głównie znajduje zastosowanie w pisaniu aplikacji webowych, co jednak zawęża krąg odbiorców, zleceń od nich i zastosowań samego języka oraz jego ekspansji. Co prawda czytałem też o jego innych zastosowaniach, ale nie znam się na nich, to są za skomplikowane rzeczy jak na mnie, więc nie chcę się mądrzyć. W każdym razie podobno są też i inne zastosowania. Zatem wątpię czy Ruby podzieli los np. Perla.

Czytałem o modzie na JavaScript. Pewnie co kilka lat będziemy przeżywać mody na kolejne języki. Ale być może że te które już się sprawdziły i znalazły swoje miejsce/zastosowanie, ostaną się i będą nadal służyć programistom.

Gdzie nie spojrzę, tam słyszę ogólne narzekania na php. Nadal jest popularny, ale z dostępnych rankingów wynika, że jest zastępowany innymi, bardziej eleganckimi językami.
Powrót do góry
Vadios

PostWysłany: Sro Gru 30, 2015 1:52 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Z rankingu do którego dotarłem wynika, że Ruby jest na 9 miejscu, a PHP na 7. Jak widzicie przyszłość Ruby'ego w najbliższych latach? Ciągły wzrost popularności czy może rynek się nasycił i będzie stagnacja?
Chemikk

PostWysłany: Nie Sty 10, 2016 7:04 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Przyszłość? Obserwując aktualnie rynek pracy, to pojawia się więcej ofert. Nie widzę jakiegoś zastoju.

Jak to będzie wyglądać na dłuższą metę? Ciężko stwierdzić. Raczej firmy nagle nie wycofają się ze swoich projektów, a mając sprawdzoną grupę programistów pewnie będą zaczynać nowe projekty także używając Rubiego.

Phil Karlton
Powrót do góry
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne języki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach